PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101639}

Dworzec dla dwojga

Vokzal dlya dvoikh
7,5 1 432
oceny
7,5 10 1 1432
Dworzec dla dwojga
powrót do forum filmu Dworzec dla dwojga

Nie jestem miłośnikiem kina radzieckiego ani komedii romantycznych. Dotychczas widziałem 2 komedie romantyczne, które zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Ta jest trzecia. Polecam.

ocenił(a) film na 6
abrakadabra88

Komedia romantyczna???
To ja nie rozumiem. Śmiech z rozpaczy nad losem bohaterów?

ocenił(a) film na 10
look3

Film o miłości...raczej nie melodramat i nie komedia romantyczna.

marekblachowski

Ja świetnie bawiłem się na tym filmie i dlatego uważam go za komedię.

użytkownik usunięty
look3

To nie jest komedia romantyczna. Określiłabym to raczej jako "smutna komedia o miłości". Podobnie jak Ironia Losu, również Riazanowa...

użytkownik usunięty

Dla mnie po prostu piękna historia. Trochę śmiechu, wzruszenia oraz absurdów ówczesnej rzeczywistości. Oraz niepowtarzalny klimat.

ocenił(a) film na 9
abrakadabra88

A które to są te dwie pozostałe?

metropolis

Jak to mówią lepiej późno niż wcale (chodzi o udzielenie odpowiedzi).
1 Jak w niebie
2 Ja cię kocham, a ty śpisz.
Nie wykluczam, że są inne fajne, ale raczej się wystrzegam tego gatunku, bo najczęściej próba oglądania to porażka.

ocenił(a) film na 9
abrakadabra88

"Ja cię kocham, a ty śpisz" też mi się podobało.
A "Jak w niebie" to ten szwedzki czy ten USAński?

metropolis

USA 2005 rok. W roli głównej Mark Ruffalo. Polecam.

ocenił(a) film na 9
abrakadabra88

Dzięki. Postaram się zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
metropolis

Chyba lepszy od "Dworca.." jest "Moskwa nie wierzy łzom" Zasłużenie dostał Oscara !

ocenił(a) film na 9
Ewako

Jest :o)

ocenił(a) film na 9
Ewako

W takich porównaniach pojawia się pewna niedogodność. To filmy różne, w odmiennej kolorystyce, różniące się swoją nastrojowością. Oba skupiają się na temacie późno odnalezionej miłości. "Moskwa nie wierzy łzom" jest zdecydowanie pogodniejsza, ma wiele zabawnych scen, zaś "Dworzec dla dwojga" jest przede wszystkim cierpkim dramatem. Trudno orzekać, który film na co sobie zasłużył, ale oba są moim zdaniem doskonałe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones