PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=376957}

Elitarni

Tropa de Elite
7,6 25 546
ocen
7,6 10 1 25546
6,0 5
ocen krytyków
Elitarni
powrót do forum filmu Elitarni

Świetny film

ocenił(a) film na 9

O wiarygodności filmu świadczy fakt, że kopie jeszcze nie skończonego dzieła zostały wykradziona przez policję aby uniemożliwić premierę w kinach. Film jednak przeciekł do sieci i trafił do kilku milinów brazylijczyków.

ocenił(a) film na 9
zabol84

Niesamowity film ktury ukazuje całą rzeczywistość o tego typu miejscach a nie kur w a jakieś bajeczki

ocenił(a) film na 8
zabol84

No właśnie, film robi wrażenie bardzo wiarygodnego - zastanawiałam się nawet, czy nie jest to jakieś "true story" i czy autor scenariusza nie posiłkował się relacjami policjantów i członków BOPA. Także brak fabularnych "fajerwerków" (co niektórzy na tym forum określają jako nudę) dodaje autentyczności całej historii i wzmacnia wrażenie dokumentalności filmu. Przy tej konwencji jestem nawet w stanie zaakceptować przedstawioną w nim brutalność, bo dodaje całej historii autentyzmu - a nie służy wyłącznie "zabawie w okrucieństwo".

ocenił(a) film na 8
azosiolek

Ten film podobno jest rzeczywiście oparty na prawdziwych wydarzeniach z 1997 roku. Film jest dość specyficzny, ale właśnie dzięki temu jest bardzo dobry. To nie amerykańskie kino akcji, w którym jeżdżą pięknymi autami, a efekty specjalne przyćmiewają wszystko. Tu najważniejszy jest realizm.

ocenił(a) film na 9
Kinga_im

Zgadzam się, bardzo dobre, mocne kino. Robi wrażenie, nie powiela banalnych schematów. Mogę z czystym sumieniem polecić.

sundayborn

Film powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem

http://ksiazki.wp.pl/bid,9616,tytul,Elitarni,ksiazka.html?ticaid=1e8de

Współpracowało przy niej dwóch członków BOPE. Pewno stąd ta, jak to piszecie wiarygodność.

Baphomet

Podobne klimaty i swietny scenariusz znajdziecie w grze "Max Payne 3"

ocenił(a) film na 9
zabol84

gdzieś czytałem (niestety nie pamiętam gdzie), że Padilha chciał początkowo zrobić film dokumentalny o tej jednostce, ale obawiał się a właściwie był pewny, że będzie miał "nieszczęśliwy wypadek" przed ukończeniem produkcji, zdecydował się wiec na film fabularny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones