PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614257}

Dyktator

The Dictator
6,4 151 702
oceny
6,4 10 1 151702
4,8 20
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

Kocham go

ocenił(a) film na 5

Za to że uzmysłowił mi, jak płytkim narodem są Amerykanie... Naprawdę, oglądając Borata,
Ali G, czy Bruno, poczułem się dumny z bycia Polakiem/ Europejczykiem, a nie
hamburgerem, u nich wszystko jest takie debilne, nawet czarni gangsterzy to parodia, o
kowbojach, czy "klasie średniej" nie wspominając, a on w bezlitosny, a jednocześnie
przezabawny ( nie dla wszystkich) sposób to obnaża... Myślę że "Dyktator" pójdzie jeszcze o
krok dalej,

ocenił(a) film na 7
bzykus100

Bo naród zamiast wziąć się do roboty, zakładać firmy (nawet dotacje na to są, tylko trzeba chcieć i umieć wniosek wypełnić) to politykuje i narzeka jakby od jakiegoś premiera zależało, czy będę wysyłał więcej ofert współpracy do firm czy mniej..., a w stanach wszyscy zap....ą

kamulec123

I zdaje się, że mieli dość rąk do roboty, w końcu nazwozili ich z Afryki, a dzisiaj jeden z nich jest Prezydentem. Teraz pytanie? To postęp i równouprawnienie czy całkowita kaplica USA?

0wner2

Oj, przedstawiciel narodu mającego hitlera za największe zło nie pamięta, że USA to efekt takiego postępowania jakie stosował hitler i kilku innych drapieżników z historii świata czyli:eksterminacja ludnosci, zawłaszczenie mienia, terenów bogatych we wszelkiego rodzaju surowce naturalne, następnie lata wyzysku innych ludzi (murzyni, emigranci)...ja osobiście wolę być polskim, zacofanym, brudnym, nieswiatowym, trzepiącym gruchę zamiast drogie prostytutki ćwokiem!Przynajmniej mój ojciec i dziad nikogo nie okradli, nie zamordowali, nie zgwałcili, nie spalili zywcem i nie powiesili za to tylko że ma inny kolor skóry!I uważam to za sukces nieosiągalny przez żadnego amerykanina przy pomocy wszystkich pieniędzy świata!

ocenił(a) film na 8
Boomslang76

USA to przeciez taka III Rzesza.. jak UE to takie ZSRR.. Podobienstwa ogromne.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Jakie podobieństwo? Ilu chętnych było na świecie do wyjeżdżania i mieszkania w ZSRR a ilu wyjeżdża i błaga na kolanach biura imigracyjne, żeby ich do stanów wpuścili, Chłopie, zastanów się zanim coś napiszesz. na ziemi nie ma rajów i nigdy nie bedzie, ale są kraje, w których ludzie chcą mieszkać i takie z których jak mogą to sp...ją

ocenił(a) film na 8
Teleboy

USA to ZSRR jeszcze nie porownywalem.

ZSRR bylo biedne bo przeszli z feudalizmu do komunizmu, USA i UE przechodza z kapitalizmu do socjalizmu, dlatego sa poki co bogate.

Zreszta mrowki zawsze ciagnie do trupa.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Wiesz, trup nie trup, dają radę. Ja nie jestem jakimś bezkrytycznym fanem USA, ale idealnych państw nie ma, więc z dwojga do wyboru wolę 100 razy bardziej nawet ułomną, ale jedna demokrację, niż kraj niewolników, który klepie biedę (przynajmniej 80%) cały szczęśliwy, że ma "silnego pana" i żyje w "silnym Państwie, którego się inni boją". myślenie średniowieczne po prostu

ocenił(a) film na 8
Teleboy

W USA istnieje równie silny kult konstytucji, flagi itd. co kult wodza w Niemczech.

Demokracja nie jest dobrym ustrojem, to oszolomy zrobily z demokracji synonim wolnosci slowa itd. USA w chwili najwiekszego rozkwitu nie bylo panstwem demokratycznym, USA zaczelo przekstalcac sie w panstwo demokratyczne w latach 20, wczesniej mogła głosowac tylko waska grupa bogatych, bialych mezczyzn.

milkaway

A hitler w tym gorszy od "ojców narodu amerykańskiego" że przegrał wojnę...

ocenił(a) film na 7
0wner2

ja nie wierze w to co napisales
kazde Twoje zdanie swiadczy o Twoim poziomie intelktualnym
bzdura na bzdurze
piekni ludzie??? wtf?
90% ludzi z nadwaga to piekny narod?
no nie moge
przestan ogladac te klamstwa na ekranie

pan_prezes_skora

Nie mowie o tym grubym plebsie.

ocenił(a) film na 7
0wner2

i o super samochodach a nie tym niemieckim zlomie?
oni marza o tym niemieckim zlomie, a jak juz maja to i tak maja gorzej wykonane i z gorszych materialow- bo oni nie sa nauczeni zeby samochod byl dobrze wykonany- doznali by szoku

pan_prezes_skora

Niemieckie auta są brzydkie, nie mają startu do amerykańskich.

ocenił(a) film na 7
0wner2

ciekawe dlaczego niemieckie auto jest wyznacznikiem statusu w usa
zreszta nie chce mi sie dyskutowac
wracaj do american pie

pan_prezes_skora

Może dlatego, że większość amerykańców to bezguścia? A prawdziwi Amerykanie z krwi i kości, potomkowie prawdziwych kowbojów jeżdżą tylko amerykańskimi autami. Nie przepadam za komediami typu American Pie, nie wiem skąd to wytrzasnąłeś?

ocenił(a) film na 8
0wner2

Sorry, ale nawet w Stanach ludzie jeżdzący wielkimi Hummerami i innymi krążownikami szos są obiektem ostrych kpin i kojarzą się raczej z cierpieniem na chorobę chorobę K. M. F :P.

http://www.youtube.com/watch?v=pfITJGgdxmU

tc1987

Z tym, że ja nie miałem na myśli Hummerów...

0wner2

Nie wiem ile masz lat, ale odznaczasz się brakiem podstawowej wiedzy historycznej. Jak można w ogóle porównywać kraj taki jak Ameryka, która de facto rządzi światem, do naszej Polski, która przez 50 lat była pod okupacją radziecką, za żelazną kurtyną, stojąc cywilizacyjnie w miejscu? I jeszcze ta twoja metoda mierzenia 'zajebistości' państwa klasą samochodów, którymi jeżdżą najbogatsi - porażka. Wolałbyś urodzić się w Ameryce, tak? Myślisz, że tam wszyscy automatycznie są zamożni? Powiedz to dzieciakom z Harlemu. 'Ale jesteście zajebiści, pewnie jeździcie zajebistymi furami, co? W końcu urodziliście się w Ameryce!' .. żal, po prostu żal. Ameryka to (k)raj dla bogaczy, jeśli nie jesteś bogaczem w Polsce, to czemu miałbyś nim być w Ameryce, co by to zmieniło? Nie ogarniam takiej logiki.

Kurkosia

Ja wiem, że to jest teraz takie popularne, zasłanianie się, że Polska to kraj z piękną historią i tradycją. Okej. Jednak w pewnej mierze, trzeba przyznać, że Stany stoją wyżej i to patrząc czysto powierzchownie, na standard życia rodziny w której zarobki są niezłe, ale jednocześnie im się nie przelewa. Stać ich raczej na wszystko co chcą i nie ma z tym problemu. W takim sensie, i w sensie rozporządzenia i tego, że pewne rzeczy tam są po prostu inaczej traktowane, inaczej wyglądają, a czasami i łatwiej tam się żyje sprawdza ten kraj na wyższą półkę. Co jest takiego złego w podaniu prostych czynników świadczących zza? Wiadomo, że jak wszędzie, tam też jest patologia, ale to znowuż uproszczenie. Czy naprawdę tak trudno przyznać, że jeśli chodzi o tą całą biurokracje Polska leży i kwiczy?

prostelinie

Stoją wyżej, niestety kosztem niewolniczej pracy milionów Chińczyków.
USA czy Wielka Brytania jako społeczeństwo i jako gospodarka niestety zatrzymali się w rozwoju. Żyją na łatwiznę coraz bardziej oddając się na łaskę Chin czy Indii, którzy stopniowo przejmują ich technologię, miejsca pracy, kształcą obywateli oraz wykupują ich długi.
Jeśli byłeś w UK to pewnie widziałeś, że przeciętny Brytyjczyk do 30-35 roku życia ma dwie lewe ręce do pracy, a przeciętny poziom ich wiedzy zamyka się na 1-2 klasie polskiego gimnazjum (w USA z opowiadań znajomych wcale nie jest lepiej). Inni idą do przodu, a oni się cofają, lecz nadal mają wiele lat przewagi technologicznej i zasobów kapitałowych z uwagi na brak solidnej konkurencji od czasów powojennych do końca lat 80ych.

ocenił(a) film na 9
aqu32

chcesz powiedziec ze ty nie masz ani jednej rzeczy w domu? w samochodzie? w pracy? wykonanej w Chinach przez te miliony niewolnikow?? zastanow sie tez nad polskim szkolnictwem, ktore KIEDYS moze i bylo na wysokim poziomie lecz teraz to BIDA z NEDZA!!!

ocenił(a) film na 8
0wner2

Jeśli tak - mój błąd - trochę po swojemu rozumiałem dotąd to pojęcie. Teraz nadrobiłem i nie mam problemu przyznać się do błędu:).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0wner2

Rodowici amerykanie? Czy masz w ogole jakiekolwiek pojecie na temat USA? Twoi "rodowici amerykanie" to brytyjczycy francuzi czy hiszpanie.Kowboje z krwi i kosci?:D Co maja kowboje do ameryki XXI wieku? USA to zlepek wszystki narodowosci, MULTIKULTURA, wszystko w jednym. Mowie tutaj glownie o West i East coast, tam jest to najbardziej widoczne. Kiedys pewna biedna dziewczyna z Utah powiedziala ze zaluje ze nieurodzila sie w New York, tam jest czysto i elegancko, nie to co u nas. Takze takie myslenie jak twoje panuje nawet w biedniejszej czesci stanow;]

0wner2

Prawdziwi Amerykanie to kowboje? Człowieku, skąd Ty się wziąłeś?

użytkownik usunięty
pan_prezes_skora

Pokaż oficjalne statystyki tych 90%.

Ja słyszałem, że 97% wierzących w procenty w internecie to debile, no ale cóż, może masz dane.

ocenił(a) film na 5
0wner2

Ktoś tu się naoglądał za dużo filmów i seriali o amerykańskich nastolatkach, którzy mają bogatych rodziców i świecą super brykami i najnowszymi telefonami. O kolesiach z kaloryferem na brzuchu i wytapetowanych laskach w markowych ubraniach. Niestety rzeczywistość jest inna co potwierdzają statystyki (chociażby o tym, że coraz więcej ludzi w Ameryce to ludzie ze straszliwą nadwagą).

Ale co do dzieci i młodzieży w Polsce to się zgodzę. To co dziś reprezentują woła o pomstę do Nieba. Nie będę powielał Twojej wypowiedzi, ale chce uciekać z naszego jakże pięknego kraju właśnie z tego względu. Zamiast gonić Europę Zachodnią czy inne kraje świata wysoko rozwinięte nasz obecny narybek spowoduje tylko ubożenie społeczeństwa i cofanie się w rozwoju.
Moi rodzice jakoś potrafili mnie wychować na normalnego chłopaka, który wie co to kultura osobista i zachowanie wśród innych ludzi. Gdzie są i co robili rodzice tych gówniarzy?
To tyle z mojej bo to jest temat na doktorat z psychologii.

użytkownik usunięty
ahmed87

Czemu uciekać? A robić tu dobrą robotę za trudne? Nie twierdzę, że łatwe, ale może trochę odpowiedzialności za kraj? Jest względna wolność, do wiezień nie wsadzają, może już czas odebrać ten kraj politykom i zdrajcom różnej maści i zacząć pracować na swoje i swoich a nie obcych?

ocenił(a) film na 4
ahmed87

uciekać ? Jak się wpina młodym, że kościół jest taki i owaki kto ma je wychować co ?

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

no raczej nie napalony ksiądz pedofil

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 8
0wner2

Oj, zdecydowanie za dużo Pięknego, Amerykańskiego Kina. Nie będę się już rozwodził nad całą wypowiedzią, stwierdzę tylko dwie rzeczy: raz - skoro tak Ci się tu nie podoba nikt Ci nie broni postarać się o Zieloną Kartę i wyjechać, wtedy na własne oczy przekonasz się, że American Dream momentami bardziej przypomina Nightmare, dwa - skoro jednak zostajesz to może zamiast narzekać czas wziąć się do roboty i zacząć zmieniać nasz piękny kraj, co? Zrobić coś, żeby i sobie i innym żyło się lepiej. W Polsce żyją dwa typy nieznośnych ludzi, które rzeczywiście psują nasz kraj, pierwszy to ten, który wymieniłeś i opisałeś, a do drugiego najprawdopodobniej sam należysz, ludzie narzekający na wszystko dookoła, bo 'za moich czasów było lepiej', a teraz tylko brud smród i ubóstwo, ale na narzekaniu i jadzie się kończy, palcem nie kiwnie, żeby ten stan rzeczy zmienić. Cóż, 'Twoje czasy' mają miejsce właśnie teraz, w roku 2012, żyjesz tu i teraz, więc nie wymawiaj się odpowiedzialności za kraj. Ona leży również na Tobie.

0wner2

Strasznie mi przykro, kiedy słyszę, że Polska to dno. Kocham ten kraj i jestem ogromną patriotką, dlatego takie opinie są nie na miejscu.

ocenił(a) film na 9
panny_lane

a mi jest przykro kiedy slysze ze Ameryka to dno bo mimo ze sie tu nie urodzilam to kocham ten kraj . Mieszakm tu, pracuje, tu jest moj dom, dlatgeo takie opinie sa nie na miejscu

ocenił(a) film na 6
0wner2

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

ocenił(a) film na 7
KarolZet

Dokładnie!

ocenił(a) film na 6
0wner2

Dużo ładnych ludzi w Stanach? Chyba jak przyjadą z Europy albo z Ameryki Płd.. Tam pełno opasłych grubasów, na plaży pełno "wielorybów".

0wner2

W stanach degeneralizacja spoleczenstwa i upadek postawowych wartosci jest duzo wiekszy niz w Polsce

danteusz

Ja bym powiedział, że degeneracja i upadek podstawowych wartości są na tym samym poziomie na całym świecie.

ocenił(a) film na 7
0wner2

Bardzo słuszne!!!!!!1

0wner2

hahaha, To jedź to tej ukochanej Ameryki ;] Ciekawe jak szybko wrócisz ;)

ocenił(a) film na 7
aqu32

Wielu pojechało i... nie wróciło

0wner2

Co Ty za bzdury piszesz? Albo jesteś prowokatorem, którego przez pomyłkę zamknęli z komputerem pod zlewem, ale w USA byłeś na street view z googli i widziałeś jakąś dzielnicę holyłudu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0wner2

Ładni ludzie, ładne samochody. Za dużo seriali sie naogladałeś

ocenił(a) film na 3
zwolini

Co do ładnych ludzi polecam dokument "supersize me"...ładni? chyba najwięksi na świecie;p

ocenił(a) film na 9
Gloriana

a ty myslisz ze 315 mln amerykanow to supersize monstra?

ocenił(a) film na 3
lu2000

Jeśli znalazłśs takie zdanie w mojej wypowiedzi to była to bardzo twórcza wykładnia ;p Faktem jest że w tym kraju żyje najwięcej otyłych ludzi na świecie a Amerykanie to najcięższy naród na świecie.

0wner2

Chyba żyjemy w 2 różnych krajach, albo po prostu mieszkasz na Pradze, koło Wileniaka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones