PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467785}

Eddie zwany Orłem

Eddie the Eagle
7,1 27 071
ocen
7,1 10 1 27071
6,5 13
ocen krytyków
Eddie zwany Orłem
powrót do forum filmu Eddie zwany Orłem

"...To nie zwykły sport,
tylko istna sztuka.
Bardzo duchowa.
Najpierw trzeba wyzwolić umysł.
Trzeba...lecieć.
Po prostu polecieć...
Paradoks.
Paradoks leży w tym, że jednocześnie
wyginasz się w górę i nachylasz do przodu.
To nienaturalne, bo z progu zlatuje się w dół.
Musisz być nachylony, żeby się wznieść.
Niczym ptasie skrzydło.
Unosisz narty i cofasz nogi.
Nachylasz się do przodu i zlatujesz z prędkości 110 km na godzinę..."

"W górę, w tył i naprzód, w dół..."
Niezwykła opowieść o marzeniu,które może się spełnić gdy Bo Derek temu sprzyja.W życiu nie jest ważny triumf a walka.Każdy może być jak "Eddie" .
Film inspirowany prawdziwymi wydarzenia, jednak z dużym ładunkiem fikcyjnym.
"...Przyszło mi do głowy, że olimpijskie marzenie łatwiej będzie zrealizować w skokach. Taniej i konkurencja w kraju żadna. Pojechałem do pobliskiego Lake Placid, gdzie stało parę skoczni. Popatrzyłem, zapytałem, co i jak, pożyczyłem sprzęt, i próbowałem skakać. Najpierw na K-10, potem K-15. Zanim wróciłem do Europy, miałem za sobą skoki na 40-metrowej skoczni. Zainteresowałem się mocniej tą dyscypliną, wysłałem listy do organizatorów różnych zawodów. Okazało się, że muszę mieć licencję krajowej federacji. Brytyjska mi taką wystawiła i mogłem startować..."
Anglik, który miał przydomki :Orzeł, Szybki Eddie, Wolny Eddie, Pan Magoo, Latający tynkarz.
Norwegowie w trakcie treningów śmiali się z niego, sugerowali, że taka dyscyplinę zaczyna się w wieku 6 lat a nie 22....
Determinacja, Bo Derek i Bronson Peary to przepustka do sukcesu.
Skoki oddawał w okularach, z powodu krótkowzroczności, rekord 73 m, show men i szczęśliwy człowiek, który przesunął swoje granice...

"...Wejście na ławkę to gra wstępna, zjeżdżając odnajdziesz swój rytm a start z progu to twój finał...Eksplozja z Bo Derek"

"Co prawda nie poszybował niczym orzeł, ale na pewno pomachał skrzydełkami..."

"...A wszystko przez tę małą 15 metrową diablicę, skok zawsze sie udaje, bo tak łapiesz bakcyla, inaczej byś się zniechęcił.
Na 40 metrach łatwo się poturbować.
70 metrowa łamie ci kości i masz szczęście, jeśli nie trafisz na wózek....
90 metrów to bogini..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones