PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=411063}

Elegia

Elegy
7,1 27 202
oceny
7,1 10 1 27202
7,0 9
ocen krytyków
Elegia
powrót do forum filmu Elegia

Świetna obsada i gra aktorska w tym przypadku moim zdaniem nie zapewniła pełni sukcesu. Długo czekałam na ten film i miałam co do niego duże wymagania.Był odpowiedni klimat. Spokojny, melancholijny film o ludziach,uczuciach, związkach, wyborach, szczęściu. Jednakże zdecydowanie czegoś mi tutaj zabrakło.
Ciekawy pomysł na romans między 70letnim wykładowcą a młodą studentką. Brakło jednakże relacji w między tym dwojgiem a właściwie ... wspólnych zajęć ... bo młodzi poznają się na wykładach a następnie nie jest przedstawiona dalsza relacja w tej właśnie scenerii. Spodziewałam się burzy uczuć,a tutaj było ciekawie lecz przyznam że trochę zrobione na pokaz i zdecydowanie sztucznie! Główny bohater a także przesłanki jakie nim kierowały nie są do końca nam znane.
Bo trzeba sobie zadać pytanie jakie nasuwa się gdy po 2 latach w domu profesora dzwoni telefon .... czy on naprawdę czekał na swoją utraconą miłość?? Myśle że tak, lecz naprawdę do końca jej nie kochał! Był zauroczony jednakże dotarło do niego jaki jest już stary i smutny a fakt że zmarł jego najlepszy przyjaciel przyczynił się do tego że zaczął zastanawiąć się nad własną egzystencja i przemijalnością ! Ogólny odbiór filmu jest pozytywny lecz te wszystkie kinowe zajawki i euforia jaka płynęła z zapowiedzi Elegii trochę mnie jednak rozczarowała. Ogólne ocena 7/10

ocenił(a) film na 4
Adash

Zgadzam się w 100%, oprócz oceny.
Ode mnie dostał 4/10.

Sighma

to sie nazywa konkretne i ścisła wypowiedź!

ocenił(a) film na 4
Adash

Napisałeś to ironicznie? Chodzi Ci o to, że nie uzasadniłam? Zgadzam się z wypowiedzią z tematu. Tyle że ocena 7/10 jest za wysoka i tyle. 4 jest określany jako "Ponizej oczekiwań" i właśnie tak odebrałam ten film. Był płytki, nieprzekonujący, o uczuciach traktował bardzo powierzchownie. Nie lubię filmów o wielkich miłosciach w których... tej miłości wcale nie widać.

Sighma

świetna obsada, ale film przereklamowany. miał być ambitny, a wyszedł miałki i tak właściwie to nie do końca wiadomo o czym. Do tego jest jak dla mnie mało autentyczny- 60 letni mężczyzna szpiegujący młodą kochankę, nie do końca to kupuję. Niby film, któremu nie ma co zarzucić, ale ja już na pewno nie sięgnęłabym po niego drugi raz. Film albo ma to coś albo nie, dla mnie ten zdecydowanie nie ma. ode mnie otrzymuje 5/10

ocenił(a) film na 7
Binula

nie zgodzę się, że przereklamowany :) dzisiaj go oglądnąłem... a nigdy wcześniej o nim nie słyszałem mimo, że interesuje się jako tako filmem, po prostu "leżał" u koleżanki, miałem chwilę wolnego i bardzo udanie ją spędziłem. nieoczekiwanie bardzo mnie wciągnęla historia mimo iż jestem dość młodą osobą ( 24 lata ) również mam poczucie upływającego czasu...

pozdr,

Baqu

Też tak się składa mam 24 lata jednak jak już wcześniej powiedziałem filmowi czegoś brakuje. Aktorzy świetni a sam film .... mogło być lepiej.

ocenił(a) film na 6
Adash

Trzeba bedzie spróbować jeszcze raz za jakiś czas, bo na razie to nie wytrzymałem do końca - zazwyczaj w takim przypadku daje ponizej 5/10, tutaj jednak zrobie wyjątek 6/10, ze względu na gre aktorską. Dla mnie to po prostu nudna historia.

ocenił(a) film na 8
warkacity

Nudna historia? Szkoda, ja film uważam za świetny, taki który daje do myślenia. Piękno, przemijanie, czas. Refleksyjny.

Adash

Z tego co piszecie to strasznie sie zapowiada ;P
Wlasnie sobie go pozyczylam i zaraz obejrze.Pewnie nigdy nie zwrocilabym na niego uwagi ,gdyby nie Penelope ,ktorą uwielbiam :)
No coz ...sama sie przekonam .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones