PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4340}

Dziennik Bridget Jones

Bridget Jones's Diary
6,9 286 452
oceny
6,9 10 1 286452
7,2 28
ocen krytyków
Dziennik Bridget Jones
powrót do forum filmu Dziennik Bridget Jones

Nie moje klimaty (amerykański blichtr, jarmarczność), ale sobie obejrzałam :-) Bardzo sprawnie zrealizowana komedia, jedyny zarzut: gag za gagiem, śmiech aż do bólu. Przesyt. Renee Zellweger gra fantastycznie i to jeszcze przed czołówką (Bridget jako orkiestra symfoniczna!!!), chociaż nieodparcie nasuwa mi się skojarzenie z Carreyem (dobry wyłącznie w "Truman Show"). Trochę raziła mnie jej wiecznie zblazowana mina i pozowanie na permanentnie "pod wpływem", ale generalnie o.k. Bardzo fajna ścieżka dźwiękowa. W sumie: danie instant, gotowe do spożycia po 3 minutach. Więcej nie oczekiwałam. Tyle w kwestii formy. Treść...na pewno lżejsza gatunkowo niż w książce (to nie zarzut). Tak się zastanawiam, czy postać Bridget nie została cokolwiek przerysowana dla potrzeb komedii - wydaje mi się niezbyt prawdopodobna psychologicznie. Faktycznie, ukazuje problemy pewnej grupy kobiet (czy wszystkich? nie wiem), ale jej brak kontroli nad sobą jednak zdumiewa...coś jak u Ally McBeal. Odwagą i brakiem skrupułów w pewnych sytuacjach jednak zachwyca, ostatnia scena jest super. Nie mogę nie dodać, że Colin Firth był najzupełniej fantastyczny - specjalnie na jego cześć potrzebna mi była chusteczka ;-)

nulla

carrey
A oglądałaś Człowiek z księżyca?

snoop

Man on the Moon
Zgoda. Opinia o Carreyu oparta jest na nieznajomości powyższego filmu, a jak zdążyłam się zorientować - CHYBA warto ...

ocenił(a) film na 9
nulla

oj warto
jimowi zupelnie odbilo na punkcie tego fimu bardzo dlugo sie do niego przygotowywal i wydaje sie ze wyjatkowa osobowosc kaufmana przejela kontrole nad jimem. kaufman nawet jak na dzisiejsze czasy szokuje mysle ze urodzil sie conajmniej cwierc wieku za wczesnie.

ocenił(a) film na 9
snoop

pytanie brzmi raczej..
dlaczego rzuca opiniami na temat carreya a
nie ogladala np. czlowieka z ksiezyca?

dowalila z tym ze jim carrey nadaje sie tylko do truman show!
truman show to jeden z jego pospolitszych filmow

toudi

re:
A wiesz? jakoś dziwnie mi pachnie zwracanie się do mnie w trzeciej osobie...wiesz, tak zza węgła...zdecydowanie preferuję drugą osobę - to tak w kwestii formy. Skoro piszesz, że dowalalam...no to robię to dalej :-) Czy wiesz, jakie są zasady erystyki? Nie? To warto się zapoznać z nimi. Mam prawo nie wiedzieć i po to tu jestem, aby dowiedzieć się. Możliwie jak najwięcej. . A teraz do rzeczy: swoją opinię o Carreyu mogę skorygować jedynie o film, którego nie widziałam. Nie zmienię swojej opinii, że na podstawie tego, co widziałam, nie cenię go zbyt wysoko (wyjątek, o którym już wspomniałam). Jego sposób gry, "humor" itd. oceniam jako bardzo niskiego lotu. Moje prawo. Podobnie, jak podobał mi się "Truman Show" i też specjalnie dla Ciebie nie przestanę go cenić. Tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones