PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817161}

Wiedźma

Ma-nyeo
6,5 3 408
ocen
6,5 10 1 3408
5,2 4
oceny krytyków
Wiedźma
powrót do forum filmu Wiedźma

Samotne małżeństwo przygarnia znalezioną siedmiolatkę. Gdy po 10 latach dziewczyna startuje w konkursie talentów, prawowici właściciele zgłaszają się po zgubę.

jest w tym filmie fantastyka?

użytkownik usunięty
MisterTornister

Powiedzmy, że laska "fantastycznie" walczy :). Musiałbyś jakoś sprecyzować bardziej pytanie, żebym wiedziała o co ci konkretnie chodzi, bo nie chcę spojlerować.

Jesli napiszę że dziewczynka ucieka z tajnego labolatorium, gdzie zmasakrowano resztę dzieci to bedzie "fantastyka"?

duchy, magia, paranormalne zdolności typu czytanie w myślach itd.

użytkownik usunięty
MisterTornister

Tak, jest cos takiego - rzeczy unoszą się siłą woli, odczytywnaie zakrytych kart, super szybcy i silni bohaterowie. Na tym zresztą polega przynęta głównej bohaterki - lewitujący mikrofon.

aha, no to wszystko co chciałem wiedzieć :)
powinni byli napisać że to horror albo thriller sci-fi

użytkownik usunięty
MisterTornister

no wlasnie nie wiem czy to s-f, czy fantazy. horror to nie jest.
jest po prostu młoda wrażliwa psychopatka, która potrzebuje lekarstwa na raka mózgu, ale tam w bazie wszyscy sa psychopatami wiec nie ma między nimi za dużej różnicy

wrażliwa psychopatka?! po raz pierwszy spotykam się z takim zestawieniem :D

hona7

Buhahaha...Ja też. Jeszcze należało dodać - empatyczna :)

użytkownik usunięty
MisterTornister

Pewnie jest tych rzeczy więcej, ale oglądałam film pól roku temu, na wakacjach, i większości juz nie pamiętam.

ocenił(a) film na 8

The Witch: Part 1. The Subversion tak brzmi angielski tytuł ? Nigdzie nie mogę znaleźć tego filmu.

ocenił(a) film na 5
SantaCruzeNomad

W dobrych kinach :)
Właśnie widziałem - szkoda czasu. Chyba że ktoś lubi azjatyckie komiksy o niczym. I rzeczywiście, film wygląda na pierwszą część większej całości.

ocenił(a) film na 8
montequz

Właśnie lubię azjatyckie kini i z ciekawości obejrzę :)

ocenił(a) film na 5
SantaCruzeNomad

Ja nie pisałem o azjatyckim kinie, ale o azjatyckich komiksach. "Azjatyckie kino" to szerokie pojęcie, tak jak "polskie filmy" - są złe i dobre. Ten film jest jak komiks, manga, anime, czy coś tam. Nie znam się za bardzo na tych komiksach, ale to co znam, to są raczej bzdurki dla ludzi o dziecięcych umysłach.

ocenił(a) film na 8
montequz

"bzdurki dla ludzi o dziecięcych umysłach" heh no to faktycznie się znasz. Może najpierw coś zobacz a nie się wypowiadasz w taki sposób. Mam sporo znajomych którzy oglądają mange i to nie są młodzi ludzie. Aktor czy kreska. W mangach jest wszystko a nawet więcej niż w normalnych filmach.

ocenił(a) film na 5
SantaCruzeNomad

Jak wyżej: "Nie znam się za bardzo na tych komiksach", ale coś jednak widziałem. Pod pozorem "głębokości" są to jednak płytkie dziełka. Tak samo oceniam ten film. A ludzie mogę mieć dziecięce umysły nawet w wieku lat pięćdziesięciu. To rzekłem.

ocenił(a) film na 8
montequz

"Pod pozorem "głębokości" są to jednak płytkie dziełka."
Neon Genesis Evangelion albo Ergo Proxy... nawet nie zrozumiałbyć jednego odcink którego kolwiek z tych anime :D
Wiele anime jest przesyconych ideologiami i różnymi nurtami filozoficznymi, tak że jeżeli nie masz pojęcia o świecie nie zrozumiesz przesłania.
Ergo Proxy jest genialnym tego przykładem. Każdy z odcinków jest filozoficzną mieszanką mieląca mózg w papkę ^^
Niektóre odcinki oglądałem po kilka razy aby je zrozumieć.

montequz

"To rzekłem"? Jesteś debilem i zwykłą mendą, bo tylko ktoś taki bredzi o sprawach , o których nie ma pojęcia i kłamie na jakiś temat tylko dlatego, że czegoś nie lubi.

ocenił(a) film na 7

Part 1, to znaczy że będzie kontynuacja? Zakończenie także by na to wskazywało, bo film tak jakby się urywa.

użytkownik usunięty
MERCURYfan01

2 cześć maja kręcic w połowie przyszłego roku, a do kin ma wejśc w 2021

Polecilibyście jakieś dobre japońskie kino? Ten film wypada tak średniawo, nie przekonuje mnie

Mad_fwlind

Czemu pytasz o japońskie kino pod koreańskim filmem?

lena_awren_eithel

Dzięki za zwrócenie uwagi. Masz może coś do polecenia?
Liczyłam że kino po tamtych stronach świata będzie się czymś wyróżniać i że coś mnie zaskoczy, ale ten film nie zaliczam do tych, które mi się podobały.

ocenił(a) film na 5
Mad_fwlind

Spodziewasz się dobrego kina na podstawie pochodzenia geograficznego?

ocenił(a) film na 7
montequz

To jest film typowo SF,Koreańczycy podebrali,chyba nie bedzie spoilerem,trochę z Morgan 2016 i Lucy,przynajmniej takie podobieństwo zauważyłem.Jeśli piszesz z ironią,że nie mozna się spodziwać dobrego kina na podstawie pochodzenia geograficznego,to chyba mało ich kina oglądałeś.Wracając do filmu,technicznie jest b.dobry,wyrasta konkurencja dla USA,gdzie tutaj nie uświadczysz poprawności politycznej,oprócz tego koreańcy nie boja się robić filmów krwawych i brutalnych co nadaje tylko duzego realizmu.Szczególnie są juz bardzo dobrze wprawieni w kinie gangsterskim,nie mozna do niczego się przyczepić,no i jest to jakaś odskocznia od kina za oceanu...

użytkownik usunięty
Mad_fwlind

Może https://www.filmweb.pl/film/Wyznania-2010-546661 Ci się spodoba, jeśli nie znasz :)

ocenił(a) film na 7

Mi się z filmem morgan kojarzył z 2016 i anime elfen lied

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones