Monica Bellucci 

Monica Anna Maria Bellucci

7,9
22 208 ocen gry aktorskiej
Monica Bellucci
Najpopularniejsza w tej chwili aktorka włoska, uznawana za godną następczynię wielkich gwiazd z lat 50-tych i 60-tych - Sophii Loren, Giny Lollobrigidy i Claudii Cardinale. Karierę rozpoczęła jako modelka w trakcie studiów prawniczych na Uniwersytecie w Perugii i szybko stała się jedną z najbardziej poszukiwanych kobiet w tej branży na arenie międzynarodowej. W 1990 roku Dino Risi zaangażował ją do serialu telewizyjnego produkcji włoskiej pod tytułem "Życie u boku dzieci", co szybko przeniosło Monikę w świat showbiznesu. Kolejnym krokiem był jej debiut filmowy u Francesco Laudadio w filmie "La Riffa". Francis Ford Coppola dał Monice małą rolę w "Drakuli", obok Gary'ego Oldmana, Winony Ryder, Anthony Hopkinsa i Keanu Reevesa. Później Bellucci występowała w kolejnych włoskich produkcjach. Pierwszy międzynarodowy sukces odniosła dzięki roli Cyganki Nat w "Dobermanie". Otrzymała za nią nominację do Cezara w 1998 r. Dwa lata później pojawiła się u boku Gene'a Hackmana i Morgana Freemana w filmie "Podejrzany" i zagrała "Malenę" w dramacie Giuseppe Tornatore. Wielką popularność zapewniła jej rola Kleopatry w "Asteriksie i Obeliksie..." (2002). Dzięki udziałowi w drugiej i trzeciej części "Matrixa" zaistniała również w Hollywood.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 września 1964

miejsce urodzenia: Città di Castello, Włochy

wzrost: 171 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Claudio Carlos Basso (03.01.1990 - 25.06.1994, rozwód); 2. Vincent Cassel (03.08.1999 - 26.08.2013, rozwód), 2 córki: Deva (ur. 12.09.2004) i Léonie (ur. 21.05.2010)
Miała wystąpić jako Mina Harker w "Lidze niezwykłych dżentelmenów", ale z powodu konfliktów w grafiku rola przypadła Pecie Wilson.
Miejsca w rankingach i plebiscytach:
- 2002 r. - 1. miejsce - "Najbardziej Pożądana Kobieta" magazynu Askmen;
- 2003 r. - 3. miejsce - "Najbardziej Pożądane Kobiety Świata" magazynu Maxim.
Początkowo miała zagrać w filmie "Zimne dranie" Harolda Ramisa, jednak musiała zrezygnować ze względu na ciążę. Ostatecznie rola przypadła Connie Nielsen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niezwykła uroda

użytkownik usunięty

W erze kaczkowatych klonów z instagrama, Kardashianek i plastikowych tyłków Monica to miła odskocznia dla oczu, a piszę to jako heteroseksualna kobieta. Dałabym wszystko żeby wyglądać tak jak ona...

Kto marzył kiedyś o Monice? Żeby tak zostać z nią sam na sam? Przyzna się ktoś?

to najpiękniejsza kobieta i mam gdzieś jej aktorstwo, bo nie jestem w stanie oceniać jej obiektywnie.
To tyle.

Czy Włoszki sa najładniejsze? Si, certo!

Ci którzy w tej dyskusji twierdzą że Polki są najpiękniejszymi kobietami na świecie chyba sami nie wierzą w to co mówią. Nie no sam jestem Polakiem i chciałbym żeby to była prawda, niestety jest to tylko nie mającym szansy na spełnienie się marzeniem. Co do Włoszek to mogę...

więcej

i w dodatku w rozmiarze 40+ a nie jak dzisiejsze wieszaki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones