PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30701}
8,7 230 335
ocen
8,7 10 1 230335
9,0 48
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

Film nie wpasował się w mój gust (jestem wyjątkiem od reguły chyba). Doceniam wszystko w tym filmie (grę aktorską, scenariusz), ale za cholerę nie mogłem się przekonac do niego mimo usilnych prób. Doceniam ale mi się nie podoba koniec kropka. (a nawet dwie)

ocenił(a) film na 7
lunatyk34

ja chyba jestem 13 AngryMan - chłopak na pewno nie był nawet na 30% niewinny i tego nie rozstrzygnięto, więc cały film nagle ogarnia smród niestety, dlatego film nie zasluguje na wysokie noty, pomimo wielu zalet.
Te wysokie oceny to ludzka naiwność, że chłopak rzeczywiście był niewinny i o to chodziło w tym filmie,
jeżeliby na koniec dodać scenę w której okazuje się, że chłopak jest winny to co? Nagle czar pryska i heroiczna walka o jego niewinność okazuje się tylko nonkonformizmem Pana co to wszystko zaczął. Może jest hipsterem i tylko dla zasady zagłosował przeciw? Sam twierdził, że nie wie!! nie głosował za tym, że chłopak jest niewinny. NIKT NIE GŁOSOWAŁ ZA TYM, ŻE JEST NIEWINNY, TYLKO ZA OPCJĄ NIE WIEM!

użytkownik usunięty
Qinch

Nie zrozumiałeś filmu... :)

ocenił(a) film na 10
Qinch

W sądzie nie chodzi o to, by ustalić niewinność. Chodzi o to, by ustalić winę. Jeżeli istnieją choćby najmniejsze wątpliwości, oskarżonego należy uznać za niewinnego. Przysięgli nie wiedzieli czy chłopak był winny czy nie - mieli watpliwości, więc uznali go za niewinnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones