PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33061}
7,2 292
oceny
7,2 10 1 292
El Dorado
powrót do forum filmu El Dorado

Film Saury to wielkie widowisko, widać w nim pieniądze, które w niego wpompowano. Wykonanie godne podziwu: obraz statków na rzece, dżungla, kostiumy. Trochę dziwi minimalizm w muzyce, jest główny temat (ciężki, zwiastujący coś groźnego, złego), który pojawia się w ważnych momentach, poza tym jest ona niezauważalna, ale wielki plus za dołożenie śpiewu ptaków. Zaletą jest też aktorstwo.

Pozwolę sobie jednak powiedzieć, że nie jestem pewna, czy komuś udałaby się sztuka przebicia wersji Herzoga. Aguirre, gniew boży jest jak żywe, odkryte mięso, jest lepki i zdradliwy jak dżungla. W powietrzu niemalże czuć wilgoć i rosnące szaleństwo. El Dorado przypomina bardziej film historyczny, a to, co chce sobą przekazać pokazuje jakby po wierzchu, nie raniąc. Nie potrafię tego dokładnie opisać. Film Saury był dla mnie nie dość doprawioną zupą, może tylko dlatego, że nie miał Kinskiego. Omero Antonutti nie działa tak samo na widza, nie przerażał, do pewnego momentu nawet nie bierze się pod uwagę jego szaleństwa, tylko ambicję.
Mimo wszystko, warto było to obejrzeć.

dead_bear

A te oszczędne dialogi w wersji Herzoga ci nie przeszkadzały?Tak jakby aktorzy nie mieli w gębie języka(szczególnie ta młoda).

aronn

Nie, film Herzoga więcej powiadał obrazem niż słowami, a Kinski to już wystarczyło, że się pojawił na ekranie i nie można było od niego oczu oderwać, więc, nie, nie przeszkadzało mi to.

ocenił(a) film na 5
dead_bear

Moje oceny: Aguirre 10/10 ; El Dorado 5/10

dead_bear

Jestem świeżo po obejrzeniu obu produkcji i zgadzam się z Twoją opinią. Aguirre grany przez Kinskiego od samego początku odpycha i przeraża. Początkowo wygląda na szaleńca, później okazuję się, że rzeczywiście nim jest. Aguirre z "El Dorado" to dobrotliwy tatusiek, którego z czasem otoczenie nazywa szaleńcem bo morduje wszystkich, których podejrzewa o knucie intryg. Widz może nawet powątpiewać w jego szaleństwo. Co do pozostałych aspektów filmów to nie będę się rozpisywał ponieważ jak mówiłem mam podobne odczucia jak Twoje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones