film

Egzamin dojrzałości

The Perfect Score
2004
1 godz. 33 min.
6,0 12 790
ocen
6,0 10 1 12790
Aby jak najlepiej zdać egzamin, grupa uczniów liceum planuje wykraść gotowe testy. więcej mniej
Egzamin dojrzałości zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Egzamin dojrzałości
Zwiastun nr 1 2:33
nr 1 2009-11-16T11:32:06 https://fwcdn.pl/webv/32/89/13289/z01.13289.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/29/39629/the_perfect_score___trailer.vp9.1080p.webm

Zbliża się dzień zakończenia edukacji w liceum. Każdy uczeń chce jak najlepiej zdać końcowy egzamin choć każdy kieruje się zupełnie innymi motywami. Kyle jest typowym szkolnym playboyem, który chce wyrwać się z małego miasteczka by nie podzielić losu swego brata. Matt chce wyjechać na studia by zamieszkać w akademiku z starszą od niegoZbliża się dzień zakończenia edukacji w liceum. Każdy uczeń chce jak najlepiej zdać końcowy egzamin choć każdy kieruje się zupełnie innymi motywami. Kyle jest typowym szkolnym playboyem, który chce wyrwać się z małego miasteczka by nie podzielić losu swego brata. Matt chce wyjechać na studia by zamieszkać w akademiku z starszą od niego dziewczyną. Anna to szkolna prymuska, która wzorowy wynik testu uznaje za punkt honoru. Francesca z kolei to zbuntowana nastolatka, która wszelkie egzaminy postrzega w kategoriach dyskryminacji i segregacji rasowej. Desmond jako obiecująca, młoda gwiazda koszykówki, nie ma czasu na żmudną naukę. Lekkoduch Roy maturą nie przejmuje się wcale, a swoją uwagę skupia jedynie na beztroskiej zabawie. Grupa tych uczniów wkrótce uzna, że istnieje bardzo prosta metoda dzięki, której zaliczenie końcowego egzaminu okaże się jedynie formalnością. Trzeba tylko... wykraść gotowe testy maturalne.

boxoffice
$10 876 805 na świecie
$10 391 003 w USA
$485 802 poza USA
budżet
$40 000 000
studio
Moviemakers Productions (MMP) / MTV Films / Paramount Pictures / więcej
tytuł oryg.
The Perfect Score
inne tytuły
Podczas rozmowy Kyle'a z bratem, plecak leżący za nimi zmienia położenie między ujęciami.
Kiedy Roy wpina się na drzewo, widać, że ma na sobie niebieskie bokserki. Później, podczas ucieczki wyraźnie widać, że jego bokserki są białe.
Pod koniec filmu, kiedy Fracesca całuje Matty'ego ich głowy przechylają się w lewo, a pokazane z przeciwnego kąta przechylają się w prawo.
Jak zdać maturę? Najprostszym sposobem jest po prostu mozolna, ale i efektowna nauka. Ale czy film o wkuwających po nocach nastolatkach mógłby kogokolwiek zaciekawić? Nie sądzę. Co innego gdy bohaterowie wykradają gotowe arkusze maturalne z pilnie strzeżonego kuratorium. Wtedy może być dopiero ciekawie... "Egzamin dojrzałości" właśnie o takiej... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych