PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614257}

Dyktator

The Dictator
6,4 151 702
oceny
6,4 10 1 151702
4,8 20
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

Kocham go

ocenił(a) film na 5

Za to że uzmysłowił mi, jak płytkim narodem są Amerykanie... Naprawdę, oglądając Borata,
Ali G, czy Bruno, poczułem się dumny z bycia Polakiem/ Europejczykiem, a nie
hamburgerem, u nich wszystko jest takie debilne, nawet czarni gangsterzy to parodia, o
kowbojach, czy "klasie średniej" nie wspominając, a on w bezlitosny, a jednocześnie
przezabawny ( nie dla wszystkich) sposób to obnaża... Myślę że "Dyktator" pójdzie jeszcze o
krok dalej,

ocenił(a) film na 8
Robaczek_12

Ale ty jestes idiotka.

Nie jestes madrzejsza.

Dziecko.. :D

Al_Bundy

jakie pociski

ocenił(a) film na 7
jack19

Nie ma kraju - są ludzie

dada2201

Sto razy bardziej wolałbym być kowbojem niż polakiem, bo to co obecnie reprezentuje nasz kraj jest dnem.

ocenił(a) film na 6
0wner2

Cóż takiego reprezentuje nasz kraj, co czyni go gorszym na tle innych, m.in. USA?

Nie znoszę tej nagonki na polskość, która jest ostatnio tak w modzie.

milkaway

Np. to że w USA żyją ładni ludzie, jeżdżą ładnymi autami i chodzą po ładnych czystych ulicach (oczywiście są wyjątki jak wszędzie), a w Polsce jest w nawet największych miastach sam bród, smród, menelnia, ubóstwo i żulerstwo, a gówna leżą na każdym chodniku, a młode pokolenie jest już praktycznie całkowicie zdegenerowane (ostatnio słyszałem rozmowę dwóch gówniarzy z góra drugiej klasy podstawówki, na temat tego jak jeden nie naj*bał innemu, oczywiście słowo ku*wa było przecinkiem, za moich czasów coś takiego było nie do pomyślenia). Zawsze można się podeprzeć argumentem, że przecież nie każdy taki jest, ale co z tego, że znajdzie się 1% mądrych jednostek, skoro 99% to intelektualne zero i ludzie, którzy za 20 lat będą menelami śpiącymi w lesie? Rzygać mi się chcę jak patrzę na cały ten polski syf, na pseudo gangsterków w bluzach z Croppa puszczających pieprzony rap ze swoich osranych telefoników, które pewnie komuś ukradli. Czarnuchy z USA przynajmniej mają jakiś styl, a takie polaczki to tylko nieudolnie kopiują innych, bo są zerami. Ktoś powie że ci z Ameryki to zdegenerowani, że wchodzą w narkotyki, że tylko kasa i seks im w głowach, może i tak, ale oni przynajmniej chodzą w drogich garniturach, piją drogi alkohol i rypią się z drogimi prostytutkami, a nie ubierają się w szmaty z lumpeksu, piją VIPy za 1,50 i jadą do tirówek spod CPNu na lodzika za 50 zł.

ocenił(a) film na 6
0wner2

Zapewniam Cię, że takiego menelstwa, które wymieniłeś jest od licha i trochę w USA, jeszcze więcej niż w Polsce porównując liczbę ludności w obu krajach. Nie wszyscy Amerykanie "chodzą w drogich garniturach, piją drogi alkohol i rypią się z drogimi prostytutkami", powiem nawet, ze robi to zdecydowana mniejszość. Menelstwa tam nie brakuje, a kryzys mocno uderzył w nieuprzywilejowane grupy społeczne. Najprzeróżniejsze męty znajdują się w każdym społeczeństwie, tym "bardziej cywilizowanym" zachodnim jak najbardziej. Nie trzeba spędzić wiele czasu za granicą, żeby się o tym przekonać. A co do ulic miast to nigdzie nie widziałam takich brudów jak na południu Anglii - ani w Wawie, gdzie obecnie mieszkam, ani na Podlasiu, skąd pochodzę. Zresztą w Brukseli, gdzie spędziłam parę miesięcy też nie było jakoś specjalnie czysto. Śmieci wystawione na chodnik czekają godzinami (w przypadku weekendu nawet dniami) na śmieciarkę. Fetorek jest nieprzeciętny, szczególnie rano.
Zgadzam się, że głupienie społeczeństwa i konsumpcjonizm u nas postępuje, ale w tym względzie to akurat gonimy za zachodem. Polecam dłuższy pobyt za granicą - jakąkolwiek - świetnie weryfikuje poglądy nt. my vs. inne nacje.

milkaway

O Anglii to akurat wypowiadać się nie musisz, wszyscy wiedzą, że tam jest syf. Chodzi mi tylko o to, że w Ameryce "stopień luksusu" na pewno jest większy niż w Polsce, która jest krajem zacofanym, co widać choćby na tak banalnym przykładzie jak kinematografia polska i amerykańska. To, że zarówno nasze jak i zachodnie społeczeństwo głupieje nie ma nic do rzeczy, bo cały ten świat jest spisany na straty, a całkowita degeneracja ludności ziemskiej to kwestia maksymalnie kilkunastu lat, ale jednak, 100 razy bardziej wolałbym się urodzić w Ameryce. Bo tam przynajmniej jeżdżą zajebistymi autami, a nie niemieckim gównem i tam mają piękne pustynie i kaniony.

ocenił(a) film na 6
0wner2

"Bo tam przynajmniej jeżdżą zajebistymi autami, a nie niemieckim gównem i tam mają piękne pustynie i kaniony."
Wprost nie mogę uwierzyć, że piszesz takie rzeczy na serio.

"Zajebiste" auta zaszczycają również nasze polskie drogi i ulice. Ameryka to nie kraj mlekiem i miodem płynący. Rozwarstwienie ekonomiczne jest w każdym społeczeństwie - a w Ameryce jest to cały czas ogromny problem ( z wikipedii - [...] the share of income of the top 1% [of the population]—21.8% of total reported income in 2005—has more than doubled since 1980, leaving the United States with the greatest income inequality among developed nations). Wiesz ilu ludzi potraciło domy w czasie kryzysu? Urodzenie się w Ameryce nie gwarantuje posiadania superbryki i superciuchów, równie dobrze można sie urodzić w slumsach i spać pod kartonem, a wyrwać się z takiego świata trudno, studiów jak u nas za darmo nie ma. Piękne pustynie i kaniony? U nas też są. Oczywiście, świat jest pełen cudów natury, które człowieka aż dusza boli, żeby kiedyś zobaczyć, i to nie tylko w Ameryce, ale i na innych kontynentach, ale u nas też są przpiękne cuda przyrody, tylko my sami Polacy często o nich nie wiemy! Cudze chwalicie, a swego nie znacie. Aż wypada zacytować Mickiewicza w tym momencie...
"Zaczęli [Hrabia i Telimena] więc rozmowę o niebios błękitach,
Morskich szumach, i wiatrach wonnych, i skał szczytach,
Mieszając tu i ówdzie, podróżnych zwyczajem,
Śmiech i urąganie się nad ojczystym krajem.

A przecież wokoło nich ciągnęły się lasy
Litewskie! tak poważne i tak pełne krasy! -

550 Czeremchy oplatane dzikich chmielów wieńcem,
Jarzębiny ze świeżym pasterskim rumieńcem,
Leszczyna jak menada z zielonymi berły,
Ubranymi jak w grona, w orzechowe perły;
A niżej dziatwa leśna: głóg w objęciu kalin,
Ożyna czarne usta tuląca do malin.
Drzewa i krzewy liśćmi wzięły się za ręce,
Jak do tańca stające panny i młodzieńce
Wkoło pary małżonków. Stoi pośród grona
Para, nad całą leśną gromadą wzniesiona

560 Wysmukłością kibici i barwy powabem:
Brzoza biała, kochanka, z małżonkiem swym grabem.
A dalej, jakby starce na dzieci i wnuki
Patrzą siedząc w milczeniu, tu sędziwe buki,
Tam matrony topole i mchami brodaty
Dąb, włożywszy pięć wieków na swój kark garbaty,
Wspiera się, jak na grobów połamanych słupach,
Na dębów, przodków swoich, skamieniałych trupach. [...]"

Mickiewicz i wielu innych z jego pokolenia pewnie się w grobie przewracają, jak to teraz, gdy Polska jest wreszcie Polską, tylu jego krajanów wstydzi się swojej ojczyzny z błahych i materialistycznych powodów - bo dla mnie argument, że w USA są fajne bryki, luksusy pnad wszelkie wyobrażenie itd. itp. to nie argument tylko mrzonki zrodzone pod wpływem filmów made in USA.
A ja jestem dumna i się cieszę z bycia Polką; nie będę się tu rozpisywać o pięknej tradycji i historii, którą nasz kraj się chlubi, bo to rzadko znajduje obecnie zrozumienie, ale przynajmniej znam doskonale mapę świata, jak i historię powszechną.

milkaway

Owszem, Polska ma piękną historię i tradycję, wiem to doskonale. I dlatego tak bardzo mi przykro, gdy widzę ludzi, którzy mają to w dupie, bo wolą chlać tani browar pod blokiem, słuchać raperskich śmieci i opowiadać jak to ostatnio im laska nie zrobiła lodzika, ewentualnie jak to oni komuś nie zaj*bali w mordę na ostatnim melanżu.

ocenił(a) film na 7
0wner2

Proszę się odwalić od polskiego rapu bo to nie tylko Firma, HG, czy coś w podobie. Posłuchaj np L.U.C Pamiętnik Niezliczonych Zbrodni, czy Tribute to Stefan Starzyński, z płyty Zrozumieć Polskę 39/89, gdzie "raperski śmieć", miksuje muzykę wraz z audycjami radiowymi z czasów wojny,realnego socjalizmu...lub włącz sobie Łone , właściwie cokolwiek jego autorstwa. Jeszcze Rahim, Fokus ze starego PFK. Fisza nie liczę bo to właściwie awangardowa rapowa alternatywa, więc to już nie jest stricte rap.
Jest kilku naprawdę zacnych raperów, a że nie słychać ich z komórkowych głośników gimnazjalistów, to już nie ich wina, a raczej ich zasługa

mati_mac

Nie twierdzę, że każdy wykonawca tworzy śmieci, bo to nieprawda, ostatnio miałem we Wrocławiu Fisza okazję posłuchać i był pogrom. Jednakże dobrze wiesz o co mi chodzi - o to co puszczają dresy pod blokiem.

użytkownik usunięty
0wner2

A dresy, white trash, menelstwo z gett, narkomani i prostytutki z USA to rozumiem pod blokiem puszczają tylko Mozarta, Chopina i recytują Dantego z pamięci, taaa...?

8. mila tam wszyściutko na ten temat. syf, bieda i przemoc

użytkownik usunięty
mathox

To ja jeszcze polecam Kubusia Puchatka, jak chcesz dowiedzieć się czegoś o niedźwiedziach.

ocenił(a) film na 4

Hahaha! :)

ocenił(a) film na 9

rozumiem ze w polsce ze swieca szukac dresow, prostytutek, narkomanow i rodzin tzw patologicznych ??gdzie - jak to ladnie w TV mowia - konkubent - chlasta codziennie konkubine i gwaci dzieci?

użytkownik usunięty
lu2000

Fascynuje mnie stan psychiki co poniektórych internautów: słyszysz głosy, czy nie czytasz ze zrozumieniem...?

ocenił(a) film na 9

wlasnie czytam ze zrozumieniem i stad moja odpowiedz

użytkownik usunięty
lu2000

Cóż, absurd rządzi się swoimi prawami.

ocenił(a) film na 9

to nie absurd tylko logika, przeczytaj jeszcze raz swoja wypowiedz moze cos dotrze...

użytkownik usunięty
lu2000

Go ahead, make my day!
Poka mi to wynikanie logiczne :D

0wner2

Jeżeli już porównujesz USA do Polski to ciekaw jestem ile czasu spędziłeś w USA?
Inteligentny człowiek z całą pewnością nie czerpałby wiedzy z filmów akcji.

ocenił(a) film na 7
LordRahl

Tych krajów nie można z wielu względów porównywać

ocenił(a) film na 5
0wner2

Poczytałem te waszą durną dyskusję i ręce opadają . Jak można porównywać Polskę i USA ? Popatrz w tył jesteśmy 70 lat w plecy za cały światem . Komuna i Hitler (który w kilku sprawach miał słuszność) doprowadziła nas do takiej sytuacji . Nie mamy szans dogonić zachodu . Popatrz na obecną Polskę co drugi typ to debil który nawet nie wie w którym wybuchła II wojna . To jak ty chcesz budować silną Polskę ?! Nasz naród jest za głupi na demokrację bo się ludziom od tej wolności w dupie przewraca . Układy z PRL'u i dyktatura z Moskwy pozostał do dziś , tylko są nazwiska inne . Jak tak dalej pójdzie to Polski za 20 lat na mapie nie będzie. Armia jest likwidowana , wszystko co polskie sprzedawane . Jak ruscy ruszą za jakiś czas nikt nie ruszy palcem . Historia się kołem toczy będzie to samo co w 39 roku . Polska jest w beznadziejnej sytuacji a słabi nie mają szans

ocenił(a) film na 6
bzykus100

Niewątpliwie jesteś patriotą, dlatego bo głównie do takowych zalicza się wymyślanie spisków i prognozowanie krwawej wojny. Takowa nie nadejdzie. W tej chwili wojna toczy się pieniędzmi - nie zbrojeniami. Po co mają napadać na kraj by czerpać korzyści z (np. gazu łupkowego) skoro mogą założyć tu firmy wydobywające ten gaz dla nich (?). Układy są, zawsze były i będą - wszędzie ! Naturalna kolej rzeczy.

ocenił(a) film na 5
advx

W przeszłości tez byli tacy co mówili tak jak Ty . Rzeczywistość niestety była inna

ocenił(a) film na 6
bzykus100

'Człowiek' wierzy w to, w co chce wierzyć. W przeszłości inaczej wyglądała sytuacja polityczna. Polska jest krajem, któremu nie zagraża wojna z żadnych stron (ew. ataki terrorystyczne - chociaż również mało prawdopodobne ). Moja pewność w tej kwestii opiera się na wiedzy o ekonomii - nikt rozważny nie robi niczego co po prostu się nie opłaca ; ).

bzykus100

Co do czego Hitler miał rację? Skąd pewność, że Polska jest głupszym narodem od innych?

ocenił(a) film na 8
bzykus100

Gdyby Hitler wygral to i tak stalibysmy na wiekszym poziomie.. W kocnu faszyzm jest lagodniejszy niz komunizm.. Komunizm skazil caly naród Polski.. Teraz tylko brutalne wprowadzenie kapitalizmu moze nas uratowac.

użytkownik usunięty
milkaway

Ale pojechałeś tym Adasiem :) Ładnie, ładnie.

0wner2

Wiesz co, coś ci powiem...
Wiesz dlaczego nasz kraj jest w takiej nędzy, i dotąd nie podniósł się z klęczek po ponad stu latach usługiwania obcym krajom ? Przez takich chuj*w jak ty, którzy grali wielkich kosmopolitów, wolących mówić w języku innym niż ojczysty, gdyż wstydzili się swej narodowości i swego kraju. To oni budowali potęgę mocarstw, które Polską pomiatały, oni budowali mentalność naszego umęczonego narodu, to oni w pewnym sensie zdradzili nasz kraj.
NIe mówię, ze jesteś zdrajcą, jesteś po prostu hipokrytą i idiotą - jak możesz wierzyć, że w USA nadal są "kowboje jeżdżący muscule carami ? " tacy kowboje wyginęli - sprzedali swe bryki i przesiedli się do mniejszych, oszczędniejszych aut, ze względu na kryzys i rosnące ceny benzyny.
USA próbuje być żandarmem, stojącym na straży porządku i demokracji , ale to co u nich jest... Ciemnota, na YouTube królują idiotyczne filmiki, które nie niosą ze sobą żadnego przesłania, tworzone głównie przez Amerykanów. Filmy z Hollywood starają się ukazać USA jak najlepiej, ale amerykański sen to już nieaktualny mit.

I powiem ci dlaczego USA jest tak potężne - jest tak, gdyż powstało w czasach pozytywizmu, który gloryfikował pracę, pe ku karierze i zarobkowi. Potęgę Ameryki zbudowali przede wszystkim imigranci z Europy, w tym z Polski. Imigranci ci byli zwabieni perspektywą łatwego zarobku, gdyż USA było młodym krajem, który potrzebował kapitału i rąk do pracy. Teraz wątpię, by było tam tak samo - jak już mówiłem, kryzys i rosnące ceny benzyny, na której opiera się gospodarka USA (motoryzacja).

kamulec123

Wszystko co napisałeś jest prawdą, z tym wyjątkiem, że w Ameryce kowboje jeżdżący muscle carami jednak się zachowali, ponieważ mam tam rodzinę i wiem. Nie zmienia to jednak faktu, że już cały świat jest zidiociały i nieuchronnie dążący ku upadkowi, dlatego z dwojga złego wybieram bogatsze dzielnice Ameryki niż Polski. Cena benzyny rośnie, bo tak sobie życzą korporację, które za kilkanaście lat wywołają 3 wojnę światową i wszystko pójdzie w piz du, tak więc przestań mi robić wykłady z historii bo to i tak nie ma już znaczenia. Nasz kraj urósł by w siłę gdyby żyło w nim więcej ludzi takich jak ja, którzy widzą zacofanie i ogólno panujące gówno. Ale niestety, 99% społeczeństwa to żule pijące wódę pod blokiem, więc ch*ja możesz zmienić kolego.

0wner2

Wiem, ze nasz kraj jest zacofany, widzę panujący tu syf, ale jestem dumny ze swej narodowości, gdyż mamy piękną historię, a Polska to nie tylko Praga południe, gdzie wszystkie budynki się sypią, a żule siedzą pod większością z nich...

0wner2

Zresztą, nie będę się kłócił z trollem i idiotą.

kamulec123

Nie jestem trollem i idiotą, kretynie. Żule są na terenie całego kraju i wszędzie chleją wódę.

0wner2

A w "jUeSAj" nie ma meneli, geniuszu ?

ocenił(a) film na 5
kamulec123

0wner2 robi z Was wszystkich beke a Wy łykacie to jak pelikany o_O

amfre

:)

kamulec123

W USA są kowboje, którzy chleją dobrą whisky.

ocenił(a) film na 7
kamulec123

Wszędzie są

ocenił(a) film na 8
0wner2

Żule to mniejszosc...

ocenił(a) film na 6
0wner2

co za brednie

0wner2

Jakie towarzystwo- taki światopogląd :)

MrAleXo

Owszem, ja na szczęście nie muszę przebywać między żulami ;)

0wner2

Dobrze, że są jeszcze tacy wspaniali ludzie jak ty :) Choć wspomnieć muszę, że wysokie ceny paliwa są głównie wynikiem nałożonej na nią akcyzy.

ocenił(a) film na 9
kamulec123

proponuje zeby osoby ktore nigdy NIE byly w USA lub byly przejazdem - NIE wypowiadalay sie na tematy zwiazane z ekonomia, polityka czy inna gospodarka

lu2000

Odezwał się wielki znawca USA...

ocenił(a) film na 9
kamulec123

uwazam ze jesli mieszkam w usa od ponad 10 lat to znam troche tutejsza sytuacje

ocenił(a) film na 5
kamulec123

Wiesz dlaczego Polska mimo 100 lat jest ciągle taka słaba ? Bo rządzą ciągle ci sami ludzie . A naród to banda idiotów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones