The Social Dilemma

1 godz. 29 min.
6,7 22 899
ocen
6,7 10 22899
4 734
chce zobaczyć
5,7 7
ocen krytyków
{"rate":5.714286,"count":7}
{"type":"film","id":859586,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Social+Dilemma-2020-859586/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dylemat społeczny
 • Artekw10 ocenił(a) ten film na: 8

  Naprawdę śmiać mi się chcę gdy czytam tutaj wypociny ludzi typu ,,Przecież każdy to wie", albo ,,To już było". Serio? Nie miałem pojęcia o tym. Przekrzykujecie się tutaj użytkownicy właśnie takimi hasłami jakbyście liczyli na to iż piszecie o czymś zupełnie nowym a przecież jest to coś o czym każdy już wie według was. Nie brzmi wam to trochę jak hipokryzja? Jak powielanie schematu? Śmieszni jesteście.
  Jeśli chodzi o sam serial to moim zdaniem jest on bardzo dobry, poza tymi kilkoma niepotrzebnymi wstawkami ala Black mirror. Dużo rzeczy mi uświadomił już poza tymi o których przecież wszyscy wiemy, co nie? Mam gdzieś czy autorzy tej produkcji nas manipulują czy nie, na co też zwracacie uwagę. Nie myślicie, że tutaj bardziej chodzi właśnie o te młode pokolenie które wyrasta właśnie na tej ''sztucznej inteligencji'', a nie o was/nas którzy już wiecie/wiemy o co w tym chodzi? Z własnego doświadczenia wiem i widzę coraz częściej, że z tym młodszym pokoleniem jest właśnie tak jak w tym filmie. Nie wiem, może to jakiś kolejny etap ewolucji, nie jestem znawcą, ale mogę lekko stwierdzić, że poza odosobnionymi jednostkami wyrasta pokolenie idiotów z telefonami w dłoniach. W tym filmie jest to bardzo dobrze pokazane w scenie z tą dziewczynką gdy myśli tylko o tym żeby zdjęcie miało dużo lajków i super komentarzy. Jest to bardzo smutne, zero własnej tożsamości, każdy chce być kimś byle nie sobą. O sorry, każdy chce być oryginalny robiąc i wyglądając tak samo jak inni. Każdy chce być gwiazdą/kimś tak naprawdę nie robiąc nic w tym kierunku.
  Jeśli każdą taką produkcję czy film miałbym odnosić tylko i wyłącznie do tego co już wiem i czy tylko mi to coś dało to bym połowy z tego co obejrzałem nigdy nie włączył, może czasami warto spojrzeć z innej perspektywy niż egoistycznego ja?. Nic nie insynuuje, ale nawiązując do tej produkcji, że ludzie stają się bardziej wrażliwi i drażliwi wasze wpisy wyglądają jak odparcie jakiegoś ataku który sobie ubzduraliście.

 • robrob82 ocenił(a) ten film na: 3

  Artekw10 To wytłumacz mi co miał ten film przekazać i komu??
  Jeśli małolatom z ajfonami, to oni to oleja.
  Jeśli dorosłym, to nic odkrywczego tu naprawdę nie ma. Są książki, artykuły, blogi i medialnych manipulacjach.
  Zabrakło mi w tym filmie odpowiedzi na pytanie kto za tym stoi?? Jakie są powiązania mediów z polityka i kto kreuje to co do nas dochodzi.

 • Artekw10 ocenił(a) ten film na: 8

  robrob82 Z nastolatkami którzy to oleją masz rację bo wyrasta albo raczej już wyrosło pokolenie lub kilka pokoleń dla których liczy się tylko lajk i serduszko na insta, resztę mają gdzieś. Więc takie filmy się powinno teraz im w ramach edukacji puszczać i uczyć tego jak świat teraz wygląda. Miałem to szczęście, że dorastałem gdy ten właśnie świat przejmował kontrolę, że tak to ujmę i widzę to po ludziach, których życie polega na tym żeby ktoś w mediach ich uwielbiał, żeby mogli się poczuć, że są kimś tak naprawdę będąc nikim (nikim to nie koniecznie złe określenie w tym przypadku). Rozumiem ludzi którzy w ten sposób zarabiają na życie, osiągają sukces poprzez to, ale gdy widzę gdy zwykły szarak bierze się za bycie jakimś znawcą i dzieli się swoim zdaniem z ludźmi bo mu stuknęło 1000 followersów na insta to mam dość. Chyba zboczyłem z tematu, ale myślę, że się domyślasz co mam na myśli.

  Serio uważasz, że KAŻDY dorosły wie jak to działa? Dorosły to dosyć obszerny zakres wieku moim zdaniem, może chodzi ci o młodych dorosłych? Jeśli tak to spoko, ale i tak się nie zgodzę, że każdy wie jak to działa, a raczej śmiem twierdzić, że mało młodych dorosłych wie jak to działa bo im ta wiedza nie potrzebna lub nigdy się nie spotkali z takim tematem, są ludzie jak Ty czy ja których to zaciekawiło i właśnie obejrzeli np ten film lub poszukali innych wiadomości w tym temacie a reszta ma to gdzieś bo się przejmuje np tym jakie felgi do auta kupić lub jaki kolor butów wybrać i jak wypiąć cycki lub napiąć klatę żeby fejm się zgadzał. Nic w tym złego, ale chciałem ci takim przykładem to nakreślić.

  W tym filmie raczej z góry było wiadome, że nikt nie poda ci na tacy jak to konkretnie działa bo po co mieliby sprzedawać takie informacje? Czegoś odkrywczego się spodziewałeś? Ten film to jest w sumie taka mała manipulacja, ale zamieściłem ten wpis bo jak już pisałem śmieszy mnie komentarz typu ''Przecież to już wszystko wiemy/wiem'' no fajnie, że wiesz a co konkretnie? Skąd to wiesz? W jaki sposób się tym zainteresowałeś/aś? Co robisz z tą wiedzą? Yyyy no po prostu wiem i tyle nie? Zakładam, że taka by była odpowiedź większości tych którzy czują potrzebę, że oni to przecież wiedzą i muszą tu o tym wspomnieć.

  Co do przekazu filmu to jak już pisałem wyżej powinno się tym właśnie ludzi edukować a zwłaszcza młodzież i dzieci. Postrzegania świata przez nich to raczej nie zmieni, ale lepiej być świadomym tego co cię otacza i jak to działa niż nie. Ja przynajmniej chciałbym takie rzeczy wiedzieć.

 • agresive ocenił(a) ten film na: 8

  Artekw10 Absolutnie się z Tobą zgadzam. Obserwując swoje otoczenie dochodzę do podobnych wniosków. Rośnie nam pokolenie debili, którzy nie potrafią żyć bez smartfonów. Oczywiście nie chodzi tu o wszystkich młodych. Zdarzają się także nieliczne wyjątki, które potrafią się zająć czymś innym niż oglądanie jakiegoś niepotrzebnego dopaminowego strzału na chwilę.
  Co do filmu. Nie uważam, że zostało tu powiedziane coś szczególnie nowatorskiego z czego nie zdawałbym sobie sprawy do tej pory lecz chwała produkcji , że zdołała mi przypomnieć jak zgubne jest nieświadome korzystanie z telefonu. Może zadziałała tu manipulacja na wysokim poziomie. Możliwe, że przyswajana treść potrafi mną sterować. Natomiast decyzja po obejrzeniu filmu jest dla mnie jedna. Powiadomienie ludzi na których mi zależy, że mogą mnie złapać dzwoniąc. Poza tym wywalenie tych wszystkich głupich i nic nie wnoszących do życia aplikacji w celu zrobienia sobie większej ilości czasu na rzeczy, które są dla mnie istotne.

 • colacola696 ocenił(a) ten film na: 9

  Artekw10 Ależ boomerskie te Wasze komentarze xD

 • Artekw10 Tylko co ja mam tobie napisać. Mam Facebooka z niepełnymi danymi osobowymi bez znajomych i bez zdjęcia ,tylko po to by móc używać mesengera na jednej jedynej grupie składającej się z 7 osób. i dla mnie każdy kto sprawdza tego facefcuka średnio kilka razy dziennie jest po prostu idiota i ćwierćmózgiem. rozumiem jedynie instytucje i osoby medialne które muszą być otwarte w mediach na te ograniczone byty.

 • Artekw10 ocenił(a) ten film na: 8

  Boskigrom Możesz jaśniej? Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi, czy masz podobne zdanie do mojego czy wręcz przeciwnie, a może wgl jakieś inne? Weź to jakoś rozpisz sensownie jeśli ci się chce bo serio nie potrafię wyłapać przekazu o co ci chodzi. Nie Ty jeden masz tylko po to facebooka.