PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=160619}

Dzień bestii

El día de la bestia
6,8 2 333
oceny
6,8 10 1 2333
7,4 5
ocen krytyków
Dzień bestii
powrót do forum filmu Dzień bestii

lubię komedie, szanuję filmy nietypowe i nowatorskie, ale to jest dno. wytrzymałem tylko pół godziny i to i tak było za długo...

generalnie film dla "lotnych" miłośników "wyrafinowanego" humoru ze Strasznego filmu 1 i 2 albo z tych nowych parodii (Komedia romantyczna czy Wielkie kino). czyli dno dla dzieciaków ze wsi. :)

ja ani razu nawet nie miałem cienia uśmiechu z "humoru" w tym filmie, bo jest żenujący... i jeszcze na dokładkę gruby facet chodzący ze swoimi "klejnotami" na wierzchu przez cały film. to ma być śmieszne???

pozostali (czyli posiadający jakikolwiek gust i porządne poczucie humoru) niech omijają ten film - jest zupełnie nieśmieszny, nudny i degustujący. dobrze radzę... :)

ocenił(a) film na 9
Creep_7

Włącz sobie lepiej Świat według kiepskich. Myślę że bardziej cię rozśmieszy. Albo idź do kina na Shreka.

To nie film dla ciebie. Czy jeżeli ktoś napisał że to czarna komedia to musi być odrazu śmieszne żeby przy tym rechotać jak małe dziecko? Film nie jest na tyle śmieszny żeby nazwać go komedią ale jest zbyt niepoważny żeby mógł być horrorem.
Niech będzie że to czarna komedia. Dla mnie to poprostu ciekawy film.
A jak nie oglądałeś do końca to o czym ty w ogóle piszesz? Koniec filmu jest właśnie najciekawszy ale skoro go nie widziałeś to chyba nie powinieneś w ogóle oceniać obrazu.

użytkownik usunięty
gacek776

Ja rechotałam jak głupia. Zwłaszcza w trakcie scen ucieczki po wielkim neonie.

Creep_7

W tym filmie nie znajdziesz humoru podobnego do "Strasznego Filmu" czy "Komedii Romantycznej". Jak w ogóle możesz oceniać ten film nie oglądając go do końca?! Pisząc swój komentarz na temat tej produkcji sam zachowujesz się jak "dzieciak ze wsi". Humor nie musi ci się podobać, ale to nie znaczy, że musisz obrażać osoby, które na prawdę lubią ten film. Nie rozumiem stwierdzenia "dno dla dzieciaków ze wsi." Chciałeś w ten sposób obrazić osoby chwalące tą ekranizację, czy ludzi, którzy nie mieszkają w dużych miastach? Takie podejście jest bardzo niedojrzałe. Poza tym, jeżeli oceniasz pewne dzieło, powinieneś zachować trochę więcej obiektywizmu. Gdy czytam taki komentarz, czuję się niczym na jakimś forum dla 'słit' jedenastolatek.

footrzak

komentuję i będę komentował subiektywnie! na tym polega dyskusja i wymiana opinii. gdy czytam o "więcej obiektywizmu" czuję się jakbym znajdował się wśród bezstresowo wychowywanych konformistów...

ocenił(a) film na 10
Creep_7

Jak dla mnie jest to świetny film z niesamowitym klimatem i bardzo śmieszny. Zaczyna sie bardzo mocnym tragiczno-komicznym akcentem a twórcy trzymają poziom, aż do końca. Oglądając trzeba pamiętać że jest to czarna komedia, nie każdy takie lubi. Dla tych którzy lubią mogę polecić jeszcze "Kamienicę w Madrycie" i "Zbrodnie ferpekcyjną" a także film innego reżysera "Jabłka Adama".

użytkownik usunięty
anyany

Ano właśnie. To jest specyficzny film dla specyficznego widza. A to jeszcze nie oznacza, że jest głupi.

ocenił(a) film na 10
Creep_7

kto nie lubi tego filmu ten go po prostu nie zrozumiał

EMdoWU

bardzo Cie proszę wytłumacz mi jak mam zrozumieć ten film. pokaż co sam/a masz do zaoferowania w dyskusji...

ocenił(a) film na 6
Creep_7

film trochę tandetny ale da się obejrzeć dla kilku śmiesznych scen - dziadek. ruda brzydula, ksiądz na początku, karykaturalny diabeł, parkiet . średniak, a lubię kino hiszpańskie.:D

ocenił(a) film na 2
Creep_7

"czyli dno dla dzieciaków ze wsi. :) "
No tak, kolega z miasta. To zmienia postać rzeczy.

mario977

po prostu uważam, że są jakieś granice miedzy humorem a złym gustem. i ten film niestety nie oferuje humoru w dobrym stylu - śmieszny nie jest, a w kilku momentach obrzydliwy. raczej dla miłośników "Sprzedawców" niż "Nagiej broni".

użytkownik usunięty
Creep_7

Z całym szacunkiem, ale „dobry gust” to też jest kwestia wybitnie subiektywna.
Jak dla mnie film jest właśnie jak najbardziej dla miłośników Nagiej broni – bo to jest pastisz, groteska, absurd i zabawy konwencją.

z całym szacunkiem, ale w Nagich broniach nie widziałem ku_asów na wierzchu... ani w Hot shotsach, Top secret, itp.
nie każdy film, który jest pastiszem / groteską / absurdem musi być od razu filmem śmiesznym. widziałem wiele dennych filmów tego typu...

użytkownik usunięty
Creep_7

Genitalia na ekranie tak Cię zgorszyły? Rzeczywiście Naga broń jest bardziej grzeczna, niż Dzień bestii. Ale taki już urok czarnych komedii – można pokochać albo znienawidzić.

tak, zgorszyły mnie. chciałem obejrzeć film, żeby się pośmiać, a nie porzygać...
kocham czarne komedie, nienawidzę Dnia Bestii. te dwa filmy nie mają ze sobą nic wspólnego.

ocenił(a) film na 8
Creep_7

film oczywiscie bdb creep to człowiek, który uwielbia piły 1 2 3 500 ale nie lubi Filipa z Konopii.... nic dodac, nic ujac. Gust to pan ma jak komunijne dziecko

wilem07

sprawdź jeszcze raz czy oceniałem Piły i Filipa z Konopi (który akurat w miarę mi się podoba)... nie blefuj dzieciaku...

ocenił(a) film na 7
Creep_7

Jesli nie znasz hiszpanskiego spoleczenstwa mozliwe, ze po prostu nie rozumiesz tego humoru

Creep_7

Bardzo sie ciesze z Twojego komentarza. Ostatnio mialem "przyjemnosc" ogladac komedie romantyczna ktorej wystawilem 1, tutaj wacham sie miedzy 6-7. Tekstem dzieciaki ze wsi tez duzo powiedziales o so ie, nawet wiecej niz porownaniem tego filmu do komedi romantycznej. Naprawde gratuluje ze wytrwales te pol godziny. Mnie wlasnie lekko rozczarowala koncowka ale 3/4 filmu uwazam za bardzo dobre. Swietne aktorstwo a pare scen rewelacyjnych. Rowniez duzo o sobie powiedziales tym ze po obejrzeniu pol godziny filmu wyglaszasz takie "recenzje". Mimo Twoixh staran ten film byl jednak zabawniejszy niz Twoja wypowiedz. Pozdrawiam.

RealKalps

Dodam jeszcze ze w nagiej broni jest znacznie wiecej koszarowego humoru, zarty z pe isami tez sa (w tej czesci co koncowka jest na oskarach). Jeszcze na koniec mala dygresja, obejrzalem film "Dzien Bestii" dwa razy i jakos nie utkiw mi w pamieci widom genitaliow na wierzchu. Skoro Tobie chcialo sie wymiotowac podczas ogladania tego filmu to znajduje chyba jedno slowo - kompleksy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones