PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495112}
5,1 1 246
ocen
5,1 10 1 1246
3,6 7
ocen krytyków
Dzień czekolady
powrót do forum filmu Dzień czekolady

Jak w temacie. Pomijając kwestie samego filmu - wprost ukłuło mnie, gdy, jako ogromna fanka Studia Ghibli, w początkowej sceny jazdy samochodem odnalazłam, inaczej tego nazwać nie mogę, bezpośrednią zżynkę z mojego ukochanego "Spirited away - w krainie bogów". Te same dialogi co do przecinka, te same reakcje dziewczynki i rodziców, stylizacja sceny - absolutnie wszystko, kropka w kropkę. I żadnego odniesienia, czy choć próby ratowania się, że to jedynie nawiązanie. Poczułam się, jakby reżyser nie miał pomysłu, jak zacząć film, więc podebrał scenę ze znacznie lepszego dzieła, w nadziei, że nikt sie nie zorientuje. Nieładnie :(

ocenił(a) film na 1
pati9475

O to to! Ktoś to powinien podciągnąć pod jakiś paragraf. Jak można w tak bezczelny sposób kopiować dorobek innych. Anime już od dawna nie jest niszowe i takie zagrania zwyczajnie nie przejdą niezauważone. Jak dla mnie film skreślony już na samym początku.

ocenił(a) film na 5
villadiodati

Pytanie tylko gdzie i komu coś takiego zgłosić? Kto się tym zainteresuje, kto cos z tym zrobi? :(

pati9475

Odkurzam, bo właśnie to samo dzisiaj zauważyliśmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones