PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5293}

Dzień świstaka

Groundhog Day
7,2 147 638
ocen
7,2 10 1 147638
8,2 31
ocen krytyków
Dzień świstaka
powrót do forum filmu Dzień świstaka

Inna interpretacja

ocenił(a) film na 10

Oczywiście w filmie chodzi o to, by główny bohater zmienił się, żeby stał się lepszym człowiekiem. A jeśli nie? Bo zauważcie. Dzień świstaka przestaje się powtarzać, gdy Murray idzie do łóżka z Andie MacDowell. Więc może chodziło tylko o seks? Doszukujemy się w tym filmie głębii, a jeżeli rozwiązanie jest takie oczywiste? Co wy na to? :)

ocenił(a) film na 7
Pinokio1983

Wątpie, aby reżyserowi chodziło o taką interpretację, która według mnie jest nawet ciekawa, ale uważam że przesadzona i po prostu nieodpowiednia. Rzeczywiście Philowi (Murray) dni przestały się powtarzać w momencie gdy poszedł do łożka z Andie, z którą nie uprawiał jednak seksu bo zasnął (sama o tym poźniej mu mówiła); obudził się przy niej następnego dnia. Zauważ również że wcześniej Phil zaczął pomagać w różny sposób ludziom, facet się zmienił, co bardzo zaimponowało Ricie (Andie), która uważała go wcześniej za zarozumiałego i sceptycznego faceta. Nagrodą, albo uwieńczeniem dla Phila za te dobre uczynki i zmianę w postrzeganiu świata oraz ludzi była właśnie ta akceptacja ze strony Rity która jak wiemy nie była mu obojętna i sama tak naprawdę (lepiej go poznając) odwzajemniła to uczucie. A dzień przestał się powtarzać... Jeśli człowiek się przyłoży może osiągnąć wszystko tak było w przypadku Phila Connorsa

ocenił(a) film na 7
Mejwen

Film posiada głębie; przesłanie, ale trzeba pamiętać o tym że jest to przede wszystkim zabawna komedia romantyczna, w której mimo wszystko nie warto aż zanadto doszukiwać się niewiadomo jak głebokiego przesłania; ale jednak jest to mój ulubiony film, który nie potrafi mi się znudzić,

ocenił(a) film na 10
Mejwen

A właśnie, że w wypadku tej komedii jest głębokie przesłania, co sprawia, że jest to wielki film, a nie tylko jedna z wielu komedii.

ocenił(a) film na 10
Pinokio1983

Przeczytałem ostatnio wsród komentarzy na IMDB ciekawą interpretację tego filmu. Phil wpadając w pułapkę czasu i przeżywając wciąż ten sam dzień w pewnym momencie zrozumiał, że jedyną rzeczą którą może zmienić jest on sam, jego charakter, spojrzenie na świat itd, bo jego bezpośrednie działanie nie zmieni niczego w pespektywie dłuższej niż jeden dzień. Dopiero kiedy udaje mu się całkowicie zmienić siebie i gdy zmiana ta jest absolutnie autentyczna udaje mu się wyrwać z pętli czasu. Zmiana jego wnętrza tak "oddziaływuje" na to świat zewnętrzny, że ten wychodzi z koła czasu. Taka jest idea "nauczki", jaką otrzymał Phil, a może szansy na odmianę swojego życia, którą w końcu wykorzystał.

darek_3

Choćby nie wiem jak się miał mężczyzna zmieniać, jeśli zdrowy, seksu lubić nie przestanie ;-)

ocenił(a) film na 10
darek_3

Dzięki za tą wypowiedź. Bardzo ciekawe spostrzeżenia.

ocenił(a) film na 10
Nuneczka


Miałam na myśli wypowiedź Darka 3 . Omyłkowo wpisałam się pod innym postem, który do zbyt odkrywczych nie należy.

ocenił(a) film na 8
darek_3

otóż to :) gdyby każdy potrafił z tego filmu wyciągnąć takie wnioski, to nie miałby średniej 7,2 tylko 8,2, jak na imdb...

ocenił(a) film na 10
Pinokio1983

No ale przecież oni nie uprawiali seksu!! Scena nad ranem, gdy nastąpiło w końcu upragnione jutro, wyglądała mniej więcej tak: Phil się budzi, słyszy inny tekst w radiu, ona się do niego przytula a on zaskoczony promienieje ze szczęścia, mówi do niej "Wciąż tu jesteś" i zaczyna całować, a ona na to, ze szkoda, iż wczoraj nie był taki ochoczy i że od razu zasnął. Tak więc powodem nastania następnego dnia była wewnętrzna przemiana Phila, która dopełniła się w ostatnim dniu z szeregu "Drugich Lutych".

ocenił(a) film na 9
Pinokio1983

Ale zapomniałeś o najważniejszym: Murray NAPRAWDĘ się zmienił i stał się lepszym człowiekiem.

Pinokio1983

Pojscie do lozka nie oznacza sexu, ...ja ze swoja zona dziele łożę, a sex uprawiam z kochanką :)

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones