6,7 51
ocen
6,7 10 1 51
39
chce zobaczyć
{"type":"film","id":326791,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dziewczyny+z+tamtych+lat-2006-326791/tv","text":"W TV"}]}
Dziewczyny z tamtych lat
  • TVP VOD - https://vod.tvp.pl

    oferta
    Sprawdź szczegóły


Działały przeważnie w drugim szeregu, ale bez nich, ich zaangażowania i pracy nic tak naprawdę nie byłoby możliwe. Dziewczyny opozycji z tamtych lat. Drukowały ulotki, roznosiły bibułę, pomagały i wspierały. Jeździły do więzień, obozów internowana, równocześnie dbając o dom, rodzinę, codzienne sprawy związane z trudnościami życia. DzisiajDziałały przeważnie w drugim szeregu, ale bez nich, ich zaangażowania i pracy nic tak naprawdę nie byłoby możliwe. Dziewczyny opozycji z tamtych lat. Drukowały ulotki, roznosiły bibułę, pomagały i wspierały. Jeździły do więzień, obozów internowana, równocześnie dbając o dom, rodzinę, codzienne sprawy związane z trudnościami życia. Dzisiaj opowiadają o sobie skromnie, przecież nic takiego wielkiego nie zrobiłyśmy, czy warto o tym opowiadać? Łucja Plaugo, Agnieszka Dąbrowska, Danuta Dąbrowska, Teresa Hulboj, Grazyna Sztark i wiele, wiele innych. Film ma być opowieścią o nich, ich wyborach, tamtych czasach, i współczesności, drodze jaką przeszły. Opierać się ma na wspomnieniach samych bohaterek, jak i ludzi, przeważnie kolegów z którymi współpracowały, oraz nielicznych pamiątkach i dokumentach z tamtych lat. Ma być to także opowieść o nas samych, Polsce i Polakach wczoraj i dziś, opowieść o pokoleniu, które uczyło się, budowało swój nowy dom, które później z spektakularny sposób zmieniło historię, tworząc podwaliny pod to co jest dzisiaj. 

Dziewczyny z tamtych lat zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.