PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030978}

Dziewczyna mojej dziewczyny

La amiga de mi amiga
5,1 229
ocen
5,1 10 1 229
Dziewczyna mojej dziewczyny
powrót do forum filmu Dziewczyna mojej dziewczyny

Co wam złego uczynił biedny Eric Rohmer?

A_Doinel


Film wart zobaczenia, bo to pouczający przykład jak nie robić kina, do tego mocno inspirowanego wielkim reżyserem. I film nie tyle jest zły, tylko skrajnie niechlujnie zrobiony. Bo sam w sobie jest tu potencjał, są momenty, że widać, że pani reżyser może, co aż dziwne przy sakli całościowej indolencji.

ocenił(a) film na 2
brava

hm... ja tu potencjału nie widzę. Niechlujstwa (które mogłoby być na obronę tezy o dobrym pomyśle i złej realizacji) też nie. Przeciwnie - pod względem warsztatowym wszystko wydaje się być na miejscu. Ten film jest po prostu okropny od początku do końca. Jest to kicz, ale nie zamierzony. Nie zła sztuka, tylko kicz.

A_Doinel

Sprecyzuje, widzę potencjał na poprawnie zrealizowany film. Przykład dobrej inscenizacji sceny, która działa, w jeden ze scen postać postać wychodzi z knajpy zapalić, dochodzi do niej kolejna, później cała grupa, żegnają się, a ostatnia łapie taksówkę. Całość jest w jednym ujęciu. Wymagało to pewnego zaplanowania, timingu, co w skali całego filmu się wyróżnia. Scena w kinie prawie jest niezła, choć wciąż nieporadna. Ale obsadzenie samej reżyserki w roli głównej to był z jej strony strzał w kolano.

ocenił(a) film na 2
brava

no tak, zgoda :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones