Film

Devyat dney odnogo goda

1962 1 godz. 51 min.
7,0 115
ocen
7,0 10 115
201
chce zobaczyć
{"id":"100970","linkUrl":"/film/Dziewi%C4%99%C4%87+dni+jednego+roku-1962-100970","alt":"Dziewięć dni jednego roku","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/09/70/100970/6955020.2.jpg"}
Dwóch młodych naukowców bada nowe dziedziny fizyki jądrowej. Dmitrij Gusiew (Aleksiej Batałow) i Ilja Kulikow... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dwóch młodych naukowców bada nowe dziedziny fizyki jądrowej. Dmitrij Gusiew (Aleksiej Batałow) i Ilja Kulikow (Innokientij Smoktunowski) są dobrymi przyjaciółmi, pomimo iż od pewnego czasu ubiegają się o względy tej samej kobiety. Ostatecznie rywalizację na tym polu wygrywa Dmitrij, który żeni się z Lolą (Tatiana Ławrowa). Traf sprawia,Dwóch młodych naukowców bada nowe dziedziny fizyki jądrowej. Dmitrij Gusiew (Aleksiej Batałow) i Ilja Kulikow (Innokientij Smoktunowski) są dobrymi przyjaciółmi, pomimo iż od pewnego czasu ubiegają się o względy tej samej kobiety. Ostatecznie rywalizację na tym polu wygrywa Dmitrij, który żeni się z Lolą (Tatiana Ławrowa). Traf sprawia, że wkrótce Gusiew dokonuje w pracy ważnego odkrycia. Niestety, w czasie jednego z eksperymentów naraża się on na radioaktywne promienie i zaczyna ciężko chorować. Pomimo wielu trudów nie poddaje się - chęć do życia i pracy, oraz wielka miłość, są dla niego szczególnym lekarstwem.

studio
Mosfilm
data produkcji
1962
tytuł oryg.
Devyat dney odnogo goda
inne tytuły
Dziewięć dni jednego roku Polska
9 dney odnogo goda (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) ZSRR
Девять дней одного года ZSRR
Więcej...
Do roli Dmitrija Gusiewa byli brani pod uwagę Oleg Jefremow i Walentin Zubkow.
Rolę Ilji Kulikowa pierwotnie miał zagrać Jurij Jakowlew, jednakże tuż przed rozpoczęciem zdjęć aktor został poddany leczeniu szpitalnemu - ostatecznie jego rolę przejął Innokientij Smoktunowski.