PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30701}
8,7 230 281
ocen
8,7 10 1 230281
9,0 47
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

Nie pierwszy raz spotkałam się ze stwierdzeniem, że film ten jest obligatoryjny dla osoby interesującej się kinem nieco bardziej :) Proszę o więcej propozycji, które są przełomowe dla historii kina, niezależnie od gatunku. Chciałabym jednak stworzyć listę, na której znajdują się tytuły mniej popularne niż np. Skazani na Shawshank cz Zielona mila (tego typu filmy chcąc nie chcąc "zbombardowane" są już tym mianem)

ocenił(a) film na 10
sandiiii

"Spirited Away: W krainie bogów" - mam wrażenie, że to pierwszy film anime, który zdobył tak ogromne (zasłużone) uznanie w świecie. Polecam również inne filmy studia Ghibli, i te znane (np. "Ruchomy zamek Hauru", "Księżniczka Mononoke"), i te mniej (np. "Powrót do marzeń").

ocenił(a) film na 10
sandiiii

Z klasyków: "Dyktator" Chaplina, filmy Rossellini'ego, "Doktor Żywago".

ocenił(a) film na 9
sandiiii

oj, trudno filmy mniej znane, zwlaszcza z niszowych gatunkow uznac za rowne takich jak Dwunastu gniewnych czy Skazani na Shawshank

myslac nad tytulami ktore moglbym polecic bo wg mnie sa znakomite decyduja jednak bardzo subiektywne gusta, ktos inny moze powiedziec ze to sa jednak slabe filmy

szukac mozna jednak wsrod starszych tytulow, bo tych nowosci po ktore i tak nie siegam jest sporo wszystkiego i atakuja widzow nimi wszedzie, w kinie i tv a takie stare perelki trzeba samemu wyszukac ;p

z pewnoscia ja bym dodal na taka liste Upadek, ale nie ten film traktujacy o Hitlerze o ktorym wszyscy mysla gdy podaje ten tytul, chodzi o film z Michaelem Douglasem z 1993 roku, na prawde znakomity!

z klasykow polecam tez zdecydowanie: Noc żywych trupów (68) choc dla dzisiejszych fanow horroru to byloby slabe, to jednak dla mnie malo ktory sie do tego filmu umywa, zwlaszcza ten caly chlam o zombie ...

oraz Uwolnienie z 72 z Voigtem, mocny i bardzo dobry

i zupelna bomba od von Triera: Dogville ktory rozwala widza emocjonalnie jak nic ale to jak pisalem raczej specyficzne kino nie tyle dla Koneserow kina tylko dla fanow von Triera

ocenił(a) film na 8
kamilek_6

dziękuję bardzo za wszystkie propozycje :)

ocenił(a) film na 8
sandiiii

Ja bym poleciła "Zabić Drozda", "Mechaniczna Pomarańcza" czy też "Drabina Jakubowa".

ocenił(a) film na 9
sandiiii

Podziemny krąg, Milczenie owiec, Psychoza

ocenił(a) film na 10
Kierokat

Dorzucę do tego Sesje i (uwaga) Rubber.

ocenił(a) film na 7
sandiiii

tu masz takie filmy:

http://www.filmweb.pl/user/Alternatywny_Top_100

w komentarzach do tego blogu więcej świetnych filmów

ocenił(a) film na 8
xtomix

dziękuję! ;)

ocenił(a) film na 10
sandiiii

Filmy Billy'ego Wildera.

ocenił(a) film na 10
sandiiii

Czyż nie dobija się koni?, Człowiek Słoń, Pluton, Łowca Jeleni, Dawno temu w Amerce, Życie jest piękne, To nie jest kraj dla starych ludzi, Dogville, Ptasiek, Full Metal Jacket, Co gryzie Gilberta Grape'a, Przebudzenia, Wszystko za życie, Zabić drozda, Lokator...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones