PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614257}

Dyktator

The Dictator
6,4 151 647
ocen
6,4 10 1 151647
4,8 19
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

Kocham go

ocenił(a) film na 5

Za to że uzmysłowił mi, jak płytkim narodem są Amerykanie... Naprawdę, oglądając Borata,
Ali G, czy Bruno, poczułem się dumny z bycia Polakiem/ Europejczykiem, a nie
hamburgerem, u nich wszystko jest takie debilne, nawet czarni gangsterzy to parodia, o
kowbojach, czy "klasie średniej" nie wspominając, a on w bezlitosny, a jednocześnie
przezabawny ( nie dla wszystkich) sposób to obnaża... Myślę że "Dyktator" pójdzie jeszcze o
krok dalej,

ocenił(a) film na 5
dada2201

Ja oglądając Bruna poczułem się jak śmieć. Wolę już chyba być obiektem drwin niż opluwanym dumnym Europejczykiem

ocenił(a) film na 9
brockenmusic

Bankowo lewak ;D

ocenił(a) film na 9
5ynchronicity

Haha precz z lewactwem :D

ocenił(a) film na 7
5ynchronicity

A musimy tu zaraz politykować? Nie macie tego dosyć na co dzień?

ocenił(a) film na 8
brockenmusic

Europejczycy to przynajmniej ludzie a nie Amerykanie

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

A Amerykanie to Europejczycy, którzy pojechali do Ameryki:)

ocenił(a) film na 8
Teleboy

i niespecjalnie chcą wracać...

ocenił(a) film na 7
palmowiec

No właśnie

dada2201

No tak, bo w Polsce to się nie pośmiejesz. Nad głupotą tego kraju można tylko płakać.

jack19

Leżę ze śmiechu:)
Szkoda że "dumni Europejczycy" nie zdają sobie sprawę co myśli o nich przeciętny Amerykanin.

ocenił(a) film na 8
bf109f

Przeciętny Amerykanin myśli, że Europa to kraj.

ocenił(a) film na 5
aluzja1117

I popatrz, gdzie są oni a gdzie my...

ocenił(a) film na 8
xUmcyk

W jakim sensie?

ocenił(a) film na 5
aluzja1117

Poziom życia.

ocenił(a) film na 8
xUmcyk

Ja mam całkiem nie zły poziom, jak na mój gust. I żyje świadomie.

ocenił(a) film na 5
aluzja1117

A ja mam porównanie. :(

ocenił(a) film na 8
xUmcyk

Porównanie czego?

ocenił(a) film na 5
aluzja1117

Życia w Stanach do życia tutaj.

ocenił(a) film na 8
xUmcyk

Ja nie mówie o życu w Polsce a życiu w Stanach a o całej Europie

xUmcyk

Zależy o jakich "Stanach" mówisz, tych z filmów czy tych w realu? Stany to nie tylko Hollywood i Nowy Jork, to głownie rolnicze stany, gdzie ludzie żyją jak ludzie pierwotni i oczywiście każdy ma broń pod poduszką.
To chyba najbardziej zakłamany kraj z wszystkich, z którymi miałam dotychczas do czynienia.

ocenił(a) film na 5
Binula

Nie tych z filmów, ale też nie do końca tych w realu. Miałem na myśli (rok i 4 dni temu) białe, przedmiejskie Stany. ;)

ocenił(a) film na 5
xUmcyk

W takim razie zrób research kolego, bo mało wiesz o tych wspaniałych stanach....
Na początek polecę może "za grosze pracować i nie przeżyć" Barbary Ehrenreich oraz Kraine Fast Foodów Erica Schlossera. Bo jak mniemam twoje porównanie polega na tym, ciocia załatwiła wize i pojechałes sobie na zmywak? Ameryka to nie tylko życie na Suburbiach kolego, odwiedź sobie getta, minesotte, spędź czas z redneckami i spytaj jeszcze raz "gdzie oni są a gdzie my"...
To miłe że maja rozwinięty przemysł filmowy, ale ocenianie całego kraju przez pryzmat kilku filmów byłoby śmieszne...

ocenił(a) film na 5
Cuala_

Aż przykro się czyta ten ból końca pleców. :(

ocenił(a) film na 5
xUmcyk

Żaden bóldupy xp ot zwykle uświadamianko ciemnego ludu, robię to codziennie i jakoś nic mnie nie boli.
Chciałeś być chyba błyskotliwy, ale nie do końca wyszło, przykro mi :f

ocenił(a) film na 5
Cuala_

Ależ oczywiście, że ból. Piszę, że mówię o właśnie białych przedmieściach, czyli świadomie pomijam rednecków, świadomie pomijam getta, świadomie pomijam przedmieścia zamieszkane przez czarnych, jak np. okolice Detroit - co drugi dom w ruinie, co trzeci spalony. A Ty na siłę mi chcesz to pokazać. Równie dobrze ja mogę Ci kazać rozmawiać sobie z menelstwem którzy puszki piwa czy kartonu z winem z rąk nie wypuszczają, mogę Ci radzić odwiedzać Cyganów po 'domach'.. Szczerze mówiąc, nawet pisać mi się nie chce, bo wiem, że to stracona sprawa, nie zrozumiesz, co miałem na myśli.

ocenił(a) film na 5
xUmcyk

Już rozumiem i nadal śmiecham z faktu, oceniania ameryki po kilku białych szeregowych domkach. Ale co kto lubi, pozdrawjam.

ocenił(a) film na 8
xUmcyk

Oni sa wolnorynkowi a my siedzimy w socjaliźmie.. Dziwisz sie?

ocenił(a) film na 6
Al_Bundy

kolejny (pominę epitet) który żyje w wyimaginowanym socjalizmie. Kiedy kuce przestaną się kompromitować?

ocenił(a) film na 8
Mils90

Ja nie zyje w wyimaginowanym socjaliźmie tylko europejskim socjaliźmie.

ocenił(a) film na 7
xUmcyk

Właśnie... słuszna uwaga

aluzja1117

A grubo ponad połowa nie wie gdzie leży Polska.

ocenił(a) film na 8
loolee

Ponad połowa nie wie gdzie leży USA, czego wymagasz. ;)

ocenił(a) film na 7
loolee

a po co im to?

Teleboy

życie w niewiedzy jest spoko, niektórzy lubią być dymani :)

loolee

Zapraszam więc, zapytaj przeciętnego Polaka gdzie na mapie USA leżą na przykład: Vermont, Ohio, New Hampshire, Montana. Albo nawet na mapie Europy: Łotwa, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Mołdawia, Albania, Andora. Podobne szczęście miałoby się pytając przeciętnego Niemca, Francuza etc.

alex_nowotnik

topszszsz, zapytam jutro ;]

ocenił(a) film na 8
aluzja1117

Bo to w sumie prawda - Patrzac na UE... My mówimy na Ameryke kraj chociaz to 2 kontynenty..

bf109f

A co mnie obchodzi co myśli Amerykanin? To chory naród

jajecznik

Skoro od lat tak pokornie wieszamy się u ich rękawa i modlimy się o ich ochronę to wypadało by wiedzieć co o nas myślą.

ocenił(a) film na 7
bf109f

wieszają sie rządzący a nie zwykły obywatel

neprosti

Taaak, typowo polaczkowa mentalność: to nie ja tylko rządzący, oni wchodzą w rzyć jankesom we własnym imieniu, my dzielne Polaczki sami sobie żyjemy, sami się obronimy itd. Tylko jak jakaś rzeczka zatopi jakąś wiochę, jakaś franca udusi dziecko czy ktoś nam cenę gazu podkręci to wtedy wszystkie Polaczki drą się ile wlezie: gdzie byli rządzący.

ocenił(a) film na 9
bf109f

Rządzący mają nasz kraj i nas obywateli w dupie liczy się tylko kasa i pier*olenie głupot albo o smoleńsku cały czas.

killfrenzy8282

Z tobą trudno się nie zgodzić.

bf109f

I o czym z Tobą rozmawiać, skoro Ty swój własny kraj obrażasz, pisząc teksty typu polaczkowa. Nieźle wyprali Ci mózg filmami na TVNie.

ocenił(a) film na 8
Binula

Lewacy sa podludźmi. Oni zadnego mózgu nie mieli, nie maja i miec nie beda

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Słodziutkie, ale wiesz, że prawica to nietolerancja, Hitler był prawicowy.

ocenił(a) film na 8
aluzja1117

Prawica wlasnie jest tolerancyjna. Tolerowac =Znosic. Lewica nigdy nie znosila osób o innych pogladach.. To że lewica zaklada cos takiego jak "wolność" to mit. Dokonania lewicy to tylko 300 mln. ofiar.

Hitler byl LEWICOWY. Gospodarczo przeprowadzil typowo lewackie reformy. Zakladał panstwowa opieke zdrowotna, stworzyl panstwo opiekuncze. III Rzesza ingerowala w życie swoich obywateli i pomagala im m. in. znaleźć prace itp. To bylo panstwo opiekuncze, człowiek nie byl zdany na siebie, panstwo ingeowalo w życie ludzi.... Nazizm to narodowy SOCJALIZM czyli nie moze być prawicowy. Franco czy Pinochet byli prawicowi ale nie Hitler...

Zreszta zakladajac ze byl prawicowy - Osoby typu Zedong, Stalin czy Lenin byli kilkanaście razy gorsi niz Hitler.. Baa - Hitler to przy nich jak 7latek z zapalniczka przy Al Capone.. Hitler może sie schować ze swoimi 20-40 mln. zabitych przez 100 mln. ofiar Zedonga.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Nazizm to skrajna prawica, mój drogi. I to nie jest bitwa na mordy.

ocenił(a) film na 8
aluzja1117

Nie. Skrajna prawica w praktyce nie istniej..albo jest albo jej nie ma. Glównym zalozeniem prawicy jest kapitalizm oraz brak ingerencji panstwa w życie ludzi.. brak opieki panstwa nad ludźmi.. brak monopolu.. Nazizm to narodowy SOCJALIZM. Pogwalcil on wszystko co prawicowe. Od komunizmu różni go tylko kilka rzeczy..

Nazizm jest idealogia w 100% lewicową.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Nazizm to skrajna prawica, anarchia to skrajna lewica.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones