PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=411063}

Elegia

Elegy
7,1 27 202
oceny
7,1 10 1 27202
7,0 9
ocen krytyków
Elegia
powrót do forum filmu Elegia

Od zawsze interesowały nas modele ludzkiego postępowania . "Elegia" wprowadza nas w swiat uczuć w najczystszej postaci .
Kepesh próbuje sie za wszelką cenę wyzwolic od purytańskich obyczajów .
Ceni sobie seks bez zobowiązań,lecz fizyczność przesłania mu prawdziwy obraz drugiej osoby. Niespodziewanie poprzez seks odkrywa prawdziwą miłość. Jednak boi się zaangażować ,a tego wlasnie oczekuje Consuela. Pomimo swych uczuc ,rozstają się . Po czasie Kepesh odbiera telefon ,na ktory tak dlugo czekal . Dowiaduje się,że Consuela ma raka. Jej smierc zniweczy wszystkie jego plany i marzenia,a zarazem pomaga mu przewartosciowac swoje zycie .
Musze przyznac,ze nie rozumiem negatywnych opinii na temat filmu.
Nudny ? Mnie wciagnal od pierwszej sekundy .
Po pierwsze wspaniała gra aktorska : Cruz, Kingsley ,Sarsgaard,Hopper - niezwykly czworokąt ;)
Bardzo dobre ujęcia.
Podoba mi sie sposób , w jaki pracuje Coixet. Stoi na uboczu i daje aktorom wiele swobody. Dzięki temu mogą sami tworzyć postac już na planie.
Ciekawy scenariusz. Na pewno nie jest to film idealny i mogłby zostać zrealizowany w nieco lepszy sposób,ale mnie szczególnie spodobał się temat i oryginalny sposób jego ukazania .
8/10

ocenił(a) film na 5
rox16

Z tego, co mówisz, wnioskuję, że archetypy ludzkiego postępowania można znaleźć w wielu przeciętnych filmach.
Dla mnie ten film to historia jakich wiele, jedynym jej plusem jest dosyć wzruszający (ale bez płaczu i bezsenności) sposób jej opowiedzenia.
A Penelope? Jest w tym filmie strasznie drętwa. Wolę ją u Almodovara.

ocenił(a) film na 9
szpieg_ola

na tym polega aktorstwo gdybyś nie wiedziała. To że u Almodovara możemy zobaczyć ją jako wybuchową (często) spontaniczną postać, a w tym filmie wręcz odwrotnie- spokojna, opanowana, świadczy o dobrym poziomie aktorstwa. Zresztą tego wymagała rola i wg mnie Penelope doskonale ją 'spełniła'.

ocenił(a) film na 5
negativa

Wiem, na czym polega aktorstwo - na zagraniu w sposób przekonujący i taki, aby widz zobaczył postać, a nie aktora odtwarzającego rolę. Ja tego nie czułam z jej strony w tym filmie.
Granie spokojnej postaci nie musi koniecznie wiązać się z graniem na jednej minie i jednym tonem głosu. A ja tak właśnie widzę grę Penelope w tym filmie.

ocenił(a) film na 9
szpieg_ola

wg. mnie miedzy innymi na tym polegała wlasnie jej rola. I nie powiedziałabym że 'na jednej minie', no ale to moje ( i jak sądzę nie tylko moje) zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones