Film

Children of the Corn

1984 1 godz. 33 min.
5,8 12 544
oceny
5,8 10 12544
4 932
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"id":"32013","linkUrl":"/film/Dzieci+kukurydzy-1984-32013","alt":"Dzieci kukurydzy","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/20/13/32013/7126531_1.2.jpg"}
Burt i Vicky docierają do ponurego miasteczka Gatlin, gdzie z przerażeniem stwierdzają, że żyją tam wyłącznie dzieci, które wymordowały dorosłych.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Młoda para przybywa do małego, opuszczonego miasteczka w Nebrasce. Mijajac pola kukurydzy, młodzi napotykają gromadkę dziwnie wygladających dzieci. Wkrótce okazuje się, że przed trzema laty w miasteczku rozegrała się prawdziwa tragedia. Pewnego niedzielnego ranka, grupa dzieci pod wodzą młodzieńca w kapłańskich szatach, dokonała Młoda para przybywa do małego, opuszczonego miasteczka w Nebrasce. Mijajac pola kukurydzy, młodzi napotykają gromadkę dziwnie wygladających dzieci. Wkrótce okazuje się, że przed trzema laty w miasteczku rozegrała się prawdziwa tragedia. Pewnego niedzielnego ranka, grupa dzieci pod wodzą młodzieńca w kapłańskich szatach, dokonała wielkiej masakry mieszkańców. Od tego czasu grupa ta czcząc satanistycznego demona, poszukuje dla niego nowych ofiar. W tym momencie młoda para rozpoczyna walkę o przeżycie.

boxoffice
$14 568 989 w USA
budżet
$800 000
na podstawie
Stephen King "Dzieci kukurydzy" (opowiadanie)
studio
Angeles Entertainment Group / Cinema Group / Gatlin / Więcej...
data produkcji
1984
tytuł oryg.
Children of the Corn
inne tytuły
Dzieci kukurydzy Polska
Dzieci kukurydzianego pola (alternatywna pisownia) Polska
Stephen King's Children of the Corn (pełny tytuł) USA
Więcej...
Gdy Burt zatrzymuje się za skrzyżowaniem i narzeka, że minął znak do Gatlain, na boku samochodu odbija się reżyser i ekipa filmowa.
Gdy Malachai i inni porywają Vicky z sypialni, jeden z towarzyszy Malachaia wbija topór w drzwi. Po chwili topór znika.
Długość rany na twarzy Vicky zmienia się w poszczególnych ujęciach.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jeden z najsłabszych filmów jakie widziałem.

  pazura94 ocenił(a) film na 2

  Od samego początku wieje nudą i absurdem. Zastanawiasz się w jakim kierunku podąża fabuła i po co kolejne sceny następują po sobie akurat w takim porządku - nic nie wynika z niczego, a stado dzieciaków bredzi o jakiejś postaci, której nie wiadomo o co chodzi. O kwestiach ... więcej

  3
  • Uwielbiam!

   JoaHa88 ocenił(a) film na 8

   Świetna historia, pamiętam jak lata temu nagrywałam wszystkie częsci na VHS. Szkoda, że jeszcze nie udało mi się dorwać książki.

  • 2/10

   pachomir ocenił(a) film na 2

   Zdecydowanie nie rozumiem zachwytu nad tym filmem, a szczególnie nazywania go kultowym. Przez całą długość trwania filmu miałem ochotę zabić wszystkich aktorów w nim grających. Dorosłych i dzieci. Dwa razy.

   8
   • ale muzyka

    Insomnis ocenił(a) film na 5

    film jaki jest każdy widzi... potencjał historii nie wykorzystany, ale muzyka była bardzo pasująca do nastroju opisanego w opowiadaniu! Główny motyw jest świetny.

    4
    • Zakończenie

     daotch

     Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.