PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 794
oceny
7,0 10 1 27794
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

Czy da się ocenić film, który wywołał we mnie autentyczny ból? Nie czytałam książki, nie
słyszałam nigdy o tym autorze, nie znałam tej historii. Na film trafiłam przypadkiem, po opisie
myślałam, że owszem, ciężki seans przede mną, ale nigdy nie sądziłam, że te półtorej godziny
będzie dla mnie aż tak trudne. Trzy razy go przerywałam z nadzieją patrząc kiedy się wreszcie
skończy. To niewiarygodne, że na świecie są tacy 'ludzie', którzy potrafią wyrządzić drugiemu tak
ogromne zło (Ludzie specjalnie napisałam w cudzysłowie, bo nie jestem w stanie dołączyć tych
oprawców do tego samego gatunku, co ja.
Wracając do zapytania w tytule, zastanawiam się, pod jakim względem mam go ocenić... Bo
owszem, mogę ocenić grę aktorów, muzykę, która notabene wg mnie idealnie została dobrana,
czy zdjęcia, jednakże mimo wszystko najbardziej w pamięć zapada fabuła, a w tym wypadku
historia prawdziwa, którą mi po prostu nie pasuje ocenić...

ocenił(a) film na 7
barbara_kloda

Fabuła w wypadku filmów opartych na faktach, nie powinna chyba podlegać ocenie. Szczerze powiedziawszy też miałam problem z tym jaką wystawić notę i powiem uczciwie, że ani gra aktorów, ani scenografia, ani muzyka ani żadne "techniczne" aspekty nie były przeze mnie oceniane, a właśnie to w jak sposób film na mnie podziałał. A podziałał bardzo i to fizycznie (ból i zawroty głowy, mdłości). Jedyne co trzymało mnie przed ekranem to nadzieja na to, że film skończy się po amerykańsku. Niestety...
Podsumowując, uważam, że arcydzieło kinematografii to to nie jest, ale właśnie dlatego, że film tak mną wewnętrznie poszarpał to zasługuje na wysoką notę.

użytkownik usunięty
barbara_kloda

Również zastanawiam się nad oceną. Historia i sposób jej ukazania wywarły na mnie ogromne wrażenie, długo nie będę mogła się po niej pozbierać... Jest jednak kilka rzeczy, które mnie raziły, jak np. niedorobiony policjant (który nie zrobił absolutnie NIC, zarówno po zgłoszeniu sąsiadów jak i końcowej scenie - to również szokuje...) czy postawa Davida, nie do końca dla mnie zrozumiałej (zdaję sobie sprawę z tego, że chciał, że próbował, że dopadał go strach.. jednak zareagował za późno.. za późno, a można było wcześnie zapobiec tej tragedii). Nie znam jednak wszystkich faktów, nie czytałam książki, więc ciężko mi stwierdzić czy takie zachowania miały miejsce, czy też to wina scenariusza, a tym samym odejmować gwiazdki. Dlatego pozostawiam film bez oceny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones