PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=212125}

Dziecko

L'enfant
6,6 4 132
oceny
6,6 10 1 4132
7,0 11
ocen krytyków
Dziecko
powrót do forum filmu Dziecko

Droga przez mękę

ocenił(a) film na 7

Może wstyd się przyznać, może wyjdzie na to, że jestem dureń, że nie zrozumiałem, ale męczył mnie ten film okrutnie, dłużył się ad infinitum. Trudno mi w jakikolwiek sposób się o nim wypowiedzieć, z jednej strony to miło, że nie popadł w tani dramatyzm, płacze i krzyki rodem z filmów obyczajowych cyklu "Prawdziwe historie", z drugiej strony tylko jedna scena zapadnie mi na dłużej w pamięć (przy wejściu do mieszkani Soni). Chwilami zastanawiałem się, czy reżyser chce wzbudzić w nas współczucie dla Bruna, jak ładnie nie byłoby to pokazane, czy umotywowane to przecież kradzież nie jest normą społeczną, co więcej zasługuje na potępienie - nie oczekiwałem rzecz jasna łopatologii w stylu Prawa i Sprawiedliwości, niemniej mam wrażenie, że powinienem był współczuć głównemu bohaterowi.

ocenił(a) film na 10
Slayer

hmm... jak mi się wydaje film zasygnalizował parę spraw - niedojrzałość ludzi podejmujących już dorosłe życie, brak odpowiedzialnych ojców, nieopłacalność przestępstwa, konieczność odpowiedzialności za swe czyny... tak paradoksalnie dopiero scena w więzieniu dała pewną nadzieję na przyszłość - dopiero, gdy Bruno zdecydował się na pierwszą, być może w swym życiu, odpowiedzialność za swe czyny... właściwie w całym filmie nie odebrałem w jakiejkolwiek chwili konieczności identyfikacji z bohaterem - może na tym polega sztuka :-) pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones