PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=444400}
6,6 33 171
ocen
6,6 10 1 33171
6,5 8
ocen krytyków
Eden Lake
powrót do forum filmu Eden Lake

Czyli Haneke zduplikowany w lesie. Ale, to nie wada. Co prawda Funny Games to film idealny, niepowtarzalny, wywołujący emocje na widzu, porównywalne z obejrzeniem przez pierwszym przypadkowych widzów, filmu o lokomotywie nakręconym przez Lumiere`ów, jednak Eden Lake również oddziałuje na tych samych falach. Po seansie, ma się ochotę zmienić to wszystko, powiedzieć'Ej to nie tak, k*rwa, przecież to nie tak!' - bo zapomina się, że to tylko zwykły obraz z ruchem i dźwiękiem. To dziś uważam za magię kina. Oddziaływanie na psychikę ludzką. Co prawda, za dużo w tym filmie przemocy, można to było wywalić, mniej tych motywów z "Piły mechanicznej", wiecej niedopowiedzeń, zabaw z widzem (pilot z "Funny Games" - anyone?), a mniej umoralniania, jakie to dzieciaki są złe (a one nie tyle są, co media - internet,kom,etc.powodują że stajemy się powoli chłodnymi mechanicznymi anonimami; choć na szczęście zaakcentowane są motywy z zabawkami XXI wieku, że nie zawsze są użyteczne).
Tak czy siak, to dobry film, i polecam aby kiedyś ktoś z was zrobił sobie seans: Dług-Funny Games-Eden Lake. A potem np. umówić się z dziewczyną,bądź obejrzeć go w grupie czy coś ; ) Efekt będzie milutki, zapewniam

ocenił(a) film na 2
everysmith

Chyba sobie zartujesz.Obojetnie czy ten film sie podoba czy nie porownywanie albo jakiekolwiek zabawy zwiazane z porownywaniem tego filmu to Funny Games jest profanacja filmu Haneke.W Funny Games jest wszytsko inne poczynajac od strachu ,przemocy ,katowania widza z bestialskimi zabawami serwowanymi nam w tym filmie przez dwojke klientow to zupelnie inne kino ktore o 4 klasy przebija Eden Lake.Co do pilota z Funny games nie byl to jednyny motyw znecania sie nad widzem w filmie jest ich pelno.Tam sie czuje ostra jazde na psychice."Eden Lake również oddziałuje na tych samych falach" cos Ci sie pomylilo.Dlug co ma wspolnego??z tym wszytskim.To sa 3 zupelnie inne filmy.W filmie prawie wogole nie ma przemocy pod wzgledem jadki wiec nie rozumiem twojego kolejnego stwierdzenia "Co prawda, za dużo w tym filmie przemocy, można to było wywalić, mniej tych motywów z "Piły mechanicznej" " Jednym slowem chyba za bardzo polynales z ta wypowiedzia.

ocenił(a) film na 6
arielos

z "piłą mechaniczną" - szło mi o całkiem coś innego - że wszystko co próbuje robić ta kobieta, to sprowadza ją na tę samą zła drogę, ciąży nad nią fatum, jak w śmiesznym remake`u Piły właśnie.
Funny Games, Dług i Eden Lake mają wiele ze sobą wspólnego. To co już pisalem, bezradność, niemoc widza, duszność, ochota zemsty. W ostatnim Kwartalniku Filmowym było bardzo ładne porównanie Długu z Funny Games - pod redakcją Zwierzchowskiego. Tytuł artykułu to - "Najbardziej przerażająca jest bezsilność". Nie wziąłem porównania tych dwóch filmów z kosmosu.Poczytaj, jeszcze lepiej zrozumiesz o co mi idzie.
I jak napisałem - Funny Games jest filmem idealnym, a Eden Lake filmem dobrym tak na 6. I prawda, to kino komercyjne w porównaniu do ambitnego Funny Games.
Myślę.że ty za mocno mnie zjechałeś ; )

everysmith

Mnie Funny Games jako maniaka filmowego realizmu aż tak nie zachwyciło. Denerwoawały mnie te zabawy pilotem ;>. Przy czym zaznaczam że oglądałem tylko wersje U.S.

ocenił(a) film na 6
Witcher

ja wolę tej wersji nie tykać ; ) oryginał jest zbyt dobry, by móc robić jakieś rimejki, zwłaszcza przez holywood.

everysmith

Sam Haneke przecież go zrobił ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones