Taki mam odruch ostatnio. Ale tutaj bardzo pozytywnie się rozczarowałem. Film podobał mi się bo
ma klasyczną liniową konstrukcję, postaci są bardzo wyraziste i charakterystyczne. A co
najważniejsze film porusza problem szalejącego w Polsce pseudokapitalizmu, z którego Polacy
mają ochłapy, a zagraniczne firmy łupy.
"Od dużej litery" jest poprawną formą tak samo jak "pisać coś dużą literą". Niepoprawną formą i rusycyzmem jest zwrot "pisać z dużej litery" pseudo-polonistko.
dobra, mój błąd. ale to nie zmienia faktu że nie można pozytywnie się rozczarować :)
Kto twierdzi, że nie można? To nie jest tekst naukowy, tylko luźny komentarz na temat filmu. Jaki zwrot uważasz za dopuszczalny w takim razie?
no przykładowo że film cię pozytywnie zaskoczył. bo rozczarowanie to negatywne określenie. to tak jakbyś powiedział że się bardzo miło na kimś zawiodłeś. to po prostu sprzeczne.
Przyjmijmy więc, że jestem poetą i korzystam z licentia poetica na każdym kroku pozytywnie, mile i przyjemnie się rozczarowując, a Ty masz zepsute oba klawisze Shift i dodatkowo jeszcze CapsLock przez co nie jesteś w stanie pisać dużych liter.
przyjmijmy że bredzisz i jeszcze czepiasz się niewinnej osoby bo wytknęła ci błąd :)
Gdybyś wiedziała co to jest, nie pisałabyś, że nie można być pozytywnie rozczarowanym. ;-)
chyba jednak bym napisała bo to błąd chyba że wiktoratgmail rzeczywiście jest poetą.
Dobra, co mam zrobić, żeby usunąć swoją kontrowersyjną wypowiedź? Wydawało mi się, że coś mam do powiedzenia o filmie, na którym byłem, ale teraz widzę, że język, którym się posługuję jest na zbyt niskim poziomie abym mógł się publicznie wypowiadać.
Nie ma sensu prowadzić personalnych sporów z ludźmi, których przywiódł tu pozafilmowy instynkt wyżywania się na tematy pozafilmowe.
PS. Gratuluję językowej brawury.
jprdl.
na filmwebie oceniamy filmy, a nie gramatykę, czy ortografię innych osób ;/
Na pewno nie wyłącznie to, czy ktoś pisze z błędem. Faktycznie też zwróciłam uwagę na ten mankament w wypowiedzi "wiktorcośtam", ale na pewno pisząc tą opinie liczyła na coś w rodzaju dyskusji, na temat wypowiedzi, a nie na temat jej pomyłki, czy przejęzyczenia.
Jeśli błędy ortograficzne, czy gramatyczne bardzo rzucają się w oczy, to można zwrócić uwagę, ale to przy okazji. Myślę, ze w wypowiedzi najważniejsze est to co chcemy przez nią przekazać. A to, ze ktos ma problemy z językiem polskim to jego problem.
Ja na tym portalu oceniam głównie gramatykę innych osób, za tą w temacie daję 7/10.
A czemu Ty, Flashback_, nie przestrzegasz zasad ortografii i interpunkcji? Wybierasz sobie te, które lubisz?