Scarlett Johansson 

Scarlett Ingrid Johansson

8,2
109 753 oceny gry aktorskiej
Scarlett Johansson
Scarlett Johansson urodziła się 22 listopada 1984 roku w Nowym Jorku (USA). Dorastała wychowywana przez mamę, menadżerkę Melanie Sloan, oraz urodzonego w Danii inżyniera budowlanego, Karstena Johanssona.
Swoje pierwsze kroki przed kamerą Scarlett poczyniła w telewizyjnych reklamówkach, niedługo później została zapisana przez mamę do aktorskiej szkoły Lee Strasberga. Jej filmowym debiutem był film "Małolat", w którym zagrała u boku również początkującego Elijaha Wooda.
Jednak przełomową rolą w dorobku Scarlett było zagranie u boku Roberta Redforda w filmie "Zaklinacz koni", za co dostała wiele pozytywnych recenzji od krytyków. Z biegiem lat jej kariera nabierała tempa. Była wielokrotnie nominowana do nagrody Złoty Glob za występy w takich filmach jak: "Wszystko gra", "Lokatorka", "Między słowami", "Dziewczyna z perłą". Partnerowała takim gwiazdom jak Bill Murray ("Między słowami"), John Travolta ("Lokatorka"), Hugh Jackman ("Prestiż", "Scoop - Gorący temat") czy Hilary Swank ("Czarna Dalia").
W 2005 roku została okrzyknięta najseksowniejszą kobietą na świecie przez amerykański magazyn FHM. Jako druga aktorka, po Mii Farrow, wystąpiła w dwóch kolejnych filmach amerykańskiego reżysera Woody'ego Allena - "Wszystko gra" oraz "Scoop - Gorący temat".
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 listopada 1984

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 160 cm

BAFTA
Zdobyła BAFTA, 16 innych nagród oraz 98 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
podcast

Musimy porozmawiać o kinie: nowa dziewczyna Bonda, "Bad Boys 4",...

trzykrotnie zamężna: 1. Ryan Reynolds (27.09.2008 - 01.07.2011, rozwód); 2. Romain Dauriac (01.10.2014 - 12.09.2017, rozwód), córka Rose Dorothy (ur. 30.08.2014); 3. Colin Jost (od 10.2020), syn Cosmo (ur. 18.08.2021)
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2002 r. - odzież GAP z serii "Down on Khaki Street";
- 2004 r. - perfumy Calvin Klein "Eternity Moment";
- 2004 - 2007 r. - kampania firmy Louis Vuitton;
- 2006 r. - sportowa marka Reebok, kosmetyki L'Oreal, kawa marki Mt. Rainier;
- 2009 r. - szampan Moët & Chandon, odzież Mango;
- od 2009 r. - kosmetyki oraz perfumy Dolce&Gabbana (od 2013 r. wraz z Matthew McConaughey'em);
- 2014 r. - napój SodaStream;
- 2016 r. - smartfon Huawei P9 (wraz z Henry Cavillem);
- 2022 r. - urządzenie Alexa firmy Amazon (wraz z Colinem Jostem).
Miała zagrać Rebeccę w filmie "Rodzinka", ale przed rozpoczęciem zdjęć wycofała się. Jej rolę dostała Kelli Garner.
Kandydowała do podwójnej roli Hallie Parker i Annie James w filmie "Nie wierzcie bliźniaczkom". Postaci te zagrała Lindsay Lohan.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ideał kobiety!

Tak się zastanawiam i mam coraz więcej wątpliwości co do jej "piękna". Owszem nie jest jakaś brzydka ale wg mnie do zjawiskowych piękności też nie należy. Zwykle w filmach jak gra z nią jakaś atrakcyjna aktorka to można Scarlett wypada bardzo przeciętnie.

To jakaś ogólno-forumowa tendencja - na stronach innych urodziwych aktorek także roztrząsa się bardziej to, czy rzeczywiście są one ładne, czy bleee, a nie dyskutuje o ich rolach. A im bardziej uroda którejś z pań jest podziwiana, tym więcej jadu pod jej adresem... :/ To naprawdę nienormalne. Tym bardziej, że przodują...

więcej

Do tego jest niesamowicie intrygująca, pełna ekranowej charyzmy i ma duży potencjał aktorski, więc nie ma się co dziwić, że jest tak często angażowana. I oby grała jak najwięcej, bo bardzo ją lubię

Atakowała Jamesa Franco na wiecu i ponosiło ją to do tego stopnia, że aż Kunis musiała trzymać jej mikrofon, mimo że nie jest nawet potwierdzone czy molestował kobiety, czy nie (bo przecież każde oskarżenie o molestowanie musi być prawdą!). Kilka lat wcześniej z kolei po oskarżeniach w stronę Woody'ego Allena, to...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones