1 godz. 31 min.
6,6 32 041
ocen
6,6 10 32041
9 442
chce zobaczyć
{"rate":6.75,"count":4}
{"type":"film","id":444400,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Eden+Lake-2008-444400/tv","text":"W TV"}]}

Młoda para, Steve i Jenny, postanawia wyjechać na krótki odpoczynek poza miasto. Udaje im się rozbić namiot w okolicy jeziora, wypad zapowiada się sielsko, tym bardziej, że w jego trakcie Steve pragnie się oświadczyć ukochanej. Ich wczasowe plany krzyżuje jednak banda wyrostków, która swym głośnym i wulgarnym zachowaniem burzy spokój zakochanych. Drobne spięcie pomiędzy parą a grupą młodzieży nieoczekiwanie doprowadzi do prawdziwego wybuchu bezsensownej przemocy...

opis dystrybutora kino

Jenny (Kelly Reilly), nauczycielka w szkole podstawowej i jej chłopak Steve (Michael Fassbender) wyjeżdżają z Londynu na weekend. Steve robi Jenny niespodziankę i zabiera ją w piękne, odludne miejsce, nad jezioro. Teraz czeka tylko na odpowiedni moment, żeby wręczyć jej zaręczynowy pierścionek. Nad brzegiem jeziora rozbijają namiot, pływają, opalają się i cieszą spokojem. Wkrótce w pobliżu rozsiada się grupa hałaśliwych nastolatków z psem. Kiedy Steve w końcu zwraca im uwagę, zaczynają zachowywać się jeszcze głośniej, zaczepiają parę. W końcu odchodzą. Następnego dnia z plecaka giną kluczyki do samochodu Steve’a. Para biegnie do lasu szukać auta. Tymczasem małolaty w najlepsze urządzają sobie jazdę crossową w terenie. Za kierownica w okularach Steve’a siedzi przywódca bandy Brett (Jack O’Connell). Zatrzymuje samochód. Dochodzi do przepychanki. Pojawia się nóż. Od przypadkowego ciosu Steve’a ginie ukochany rottweiler Bretta.

Żarty się skończyły. Sielski weekend zamienia się koszmar, w którym Jenny i Steve zaczynają walczyć o życie.

opis dystrybutora kino

Steve wraz ze swoją dziewczyną Jenny postanawia spędzić weekend poza miastem, nad jeziorem Eden Lake. Wyjątkowo zapowiadający się wypad, podczas którego Steve planuje oświadczyć się Jenny, już od pierwszego dnia pobytu okazuje się być złym pomysłem. Nad jeziorem przebywa bowiem grupa wyrostków, którzy skutecznie próbują zniszczyć weekend parze. Nie mogąc na to pozwolić, Steve bierze sprawy w swoje ręce, co w konsekwencji okaże się dramatyczną walką o przetrwanie młodej pary.

cropa1
opis użytkownika