PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603978}
6,3 26 732
oceny
6,3 10 1 26732
4,8 13
ocen krytyków
Dzień kobiet
powrót do forum filmu Dzień kobiet

Ten film jest oparty na faktach, czy się mylę? Pamiętam sprzed paru lat tę aferę o nieludzkim
traktowaniu kobiet pracujących w ,,Biedronce" - też musiały nosić pieluchy itp. aż postanowiły się
zbuntować. Więc to chyba ta historia, prawda? No i nazwa ,,Motylek" sama nasuwa to skojarzenie... ;)

Pieluchy to kazali nosić w łódzkim Carrefour na ul Kolumny. Moja znajoma była na rozmowie w sprawie pracy ( rok 1998) i kierownik wysunął taką propozycję...ponoć niektóre osoby, które tam pracowały robiły w pieluchę podczas nawału pracy. I wcale to nie jest żart lecz smutna historia.

użytkownik usunięty
verra75

Wcale nie mówię, że to żart. Jak widać nie jest to pojedyncza historia, lecz powtarzający się problem. Tym lepiej, że robią o tym film.
Ale znalazłam cały zbiór artykułów dotyczących tego procesu z ,,Biedronką" zaczynającym się w 2005 roku, więc to chyba, rzeczywiście na tym się opierali twórcy.

użytkownik usunięty

Jakby ktoś był ciekawy to tu link do tych artykułów: info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/pracownik%C3%B3w+biedronek

ocenił(a) film na 7

Moim zdaniem masz rację i chodzi o Biedronkę, z resztą sama nazwa Motylek jest chyba aluzją do tej sieci sklepów ;) ale nigdzie nie znalazłem wiarygodnego źródła, które by potwierdzało, że chodzi o te dyskonty,

Nie chodzi o Biedronkę. Czytałam wywiad, że cały scenariusz został napisany na podstawie wielu dziwnych przypadków z wielu sklepów. Te przypadki są prawdziwe, ale nie zdarzały się w jednym sklepie i w jednym czasie.

ocenił(a) film na 10

Po napisach pojawia się adnotacja, że twórcy filmu nie mieli zamiaru dokumentować prawdziwych wydarzeń (więc jakie znaczenie ma czy to chodzi o Biedronkę czy o jakąś inną sieciówkę?), tylko zależało im na ukazaniu pewnych mechanizmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones