1 godz. 18 min.
5,6 2 397
ocen
5,6 10 2397
3 711
chce zobaczyć
6,8 21
ocen krytyków
{"rate":6.8095236,"count":21}
{"type":"film","id":832326,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Eastern-2019-832326/tv","text":"W TV"}]}

Eastern” to szokująca wizja Polski, w której broń jest legalna, obowiązuje prawo krwawej zemsty, a pomiędzy zwaśnionymi rodami trwa wojna. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Szybko okazuje się jednak, że w takim świecie nikomu nie jest wygodnie. Strach, konieczność wykonania zadania za wszelką cenę i wszechobecna podejrzliwość stają się nie do zniesienie. Czy jest możliwe wystąpić przeciw tak ułożonemu systemowi?

opis dystrybutora kino

W swoim debiucie Piotr Adamski kreuje wizję świata, w którym życie ludzi reguluje drastyczny i rygorystyczny kodeks krwi.  Za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny postanawiają zmienić te reguły i przełamać krąg przemocy i terroru a także przeciwstawić się presji rodzin i wszechogarniającej kulturze zemsty.

opis producenta

W dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla toczy się gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

opis festiwalowy