PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5282}

Dzieciątko z Macon

The Baby of Mâcon
7,5 2 314
ocen
7,5 10 1 2314
7,3 3
oceny krytyków
Dzieciątko z Macon
powrót do forum filmu Dzieciątko z Macon

Okropieństwo.

ocenił(a) film na 3

Unikać jak ognia. Uciekać, kto żyw.
Obrzydliwe, tendencyjne, beż krzty gracji i taktu. Nie wiem czy mógłbym znaleźć w tym filmie coś pozytywnego... hmmm... chyba nie.

Widziałem parę filmów Jodorowskiego, niezbyt mi się podobały, ale jednak miały coś w sobie, a to obrzydlistwo - nic (mimo że katowałem się straszliwie i obejrzałem cały)?

Już pare lat temu wiedziałem, że Greenaway to oszołom (czytałem jakiś wywiad z nim, w którym mówił między innymi głupstwami, że "największą tragedią jaka w historii spotkała Polskę był katolicyzm"), no ale nawet po nim nie spodziewałem się spłodzenia takiego potworka.

Film może się spodobać całkowicie postrzelonym antyklerykałom, lub ewentualnie zapalonym wielbicielom Jodorowskiego.

1/10 Bleee

użytkownik usunięty
addam23

dużo Jodorowskiego to tu nie odnalazłem.
fabuła tragiczna,aktorzy z Fiennes'em na czele (którego nie lubie,ale jak się postara to potrafi dobrze zagrać) żałośni.
za to bardzo spodobała mi się scenografia (Greenaway dosłownie maluje swoje filmy) i wszechobecne panoszące się po wnętrzach zwierzątka ;)
ocenić nie wiem jak,ale ustatkowałbym się pomiędzy 5-6 z możliwością o gwiazdkę więcej za rzekomą scenografię i...teatralność.

ocenił(a) film na 3

Przed filmem wiedziałem jedynie, że jest chwalony za tę właśnie scenografię.
Czy mi się ona nie podobała, czy inne rzeczy nie pozwoliły na to, żebym mogła mi się spodobać - trudno powiedzieć. Chyba to pierwsze wydaje się bardziej prawdopodobne.

A i jeszcze dodam:
Nie uważam się raczej za katolika (jakby ktoś pomyślał, że zniesmaczenie było spowodowane właśnie tym)

ocenił(a) film na 9
addam23

Mam wrażenie, że nie zrozumieliście filmu - zobaczyliście samą brutalność, bez przesłania, pomimo, że ta brutalność jest tu wyłącznie instrumentem do podkreślenia i pokazania wagi symboli.

ocenił(a) film na 3
zombiecamel

Forma była dla mnie tak ohydna, że nie bardzo nawet mnie interesuje przesłanie (choć nie przeszkodziło conieco mi odczytać).
Poza tym - nawet na moment nie myślałem o tym filmie, jak o zbiorze bezsensownych scen przemocy.

użytkownik usunięty
addam23

a jakie przesłania odczytałeś?

ocenił(a) film na 3

Przesłania jako takiego nie odczytałem (jak wspomniałem - nie interesowało mnie już nawet) gdyż w zasadzie można powiedzieć, że nie obejrzałem filmu w całosci.
Można powiedzieć, że widziałem głównie podszczypywanie religii i pewnego sposobu myslenia. Drugiej połowy filmu i w zasadzie zakończenia - nie widziałem.

A jak chce ci sięcos o przesłaniu tego filmu napisać, to chętnie poczytam.

użytkownik usunięty
addam23

ok jak znajdę czas to napiszę, ale trochę to potrwa...

ocenił(a) film na 9
addam23

To nie było podszczypywanie religii tylko pokazanie jej średniowiecznego wizerunku. Ciężko w tym przypadku nie epatować przemocą, brudem i zepsuciem.

Niskobudzetowy

Akcja filmu toczy się w XVII wieku. Jest nawet wzmianka o protestantach, których ma leczyć cudowna woda. Więc to zdecydowanie nie Średniowiecze.

addam23

Zgadza się, a-oglądalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones