Alessio Boni 

7,5
1 369 ocen gry aktorskiej
Alessio Boni
Ukończył akademię sztuki dramatycznej Silvio d'Amico. Od 1996 r. występował w wielu rolach teatralnych. Na ekranie pojawił się po raz pierwszy w filmie Italo Moscatiego "Gioco perverso" (1993). Potem zagrał w filmach telewizyjnych "Dopo la tempesta" (1996), "Mai con i quadri" (1999); serialach: "Un prete tra noi" (1997), "La donna del treno" (1999) i miniserialu "Il conto Montecristo" (1997). Prawdziwym przełomem była rola doktora Marco Oberona w serialu "Zauroczenie" (2000-2001). Dramatyczne wyczucie ukazał wcielając się w rolę żonatego architekta Simone, prześladowanego przez syna zamordowanej w przeszłości kochanki w telefilmie "Tamta kobieta" (2002). W 2010 roku wystąpił w roli sierżanta Cerato u boku takich sław jak Johnny Depp czy Angelina Jolie w amerykańsko-francusko-włoskiej megaprodukcji "Turysta". Jego najbardziej obecnie rozpoznawalną kreacją jest rola profesora Lorisa Martiniego w dramacie kryminalnym Donato Carrisiego "Dziewczyna we mgle" (2017).
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 lipca 1966

miejsce urodzenia: Sarnico, Włochy

Ma dwóch braci: starszego Marco i młodszego Andreę.
W 1992 roku ukończył Akademię Nationale d'Arte Drammatica Silvio D'Amico w Rzymie (Włochy).
Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie wiem dlaczego ale gdy pierwszy raz zobaczyłam Alessio w roli księcia Andrzeja Bołkońskiego przyszedł mi na myśl Hugh Jackman...mam dość dziwne skojarzenia:)

Uwielbiam tego aktora, głównie za jego cudowną rolę księcia Bołkońskiego w "Wojnie i pokoju" z 2007r.
Jak myślicie, czy Alessio Boni nadawałby się do roli Darcy'ego w "Dumie i uprzedzeniu"?? Nie wiem skąd mi to przyszło do głowy, ale osobiście spodobał mi się taki pomysł i jestem ciekawa jak by to wyszło :)

Dołączę do peanów na temat oczu Alessio - obłędne, jak i on cały. Aktor też wyśmienity! Czego chcieć więcej? ;)

pod każdym względem! ;)

ufffffffffff:)

CUDOWNIE ZAGRAŁ ROLĘ W FILMIE REBEKA.....
MA W SOBIE TO "COŚ';-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones