film

Dzika krew

Sanguepazzo
2008
2h 28m
6,2 711
ocen
6,2 10 1 711
Para aktorów zdobywa popularność w faszystowskich Włoszech. Ich poglądy nie podobają się wrogom totalitarnego systemu. więcej mniej
Dzika krew zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

"Dzika krew" to oparty na faktach dramat historyczny, którego akcja rozgrywa się we Włoszech podczas II wojny światowej. To kontrowersyjna, pełna namiętności historia pary gwiazd filmowych, których gorący romans rozgrywał się nie tylko na ekranie. Faszystowskie Włochy pod rządami Benito Mussoliniego. Szanowany reżyser Golfiero"Dzika krew" to oparty na faktach dramat historyczny, którego akcja rozgrywa się we Włoszech podczas II wojny światowej. To kontrowersyjna, pełna namiętności historia pary gwiazd filmowych, których gorący romans rozgrywał się nie tylko na ekranie. Faszystowskie Włochy pod rządami Benito Mussoliniego. Szanowany reżyser Golfiero Goffredo poznaje piękną statystkę -  Luisę Manfrini (w tej roli olśniewająca Monica Bellucci) i natychmiast odkrywa w niej gwiazdę. Pod okiem swojego mentora i zmienionym nazwiskiem  – jako Luisa Ferida – dziewczyna zaczyna piąć się po szczeblach aktorskiej kariery. Na planie filmowym poznaje słynnego aktora – Osvaldo Valenti (Luca Zingaretti) i wkrótce tych dwoje staje się parą. Ich związek jest szeroko komentowany w całym kraju budząc skrajne uczucia – są uwielbiani przez społeczeństwo, ale ze względu na swoje powiązania z faszystami mają także zajadłych przeciwników. Kiedy Włochy zostają wyzwolone przez siły alianckie, aktorska para musi stawić czoła oskarżeniom o kolaborację.

studio
BiBi Film / Canal+ (udział) / Ministero per i Beni e le Attività Culturali (MiBAC) (wsparcie) / więcej
tytuł oryg.
Sanguepazzo
inne tytuły
Wild Blood Wielka Brytania
Wild Blood Australia
więcej
Film był kręcony w Rzymie, Turynie, Wenecji, Mediolanie i Taglio di Po (Włochy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Trochę faktów z czasów faszystowskich Włoch, sporo ciekawostek z dziejów włoskiego kina, garść rozważań o roli artysty w totalitaryzmie, nieco miłości i namiętności, a jako prawdziwa wisienka na torcie - wciąż niezwykle piękna w swej dojrzałości Monica B. Jak dla mnie całkiem sporo.

Czemu taka niska ocena? Film bardzo dobry, wyrazisty dramat, a jeśli oparty na faktach, to jest to dodatkowy walor. Naprawdę warto obejrzeć.

zdrad i wielkiej miłości pary aktorów na tle wojny w czasie której opowiedzieli się oni za tą złą stroną. Bardzo dobre zdjęcia, świetna gra aktorska niestety całość trochę monotonna i zbyt długa. Scenariusz mógł być nieco bardziej ambitny. Bardzo ciekawe są pierwsza i ostatnia scena filmu z ruinami miasta i smutnymi...

więcej

Każdy temat filmowy związany z historią kina jest w kręgu moich zainteresowań.
Aktorska para Luisa Ferida i Osvaldo Valenti byli ulubieńcami włoskiej publiczności.
Ich losy stanowią oś filmu rzucone w mroczny okres panowania "brunatnych koszul".
Średniowieczna fantazja pełna symboliki i metafor "Żelazna korona" w...

więcej

Kiedy ten film będzie miał premierę w Polsce? Czy w ogóle będzie miał, i dlaczego nie do tej pory nie ma? Bo chętnie bym zobaczyła.