Film

Dziewczyna z kawiarni

The Girl in the Café
2005
1 godz. 34 min.
6,6 1 402
oceny
6,6 10 1 1402
3 362
chce zobaczyć
Nieśmiały urzędnik, Lawrence, udaje się z niedawno poznaną dziewczyną w służbową podróż do Reykjavíku. Więcej Mniej
Dziewczyna z kawiarni zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Film zdobył 3 nagrody Emmy, 1 inną nagrodę i 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Lawrence, pracownik brytyjskiego Ministerstwa Finansów, poznaje młodą dziewczynę w kawiarni. Gina robi na nim duże wrażenie. Wkrótce ich związek zaczyna nabierać rumieńców. Lawrence proponuje Ginie wspólny wyjazd do Reykjaviku, gdzie ma uczestniczyć w szczycie ośmiu najbogatszych krajów świata. Planują przyjacielską podróż, lecz naLawrence, pracownik brytyjskiego Ministerstwa Finansów, poznaje młodą dziewczynę w kawiarni. Gina robi na nim duże wrażenie. Wkrótce ich związek zaczyna nabierać rumieńców. Lawrence proponuje Ginie wspólny wyjazd do Reykjaviku, gdzie ma uczestniczyć w szczycie ośmiu najbogatszych krajów świata. Planują przyjacielską podróż, lecz na miejscu okazuje się, że mają jeden pokój z podwójnym łóżkiem, a w mieście brakuje wolnych pokoi. Lawrence wychodzi jednak po męsku z tej sytuacji. Wkrótce jednak skromna Gina wplątuje go w znacznie większe kłopoty.

studio
BBC Wales / British Broadcasting Corporation (BBC) / HBO Films (współudział) / Więcej...
tytuł oryg.
The Girl in the Café
inne tytuły
Kiedy Lawrence rejestruje się w recepcji hotelu otrzymuje informację, iż będzie mieszkał w pokoju 5021, jednakże w późniejsze scenie, on i Gina zmierzają do pokoju 5121.
Szczyty G8 odbywają się jedynie w państwach członkowskich (Francja, Japonia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy, Kanada, Rosja). Natomiast w filmie, przywódcy spotykają się w Islandii.
Film nakręcono w Londynie (Anglia, Wielka Brytania) oraz Reykjavíku (Islandia).
Szczerze przyznaję, że trochę się męczyłam, oglądając ten film. Jak dla mnie, jest trochę zbyt monotonny, wszystko dzieje się bardzo powoli, a postać odtwarzana przez Billa Nighy czasami wręcz doprowadzała mnie do szału swoją bezczynnością. Nie zmienia to jednak faktu, że film ten powinniśmy zaliczyć do jednego z najważniejszych powstałych w... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych