PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=212125}

Dziecko

L'enfant
6,6 4 132
oceny
6,6 10 1 4132
7,0 11
ocen krytyków
Dziecko
powrót do forum filmu Dziecko

Zasiadając przed telewizorem miałam świadomośc, że film zdobył Złotą Palmę. Co więcej, że twórcy otrzymali już kiedyś tę nagrodę. A zatem spodziewałam się naprawdę dobrego kina, czegoś co mną poruszy. No i zawiodłam się niesamowicie. Film jest bardzo prosty, prostszej fabuły to już wymyślic chyba nie można. Historia, no rzeczywiście z życia wzięta, ale jakaś taka niedokończona. No właśnie brakowało zakończenia, zbyt wiele było w filmie niedopowiedzeń. Poza tym liczyłam, że będzie to film, który pobawi się moimi emocjami, który mną wstrząśnie albo przynajmniej wzruszy. A tymczasem, nie wywołał on we mnie nic. No tak, po prostu obejrzałam filmik i tyle, żadnych refleksji. ZA CO TA ZŁOTA PALMA?!

ocenił(a) film na 2
Violeta_Jarogniewa_Nuri

............................. nic dodać.

ocenił(a) film na 6
Violeta_Jarogniewa_Nuri

6/10.Takie oszczędne kino, robione z myślą o festiwalach a nie o widzu.
Nie ujmuję twórcom i nie oskarżam o nadętość(wiem,że mają to gdzieś)ale podejrzewam,że pasja dokumentalisty utrudnia im robienie kina fabularnego.
Ten film jest autentyczny,pozbawiony fałszu,choć te składowe jeszcze nie czynią go porywającym.Bracia Dardenne do historii kina zapewne przejdą
ale sceny z ich filmów raczej nie.
ukłony esforty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones