PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34692}

Edi

7,3 43 749
ocen
7,3 10 1 43749
6,4 12
ocen krytyków
Edi
powrót do forum filmu Edi

Komentarze typu: nieudacznik, alkoholik po prostu zwalają z nóg. Nigdy nie wiesz jaki Ciebie czeka los to po pierwsze, a po drugie czy tylko ja zauważyłam, że Edi był zadowolnym z siebie czlowiekiem?! Fragment, który zapamiętam do końca życia: Jureczek: "Tu jest raj! Wszystko tu jest ! pralka, telewizor... to nie raj? Edi: " A co to za raj, który dzisiaj jest, a jutro go nie ma" . Jestesmy tak przywiazani do rzeczy materialnych, że czasami zapominamy o tym co najważniejsze.

pat_tison

Fajny komentarz, ale nie zgodzę się, że "Edi był zadowolonym z siebie człowiekiem". Wiele wskazuje na to, że był nieszczęśliwy - uciekanie w świat książek, historia Romea i Julii z którą chyba się utożsamiał, czy właśnie chłodne i zdystansowane podejście do przesadnej radości, którą emanował Jureczek. Scena w której obmywa sobie twarz wodą po takim gorszym dniu również jest jednoznaczna - "nie chcę dłużej tak żyć". Pani w barze przecież zauważyła, że jest smutny. Być może chodziło o utraconą miłość, którą dostrzegł w Księżniczce? Tu już wchodzimy w rejony interpretacji.

ocenił(a) film na 10
LukeInside

Ostatnio miałam okazję obejrzeć ten film jeszcze raz. Doszłam do podobnego wniosku. Pewnie dlatego, że jestem już starsza, dojrzalsza, dostrzegam i rozumiem pewne rzeczy bardziej. Nawet nie miałam świadomości, że dodałam komentarz. :)
Cytat o raju nadal zakorzeniony w głowie i z racji bardziej zaawansowanego już doświadczenia, również ma inne, głębsze znaczenie.

ocenił(a) film na 10
pat_tison

Nie będę silił się na intelektualne wykwity, po prostu, mistrzostwo świata a jeszcze krócej - arcydzieło polskiej kinematografii - 10/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones