PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30701}
8,7 230 324
oceny
8,7 10 1 230324
9,0 48
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

Man from Earth , Tape (szczególnie)-ciekawsze bardziej trzymaja w napięciu zaskakujace. A tu mamy 12 facetów jeden przeciw .Wiadomo ze na końcu przekona wszytskich. Czekamy tylko jak będą podważać kolejne dowody.Przewidywalny , brak napięcia (fabula prosta jak drut)
Decydują o losie jakiegoś anonimowego chłopca co przynajmniej u mnie wywołało obojętność.Jakieś to wszystko naciągane.

Nie rozumiem zachwytów!
Pozdarawiam

Kiszczak

No, z Man from Earth to wypaliłeś....

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

Mnie podobał się bardzo.
Zszokowało mnie to, co wpływało na decyzje tych ludzi...To, że byli głodni, że było im gorąco, że spieszyli się na mecz, więc chcieli to wszystko mieć już za sobą...Niby normalnie, ale to przecież chodziło o życie człowieka!

Kiszczak

No to żeś wyskoczył jak Don Kichot na wiatraki - z tym Man from Earth. Nie ma żadnego porównania - poza względami formalnymi - między tymi filmami. Man from Earth to przegadana, infantylna, naciągana i ostatecznie całkowicie pusta historyjka, która może zainteresować chyba tylko kogoś, kto bardzo lubi jak się poddaje w wątpliwość wiarę w Boga (jakkolwiek głupio by się tego nie robiło - przekonanie o słuszności wniosku przerzuca się emocjonalnie na zachwycanie się byle brednią, która wygląda na argument [a częściej jest zwykłym zaślinieniem] za tym wnioskiem).

Uwielbiam kino science-fiction i w ogóle fantastykę, ale jak oglądałem Man from Earth to ze śmiechu nie mogłem wytrzymać kiedy tylko sobie przypominałem, że te wszystkie nadęte, górnolotne, pseudointelektualne wywody - które już same przez się potrafią załamać swoją dragikominością - wypowiada osoba, która według całej zamierzonej powagi filmu ma być przetrwałym do naszych czasów jasnkiniowcem. To po prostu jest tak głupie, że nawet teraz - pisząc ten tekst - nie mogę wytrzymać ze śmiechu :) Naprawdę - a te wszystkie z pełną powagą wypowiadane odwołania do jakichś wyrwanych ni stąd ni zowąd, całkowicie arbitralnie i bez zrozumienia, formułek teorii naukowych, kalek z rozmaitych znanych teorii spiskowych, przypadkowych zbieżności traktowanych jako sieć mająca uprawdopodobnić słowa głównego bohatera, no po prostu czystej wody komedia.

Jeśli zatem traktujesz Man from Earth jako dławiącą śmiesznością komedię na teorie spisku i patos, to owszem - był to znakomity film. Mam jednak wrażenie, że twórcom chodziło o coś innego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones