PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=518051}
7,3 858
ocen
7,3 10 1 858
Electro Ghetto czas nas odmienia
powrót do forum filmu Electro Ghetto - czas nas odmienia

To jest właśnie rzucająca się w oczy różnica między Polską a Niemcami, niby odnosząca się do filmów, a jednak do całego społeczeństwa. Dlaczego Polacy nie mają odwagi zrobic filmu o którymś z polskich raperów? Otóż brak im odwagi, bo wiedzą, że społeczeństwo jako takie, nie toleruje rapu i po prostu boją się pokazac coś, co przekracza ten kolorowy blichtr który mają w telewizji na co dzień. Przykre, ale prawdziwe. Ludzie po prostu nie dopuszcają do siebie myśli, że gdzieś poza kolejnym Sylwestrem z jedynką, gdzie kolejna Doda dostaje 100 koła za 3 piosenki z playbacku i innymi festiwalami w stylu Gala czy tam inna Viva Najzajebistsi, istnieje inny świat, inna muzyka, inne reguły i kultura. Wielki szacunek dla Niemców za ten film, bo niezależnie od tego, czy będzie udany, czy nie, pokazali, że są odważni i za to cenię ten projekt.

ocenił(a) film na 10
Don_Corleone

Ja, uważam że ten film będzie udany, jest on kierowany do pewnej grupy odbiorców w Niemczech mianowicie do emigrantów, którzy w Niemczech sam poniżani, film będzie opowiadał że mimo dyskryminacji emigranci mogą odnieść ogromny sukces w tym kraju. Jeżeli film będzie bardzo dobrze odwzorowywał książkę ma szanse na ogromny sukces (książka była bezcelerem w Niemczech wyprzedzając biografie Benedykta XVI) Ja z niecierpliwością czekam na ten film ;)

BushidoPL

Książkę? :> A wiesz coś może na temat polskiego wydania, o ile takie w ogóle się pojawiło lub ma pojawic?

ocenił(a) film na 10
Don_Corleone

Nie niestety nie ma jest tylko wersja Niemiecka :) W Niemczech rozeszła się w ponad 350 tys sztuk ;)

BushidoPL

Szkoda, bez wątpienia byłaby godna przeczytania :)

ocenił(a) film na 10
Don_Corleone

Ale sądząc po trailerze Film będzie niczego sobie... Mam nadzieje na Polskie napisy

BushidoPL

Znając polskich dystrybutorów zbyt szybko w polskich kinach go nie zobaczymy, więc chyba będzie trzeba liczyc na internet :P

ocenił(a) film na 10
Don_Corleone

Jeśli w ogóle go zobaczymy... pozostanie jedynie internet...

BushidoPL

I weź tu człowieku nie łam prawa, skoro aż się samo o to prosi :P

ocenił(a) film na 7
Don_Corleone

twój post jest totalnie z dupy. Bushido jest najbardziej rozpoznawalnym raperem z Niemiec na świecie. Sprzedał 4 złote płyty i 2 platyny co daje łączną ilość MILIONA sprzedanych płyt! Nie liczę tu singli bo też dużo sprzedał. Jest grany wszędzie(viva, mtv, radio) Który raper z Polski może się pochwalić takim osiągnięciem ?

snup

Po pierwsze nie "z dupy" :P Po drugie chociażby Peja: 3 złote, jedna platyna i również puszczają go w programach Vivy i MTV :P No ale cóż, kto odważy się zrobic film o "kontrowersyjnym" artyście, który w dodatku ostatnio grał główną rolę w "skandalu w Zielonej Górze". Nie wspomnę o ludziach, którzy właściwie dali swoją pracą początek hip hopu w Polsce ( jak np. Paktofonika czy K44 ). A swoją drogą, RADIO, no właśnie. Znasz oficjalne audycje w Polsce, gdzie puszczają rap lub hip-hop? Bo ja poza szczecińską audycją Wudoo nie słyszałem o niczym innym, no chyba że Mezy, Libery, no ale wybacz, to od dobrych kilku lat koło hip-hopu nawet nie leży.
Jeśli chodzi o Bushido, polecam nowy singiel "Alles wird gut" - bit miażdży, że o inteligentnym tekście i dobrych rymach nie wspominam :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Don_Corleone

Peji jakoś specjalnie nie chciał bym oglądać na dużym ekranie ale wymienioną przez Ciebie Paktofonikę bardzo. Jest to legendarny skład hip-hop'owy w zasadzie, który zna każdy. W ogóle historia ś.p.Magika myślę, że z elektryzowała by nawet tych którzy się tą kulturą nie interesują, bo tacy ludzie jak on naprawdę pojawiają się rzadko na świecie. Był on prawdziwym artystą! Zresztą powstała już książka "Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej", która w zasadzie jest gotowym scenariuszem, tylko oczywiście nie ma kto tak owy film wyprodukować i na tym bardzo ubolewam...

snup

Z tego co czytałem ( słyszałem ), ktoś, kiedyś, gdzieś tam, miał się zabrac za ekranizację książki o której piszesz, ale czy to możliwe? Realne szanse są raczej małe, tak jak piszesz...

Don_Corleone

Mam miłą wiadomość dla fanów Magika, Fokusa i Rahima - będzie film o Paktofonice: "Jesteś Bogiem"!
http://www.mmwarszawa.pl/361258/2011/2/27/jestes-bogiem--powstaje-film-o-magiku- i-paktofonice
&
http://www.krytykapolityczna.pl/Przewodniki-Krytyki-Politycznej/Paktofonika-Bedz ie-film/menu-id-104.html

ocenił(a) film na 10
Don_Corleone

Bushido do Peji nie porównuj to jest niebo a ziemia, w Polsce na złota płytę trzeba sprzedać 10 tys sztuk w Niemczech 10x tyle

Jesli chodzi o ALLES WIRD GUT chyba jego najlepsza piosenka w krajerze :)

BushidoPL

Fakt, ale trzeba brac pod uwagę realia :) Mimo wszystko sprzedac w Polsce 10 tys sztuk płyt to nie mało, tym bardziej w czasach kiedy czasem w necie mamy płyty szybciej niż w Empikach. Pisząc tamtego posta, Peja jakoś pierwszy przyszedł mi do głowy i nie miało to na celu porównanie go z Bushido, tylko bardziej na podkreśleniu tego o czym pisałem w pierwszym poście. A jeśli chodzi o "Alles wird gut", jeśli cała płytka będzie składała się z takich numerów jak wyżej wspomniany czy też równie potężny "Vergeben und Vergessen" ( utwór umieszczony w zwiastunie ), to płytka "Zeiten andern dich" może byc najlepszą płytą Bushido.
Ja ostatnio pierwszy raz posłuchałem singla "Fur immer jung" nagranego razem z Karelem Gottem - tym którzy nie znają gorąco polecam, rewelacja!
Ps. Odbiegnę od tematu, ale wracając płyt sprzedawanych w Polsce można tylko zacytowac: Kupujcie polskie rap-płyty :) Ostatnio wybrałem się na małe zakupy do Empiku po płytę Waldemara Kasta ( trzyma poziom, solidna produkcja ), Chady ( moim zdaniem płyta roku ) oraz Mesa ( troche się zawiodłem )- podsumowując: Panie i Panowie zachęcam do zakupów :)

ocenił(a) film na 10
Don_Corleone

Tez odbiegnie od tematu na Płynie moja pojawić się bardzo ciekawi goście i coś czuje ze to będzie jego najlepsza płyta bo prawdopodobnie ostania...

PS uzupełnijcie stronkę o filmie ;)

BushidoPL

Gdzie można znalezc info na temat gości? :) Jeśli miałbym spekulowac bez jakichkolwiek informacji, chętnie usłyszałbym na featach Chakuze, może Flera...

ocenił(a) film na 10
Don_Corleone

hip-hop.pl kingbushido.org.pl kingbushido.de i strona filmu oficjalna

BushidoPL

Kto wypatrzy gdzieś na necie, zobowiązany jest podac link :)

ocenił(a) film na 10
Don_Corleone

Jak narazie same fake tzn 7 min filmu potarzane parę razy... Pozostaje czekać :) Jeśli chodzi o opinie o filmie to czytałem i są zróżnicowane jedni mówią ze Genielany 2 że słaby :)

BushidoPL

No bo pewnie ciężko to ocenic :) Sama ścieżka dźwiękowa, skoro zrobiona przez Bushido, zapewne jest co najmniej bardzo dobra i opinie będą wyglądały pewnie tak, że osoby którym pasują te dźwięki, ocenią również sam film pozytywnie :)

ocenił(a) film na 7
Don_Corleone

jestem ciekaw jak wygląda boxofice niemiecki jest ktoś w stanie to sprawdzić?? Moja siostra jest w niemczech i właśnie pisała mi, że może się przejdzie na premierę. Ona mieszka na wśi niemieckiej a pierwsza napisała mi o tym filmie wogóle wiec na pewno ten film nie przejdzie bez echa!

snup

U nich może i tak, ale u nas coś mi się wydaje, że dystrybutorzy nie będą zainteresowani... A szkoda.

ocenił(a) film na 10
Don_Corleone

Nie wiadomo jak film odnieście sukces to kto wie :)

Don_Corleone

"A swoją drogą, RADIO, no właśnie. Znasz oficjalne audycje w Polsce, gdzie puszczają rap lub hip-hop? Bo ja poza szczecińską audycją Wudoo nie słyszałem o niczym innym, no chyba że Mezy, Libery, no ale wybacz, to od dobrych kilku lat koło hip-hopu nawet nie leży. "

Oczywiście nie ma u nas zbytniego wyboru w audycjach w zwykłych, stacjonarnych radiach, ale dobre radio internetowe przynajmniej jedno mamy - Radio Glob. W każdy wtorek od 20 audycja "Rapologia", fachowo prowadzona, a w każdą środę i czwartek "Rapodajnia", moja ulubiona, prowadzona przez niezmiennie ZAJEBISTYCH Shellera i Słonia (nie słyszałeś o nich - wstydź się! ;P) także 20.00. Gorąco polecam właśnie Rapodajnię, można się pośmiać, są konkursy, newsy z poznańskiej sceny HH (nie tylko) i wuchta świetnych klasyków rapu. Gorąco polecam!

www.radioglob.pl

Wiciuu

Ja trochę posiłkuje się Radiem Rewers :) Co do Radia Glob, dzięki za informacje- Sheller i Słoń to moim zdaniem najzajebistszy ( najbardziej zajebisty? :D ) duet w rapie, są genialni :D

Don_Corleone

Co do twojego posta wyżej,

nie wiem czy znasz się na życiu za granicą a dokładniej w Niemczech, ale z tego co udało mi się wywnioskować, to masz nietrafne pojęcie.
Tak się składa, że od dekady tutaj mieszkam i dobrze pamiętam jak Sido wraz z Bushido stanęli w świetle jupiterów ale to inna kwestia.

Jeżeli rozumiesz tekst, technikę, flow Bushido to powinieneś był zauważyć, że jednak porównując go do Peji(Pei), Bushido nie jest taki świetny. Tematyka, o której rapuje jest inna od tej naszych raperów.
Jego rap to wielka komercja, a co za tym idzie - dużo o nim słychać w mediach. W Polsce media wyparły się tej subkultury, ponieważ była ona odpowiedzialna za nagły wzrost przestępczości (teksty anty polityczne, otwieranie ludziom oczu).
Tutaj przestępczość jest parę poziomów niżej, także problemu z mediami nie było.
Co do pobierania muzyki z sieci. Odkąd tu mieszkam ok. 1 na 15 osób pobiera muzykę, filmy itd. z netu. Większość ma gotówkę i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść do sklepu i kupić płytkę czy iść do kina na film, więc szczebel złotej i platynki jest o wiele wyżej zawieszony.
Co do sytuacji w Polsce nie muszę chyba pisać.

Podsumowując: polska kultura hiphop jest jedną z najsilniejszych w europie, tudzież ilość koncertów granych przez naszych artystów, ilość składów, ruch na scenie jak i wkład w muzykę jest porażająco większy. Co mnie najbardziej smuci to niewdzięczni ludzie tacy jak 'snup', co śmiesznie szybko odwracają się od osób i zapominają o ich zasługach. Bushido jest najbardziej charakterystycznym raperem w Niemczech, prawda. Peja najbardziej charakterystycznym w Polsce i dla polskich słuchaczy na całym świecie. Jego życie było skazane na porażkę a jednak osiągnął oszałamiający sukces i na dzień dzisiejszy stoi na podeście.
To właśnie on tak naprawdę był jednym z najbardziej wpływowych artystów w Polsce, dzięki którym możemy słuchać tej pięknej muzyki.

Z tego co mi wiadomo, to właśnie Peja sprzedał najwięcej rappłyt z polskich wykonawców. ;)

pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones