Film

Today We Live

1933 1 godz. 53 min.
6,2 22
oceny
6,2 10 22
53
chce zobaczyć
{"id":"113685","linkUrl":"/film/Dzi%C5%9B+%C5%BCyjemy-1933-113685","alt":"Dziś żyjemy","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/36/85/113685/6976982.2.jpg"}
Podczas I wojny światowej młoda Diana Boyce-Smith (Joan Crawford) waha się między wyborem oficera brytyjskiej floty morskiej, Claude'a (Robert Young) a amerykańskim... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

Film nie jest dostępny online Dziś żyjemy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Podczas I wojny światowej młoda Diana Boyce-Smith (Joan Crawford) waha się między wyborem oficera brytyjskiej floty morskiej, Claude'a (Robert Young) a amerykańskim pilotem, Bogardem (Gary Cooper). Dziewczyna uważa, że darzy uczuciem tego pierwszego, między innymi z tego względu, że łączy ich zażyłość, a Claude jest przyjacielem jej brataPodczas I wojny światowej młoda Diana Boyce-Smith (Joan Crawford) waha się między wyborem oficera brytyjskiej floty morskiej, Claude'a (Robert Young) a amerykańskim pilotem, Bogardem (Gary Cooper). Dziewczyna uważa, że darzy uczuciem tego pierwszego, między innymi z tego względu, że łączy ich zażyłość, a Claude jest przyjacielem jej brata Ronnie'go (Franchot Tone). Jednak gdy spotyka Bogarda doświadcza prawdziwego uczucia. Claude pozostaje nieświadomy co do stanu emocjonalnego Diany. Właśnie z tego powodu, gdy Bogard zostaje ogłoszony zaginionym w akcji wojennej, Ronnie robi gorzkie wyrzuty siostrze, że nie zachowuje się fair w stosunku do jego przyjaciela. Wówczas lotnik powraca i rywalizacja odżywa.

studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
data produkcji
1933
tytuł oryg.
Today We Live
inne tytuły
Dziś żyjemy Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Riverside i Culver City (Kalifornia, USA).
W trakcie realizacji filmu, można było usłyszeć opinie, iż Hawks wykorzystał w nim kilka scen podobnych do tych jakie nakręcił przy realizacji swojego wcześniejszego filmu Hell's Angels (1930). Była to np. sekwencja kolizji w powietrzu dwóch samolotów, czy ujęcie z wyprawy olbrzymiego bombowca.
W trakcie swojej prapremiery film trwał blisko 135 minut. Był on jednak za długi, dlatego twórcy filmu wycieli z niego kilka scen, tak, że trwał on 113 minut.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych