PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32568}

Dzień tryfidów

The Day of the Triffids
6,2 818
ocen
6,2 10 1 818
Dzień tryfidów
powrót do forum filmu Dzień tryfidów

Znakomity film!

użytkownik usunięty

Świetny klimat, oryginalny pomysł, zaskakująco dobre efekty specjalne (zarówno jeśli chodzi o wygląd Tryfidów, jak i sposób ich poruszania się), no i brak zjeżdżania w tematy mniejszej wagi np. romans głównego bohatera z inną kobietą. Od początku do końca świetny horror, choć raczej trudno tu o strach taki, jaki wywołują współczesne filmy grozy. Wszystko opiera się na atmosferze dziwności. Atrakcją jest to, że film rozgrywa się na dwóch płaszczyznach - pierwsza to zmagania Billa Mansena, marynarza, z upiorną rzeczywistością; druga zaś - dwójki naukowców w odosobnionym miejscu.

Na minus w zasadzie tylko sama końcówka - trochę banalne rozwiązanie, ale cóż takiego też się spodziewałem. W nowszych filmach bywa podobnie (patrz: "Znaki" z 2002 roku).

Z czystym sercem polecam ten film innym widzom.

przepraszam, Ty na serio chwalisz tego gniota? powieś owszem wciąż może pociągać, ale toto już w dniu premiery tandetą zalatywało

użytkownik usunięty
harkonen_mgla

Twoje oceny:
Faust (1926) - 1/10
Gabinet doktora Caligari (1920) - 1/10
Ga, ga: Chwała bohaterom (1985) - 1/10
Obie części "Kill Billa" - 1/10
Matrix - 1/10
I tak dalej. Każdy może sprawdzić, prawie same jedynki, niezależnie od jakości filmu. Po co to wywlekam na forum? Ano po to, żeby nikt nie przyjmował na poważnie twojego krytykanctwa "Dnia Tryfidów". W dniu premiery zalatywało tandetą? Konkrety podawaj, a nie rzucasz słowa bez pokrycia, niby-argumenty. Ja na przykład wiem, że ten film był prezentowany w ramach cyklu "Perły z lamusa". Tak, ten gniot, który w dniu premiery zalatywał tandetą jest ceniony przez ludzi, którzy z X Muzą mają stokroć więcej wspólnego od ciebie.

to nie wszystkie gnioty, które łaskawie napiętnowałem.

perły z lamusa miały to do siebie, że prezentowały klasykę o różnej wartości artystycznej, także tej znikomej / Raczek i Kałużyński nigdy tego nie ukrywali / konkrety? przecież pod względem fabularny i wizualnym film był infantylnym anachronizmem w dniu premiery!

„Dzień Tryfidów / The Day of the Triffids” (1962) - deszcz meteorytów oznacza dla świata nie tylko utratę wzroku przez niemal całą ludzkość, ale i początek inwazji krwiożerczych roślin. Żenujące roślinki – potworki, nieśmiało zarysowany tragiczny los ociemniałych, ucieczka widzących i idiotyczne cudowne ocalenie.
Głupota zamierzona, głupota popełniona (co ciekawe powieść która posłużyła za podstawę scenariusza, mimo upływu wielu dziesięcioleci, wciąż potrafi zaintrygować).

harkonen_mgla

:D Jeśli po dzisiejszych twoich postach miałbym określić wiek, strzelałbym w okolicę 13 lat (+ problemy hormonalne + ołowica). Wówczas takie posty trzylatka wyglądają naprawdę imponująco.

Jeśli natomiast wtedy miałeś więcej niż 13 i nie masz ołowicy, to twoje dzisiejsze posty każą jednak sprawdzić, czy nie masz. :)

hyrkan

Chłopczyku, jaką strunę twej duszy trąciłem, że tak o mą uwagę zabiegasz?

harkonen_mgla

Sprawdzam, czy w ciągu najbliższych 10 lat dasz radę się na tyle skupić, by odpowiedzieć na zadane pytania albo choć nie zmienić tematu w odpowiedzi. :) Ot, ciekawość obserwatora trolli.

hyrkan

Te twoje wyparcie :)

harkonen_mgla

Zawsze tak mówisz, gdy ktoś nie podziela twoich złudzeń, czy masz też inne nieudolne techniki? :)

hyrkan

Te twoje uniki :)

harkonen_mgla

I skąd wiedziałem, że nieudolne? :D

ocenił(a) film na 4

Nie karm trolla kolego ! :)

amerrozzo , popieram. Harkonen to istne wcielenie snoba i malkontenta na filmweb. Gani ten portal za niski poziom wypowiedzi co niektórych a sam jest laikiem jeśli chodzi o dobry smak kinomana.

djadamus

Jakąż głębią mają twe słówka ;)

harkonen_mgla

Jakimż trzeba być tobą, by przez tyle lat nie zauważyć, jak się śmieci.

hyrkan

Koniecznie rozwiń swą myśl...

harkonen_mgla

Gdybyś mógł zrozumieć coś dlatego, że dostajesz więcej słów, z pewnością bym to zrobił. :)

A tak po prostu się nie dowiesz, o czym ci wszyscy ludzie ci na przestrzeni wielu lat pisali prostymi zdaniami po polsku.

hyrkan

Na Boga, trochę szacunku dla słowa pisanego nieuku!

harkonen_mgla

Nie umiem dociec, co jest dla ciebie wyrazem szacunku, skoro jeszcze słowa pisanego nie zacząłeś czytać.
:)

hyrkan

Na Boga, odrobinę odwagi w sobie znajdź!

harkonen_mgla

Anonimowe trolle z netów ciągle mi to piszą. :) Ci głupsi - z angażowaniem bogów.

hyrkan

Mogę jakoś dodać ci odwagi?

harkonen_mgla

A możesz pooglądać forum i się przekonać, że z twoimi klonami już wiele razy rozmawiałem? Niektórzy, IQ na progu dwucyfrowości, mieli fantazji na parę setek trollpostów. Ty po kilkudziesięciu już używasz ctrl c, ctrl v.

hyrkan

Rozwiń temat.

harkonen_mgla

:) Przestań śmiecić.

hyrkan

Powtarzam, rozwiń temat.

harkonen_mgla

Poproś opiekunkę. Ja nie mam doświadczenia z osobami, które przerasta "przestań śmiecić".

hyrkan

Cierpliwie czekam mój fanie.

harkonen_mgla

Twoje zachowanie wskazuje, że mnie darzysz afektem większym, niż chciałbyś przyznać.

Nie będziesz chciał przyznać, prawda? :)

hyrkan

Rozwiń tezę.

harkonen_mgla

Poproś. :D

hyrkan

Proszę.

harkonen_mgla

Rozwijam:
Zupełnie bez sensu żyjesz nadzieją, że ja się tobą interesuję.
Zupełnie tracisz z oczu ewentualny wątek rozmów przechodząc na wątki emocjonalne.

hyrkan

Rozwiń swą myśl. Masz czas.

harkonen_mgla

Rozwinąłem. Teraz spróbuj przeczytać, masz czas.

hyrkan

Nalegam.

harkonen_mgla

Czytaj w swoim tempie, nawet jeśli widzisz, że wszyscy inni są szybsi.

hyrkan

Kompleksy wciąż żywe?

harkonen_mgla

Nie badałem cię. Mam ocenić stan twojej psychiki po twoim zachowaniu?

hyrkan

A jak już się tobą znudzę, zapłaczesz?

harkonen_mgla

Z jeśli będę jak ty kopiować wpisy bez treści, to się znudzisz? :D Powiedz mi, jak bardzo gardzisz swoimi cechami.

hyrkan

Ale dojdziesz do siebie?

harkonen_mgla

Miałbyś mnie za idiotę, gdybym pisał takie posty jak ty?

hyrkan

Ojej, lęk przed odrzuceniem cię przytłacza?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hyrkan

W rozpaczy sięgasz po mamusię? Trochę wstyd...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hyrkan

Chłopczyku, trochę kultury.

harkonen_mgla

Nie żal ci jej? Czy może jej, gdy płacze, serwujesz jakieś trollkomentarze?

hyrkan

Teraz, to zaczynam ci współczuć. Odrobinę.

harkonen_mgla

A jej nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones