Efekt domina (2014)

Film jest opowieścią o Rafaelu i Nataszy, którzy zaczynają wspólne życie w państwie, które się jeszcze naprawdę nie narodziło.

Efekt domina (2014): zwiastun nr 1 (polski) ...

zdjęcia

(16)

Niewiera i Rosołowski podchodzą do swoich bohaterów z empatią i szacunkiem, który widać zarówno w świetnie sfilmowanych, obyczajowych scenkach, jak i w uważnej rejestracji ich codziennej rutyny. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że mówią o nich tak naprawdę niewiele, a lata potencjalnie najmocniej kształtujące ich postawy życiowe – dla Rafaela byłaby to wojna, zaś dla Nataszy czasy występów scenicznych – zostają w zasadzie przemilczane. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 71%

Wiesz, kto tworzył ten film? Podziel się swoją wiedzą z innymi! Dodaj obsadę i twórców.

Film jest opowieścią o Rafaelu i Nataszy, którzy zaczynają wspólne życie w państwie, które się jeszcze naprawdę nie narodziło. On jest ministrem sportu nieuznawanej republiki Abchazji, ona rosyjską śpiewaczką operową. Dla Rafaela Natasza porzuciła swoją karierę i rodzinę w Rosji. Jednak ich wspólny początek dosyć szybko okazuje się pełną dramatycznych napięć drogą w nieznane. Życie w kraju nieuznawanym praktycznie przez nikogo, naznaczonym wojną domową i całkowicie uzależnionym od kaprysów i wpływów Rosji szybko przestaje być romantyczną przygodą. Natasza, jako Rosjanka, musi zmierzyć się z niechęcią, zamknięciem i podejrzliwością otoczenia. Rafael przez lata walczył o wolną i suwerenną Abchazję, jednak to marzenie nigdy nie zostało w pełni spełnione. Nadzieją na zmianę są organizowane przez niego mistrzostwa świata w domino. Być może dzięki tej imprezie świat chociaż na chwilę zwróci uwagę na ten maleńki kraj na brzegu Morza Czarnego. Jak w reakcji łańcuchowej, kiedy jedno zdarzenie uruchamia szereg następnych, losy bohaterów splatają się z biegiem "wielkiej" historii. Czy miłość w kraju, w którym dramat nieustannie miesza się z absurdem ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie?

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Efekt domina

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Spectator
studio:
  • Kuratorium Junger Deutscher Film
  • Otter Films
  • Polski Instytut Sztuki Filmowej
(więcej...)
inne tytuły:
(więcej...)
  • Film kręcono w Abchazji (Gruzja).
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o