PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869387}

Dwóch nieznajomych

Two Distant Strangers
5,6 5 800
ocen
5,6 10 1 5800
4,5 4
oceny krytyków
Dwóch nieznajomych
powrót do forum filmu Dwóch nieznajomych

1 wyjść z dziewczyną.
2 uciec na dach
3 zastrzelić policjanta
4 przebrać się w inne ciuchy i zamówić taksowke

borys3000

Właśnie o to chodzi, ze nie ma ucieczki, chyba wystarczająco dobrze to zostało pokazane. Próbował zostać w domu dziewczyny to wparowała cała armia. Jak mu uciekł to zastrzelił go inny policjant próbując złapać dwóch uciekających koleszkow. Niechodzi o jednego policjanta to alegoria do całego systemu.

ocenił(a) film na 1
borys3000

Najprościej to dać się przeszukać i nie stawiać oporu, ale jak to powiedziała na początku panienka, gość ma przerośnięte ego.

Pietro697

Gdyby się dał przeszukać, to psiarz by się przypruł o paczkę chusteczek. Na końcu filmu masz listę ofiar i „czyny” za jakie zostali odstrzeleni, proponuję też bardziej zagłębić się w temat nadużywania władzy przez policję w stanach, nie tylko wobec afrospołeczności.

ocenił(a) film na 4
Jacek_Balon

@Jacek_Balon Nie bronię tego policjanta ale dlaczego ten Carter cały czas zachowywał się arogancko w stosunku do tego policjanta (np. twój problem z węchem to nie mój problem, nie masz prawa mnie przeszukać, nie pokaże plecaka. BTW kto nosi przy sobie tyle hajsu). Rozumiem, że chcą pokazać pewien problem, jednak moim zdaniem jest to zbytnio pod publiczkę zrobione i cały ruch BLM. Zamiast pokazać globalny problem to skupiają się tylko na czarnoskórych.

"Na końcu filmu masz listę ofiar i „czyny” za jakie zostali odstrzeleni, proponuję też bardziej zagłębić się w temat nadużywania władzy przez policję w stanach, nie tylko wobec afrospołeczności."

Jak dla mnie wydźwięk tego filmu jest taki, że nie ważne co byś nie robił jak jesteś czarny to biali policjanci cię zastrzelą.
Nie sprawdzałem wszystkich ale np.

Tamir Rice ...bawił się w parku
Ktoś zgłosił, że jakiś nie letni dzieciak w parku mierzy do ludzi z broni (pod koniec rozmowy dodał, że możliwe, że to zabawka). Dwóch policjantów zostało wysłanych do parku (jednak nie dostali informacji, że zgłaszający podejrzewa, że może to być zabawka a nie prawdziwy pistolet). Wg. relacji policjantów (brak naocznych świadków oraz monitoring nie pozwolił ustalić przebiegu zdarzeń) po przybyciu do parku, gdy Tamir ich zobaczył to sięgał po broń więc oddali serię strzałów. Tamir zginął następnego dnia w szpitalu. Póżniej sie okażało, że była to replika ASG.

Bettie Jones ...otworzyła drzwi swojego domu.
Policjant został wezwany w związku z przemocą domową, Bettie otworzyła ale zza jej pleców wyskoczył jej chłopak z kijem bejsbolowym, do którego policjant strzelił w obronie własnej, a została zastrzelona przypadkowo. (Wątpię, że policjant by zareagował inaczej, gdyby Bettie i jej chłopak byli biali).

ocenił(a) film na 3
lolo_

Bo tak się zachowują czarni wobec policji. Nie słuchają poleceń, są aroganccy, butni. Moim zdaniem, ten film jest krzywdzący i rasistowski w stosunku do białych. Wygląda tak, jakby każdy policjant tylko czekał by zabić czarnego.

Dodam do Twojej wypowiedzi tylko to, że George Floyd wcale nie szedł tylko do sklepu spożywczego.
Już teraz wiadomo, jak, co i dlaczego.

ocenił(a) film na 8
iluvatar11

Tak, wiadomo, że poszedł do sklepu. Że został uduszony.

ocenił(a) film na 3
paulina26052007

Nie. Nie nie został uduszony, sekcja zwłok nie pokazała żadnych obrażeń na szyi.

ocenił(a) film na 8
iluvatar11

"W procesie toczącym się w Minneapolis w sprawie śmierci George'a Floyda w poniedziałek zeznania złożył kardiolog Jonathan Rich. Powiedział on, że zgon Afroamerykanina był następstwem obezwładnienia go przez policję w pozycji twarzą do ziemi i uduszenia" to jak to wyjaśnisz?

lolo_

Kto nosi przy sobie tyle hajsu? Ludzie, którzy te pieniądze mają, ja pracuje na stacji paliw i nie raz się zdarzyło, że ludzie przychodzili zapłacić 20 zł a wyciągał gruby rulon 200 by znaleźć jedną dwudziestkę XD Co w sumie mnie bawi bo nie wiem czy chce się pochwalić, czy pokazać jaki on to nie jest lepszy XD

Jacek_Balon

Oczywiście policja nadużywa władzy, ale ja mieszkając w Polsce wiem, że w USA nie dyskutuje się z policją, bo jeden niepotrzebny ruch i jesteś zastrzelony. A niestety na większości filmów ze śmiertelnych interwencji ofiary się szarpią lub kłócą z policją. W tym filmie pewnie niechcący pokazali jeden z problemów, jakim jest niepotrzebna agresja ofiar. Chłopak pomimo, że wiedział, iż chcą go zabić, to kilka razy popełniał ten sam błąd, wdając się w niepotrzebną kłótnię z policjantem. Choć już po pierwszej śmierci każdy normalny pokazałby plecak i nie wdawał się w niepotrzebną polemikę.

ocenił(a) film na 7
borys3000

wyjście z dziewczyną nic by nie dało

ocenił(a) film na 3
borys3000

5 - głosować na Trumpa ;-)

ocenił(a) film na 7
borys3000

Co miałoby zmienić wyjście z dziewczyną? W najgorszym razie ona także zostałaby zastrzelona.

ocenił(a) film na 7
lew890

Może policjant by inaczej potraktował parę. Poza
tym zawsze jest druga osoba do pomocy i dialogu.

ocenił(a) film na 3
borys3000

SPOILERY!!!!!!!!!!!!!

to nic nie daje, po podwiezieniu do domu policjant wyjaśnia, że też jest w pętli, a jego "zadaniem" jest dopaść głównego bohatera. Przesłanie filmu nie nagłaśnia problemu nadużywania władzy przez policję, ani nie daje tematu do dyskusji, czy próby rozwiązania tego problemu. Przesłanie filmu jest moim zdaniem bzdurne, jesteś czarny to biali policjanci będą chcieli Cię udupić.... Film pod względem technicznym bardzo dobry, nawet miałem nadzieję, że w scenie jak policjant odwozi bohatera do domu, okaże się, że reżyser chce nam pokazać fajnie, żebyśmy przystopowali z napinaniem się i kierowaniem stereotypami i w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy ludźmi i idzie się dogadać z każdym, jeśli wykażemy trochę zdrowego rozsądku i wyluzujemy. Niestety, dla mnie skrajna propaganda, stawiająca ekstremalnie na jedną stronę debaty publicznej w USA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones