PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33114}
7,3 13 366
ocen
7,3 10 1 13366
8,0 4
oceny krytyków
Elling

Dwóch odrobinę "nieprzystosowanych społecznie" mężczyzn - pruderyjny kawaler Elling i zwariowany kobieciarz Kjell Bjarne - po dwóch latach spędzonych w specjalistycznym zakładzie opieki, postanawia rozpocząć normalne życie we własnym mieszkaniu. Kiedy Elling postanawia zostać poetą, kupuje paczki z kiszoną kapustą i po ukryciu w nich karteczki ze swoim wierszem, zwraca je do sklepu pełen nadziei, że ktoś zainteresuje się jego twórczością.

opis użytkownika

Po śmierci matki, czterdziestoletni Elling, wychowywany pod kloszem, wrażliwy poeta-amator zostaje umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. Poznaje tam Kjella Bjarne - dobrodusznego, opętanego seksem olbrzyma. Po dwóch latach, mężczyźni opuszczają ośrodek i otrzymują finansowane przez państwo mieszkanie. Razem muszą muszą nauczyć się stawiać czoła wyzwaniom codziennego życia

papapat
opis użytkownika

Elling to dowcipna, wzruszająca i pełna ciepła komedia o wchodzeniu w dorosłe życie dwóch zupełnie nieprzystosowanych do tego mężczyzn. Film przywraca wiarę w człowieczeństwo, siłę przyjaźni i więzów międzyludzkich. Elling jest adaptacją bestsellerowej powieści Ingvara Ambjornsena Brodre i blodet.
Elling to 40-letni kawaler cierpiący na agorafobię i lęk wysokości, wrażliwiec o duszy poety, który całe życie mieszkał z matką. Po jej śmierci trafia do zakładu opieki, gdzie poznaje swojego rówieśnika Kjella Bjarnea - prawiczka o wybujałej fantazji erotycznej i niekonwencjonalnym podejściu do higieny osobistej. Po dwóch latach spędzonych wspólnie w zakładzie mężczyźni otrzymują szansę na normalną, samodzielną egzystencję: własne mieszkanie w Oslo, wsparcie finansowe i opiekuna monitorującego ich postępy w przystosowywaniu się do życia w społeczeństwie. Pruderyjny Elling i niespełniony erotoman Kjell Bjarne z dnia na dzień muszą nauczyć się stawiać czoła wyzwaniom codziennego życia. Okazuje się, że odebranie telefonu może być równie stresujące jak skok ze spadochronem, a wyjście do sklepiku na rogu staje się porównywalne z wyprawą na biegun. Życie stawia przed naszymi bohaterami wielkie wyzwania - na szczęście mają siebie.

Przyjaźń zrodzona we wzajemnej zależności pomaga im przetrwać trudne sytuacje, więcej - pomaga im odnosić życiowe sukcesy. Elling odkrywa w sobie poetę i umieszcza karteczki ze swoimi wierszami w torebkach z kiszoną kapustą, które następnie zwraca do sklepu w nadziei, że ktoś się nim zainteresuje. Życie Ellinga i Kjella Bjarnea nabiera rumieńców, gdy w ich świat wkracza kobieta. Pewnego dnia ciężarna sąsiadka Reidun traci przytomność tuż przed ich drzwiami...

Remington_Steele
opis użytkownika

Czarująca historia o dwóch mężczyznach, którzy po opuszczeniu ośrodka psychiatrycznego, próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Po śmierci matki, czterdziestoletni Elling, wychowywany pod kloszem, wrażliwy poeta-amator zostaje umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. Poznaje tam Kjella Bjarne - dobrodusznego, opętanego seksem olbrzyma. Po dwóch latach, mężczyźni opuszczają ośrodek i otrzymują finansowane przez państwo mieszkanie. W nieznanych dotąd okolicznościach, przyjaciołom przyjdzie rozwiązać niejeden problem. Z satysfakcją odkryją, że mimo upośledzenia, rozwijają się i odnoszą sukcesy w nowym życiu.

chester_3
opis użytkownika

Po śmierci matki, czterdziestoletni Elling (Per Christian Ellefsen), wychowywany pod kloszem, wrażliwy poeta-amator zostaje umieszczony w zakładzie opieki. Poznaje tam Kjella Bjarne (Sven Nordin), dobrodusznego, opętanego seksem olbrzyma. Po dwóch latach, mężczyźni opuszczają ośrodek i otrzymują finansowane przez państwo mieszkanie. W nieznanych dotąd okolicznościach, przyjaciołom przyjdzie rozwiązać niejeden problem. Z satysfakcją odkryją, że mimo upośledzenia, rozwijają się i odnoszą sukcesy w nowym życiu.

opis dystrybutora dvd

40-letni Elling (Christian Ellefsen) po śmierci opiekującej się nim przez całe życie matki trafia do zakładu opiekuńczego. Cierpi na agorafobię i lęk wysokości, a w dodatku nie ma pojęcia o najprostszych sprawach związanych z codziennym życiem. Dla Ellinga problemem są nawet tak prozaiczne czynności jak zakupy, gotowanie czy sprzątanie. W zakładzie poznaje innego nie potrafiącego samodzielnie żyć w społeczeństwie czterdziestolatka Kjella Bjarne'a (Sven Nordin). Marzeniem tego ostatniego jest spotkanie kobiety, z którą mógłby stracić dziewictwo. Po dwóch latach przyzwyczajania się do siebie i stopniowego zaprzyjaźniania Elling i Kjell stają przed prawdziwym wyzwaniem - mają zacząć samodzielne życie. Dostają własne mieszkanie, finansowe wsparcie i życzliwego opiekuna pomagającego im poznać otaczający ich świat, ale przede wszystkim - mają siebie. Razem przezwyciężają swoje codzienne problemy, takie jak odebranie telefonu, wyjście do sklepu czy restauracji. Stopniowo znajdują też nowych przyjaciół i odkrywają własne możliwości. Wrażliwy Elling zaczyna pisać wiersze, które w sklepie anonimowo podrzuca do torebek z kiszoną kapustą. W życie bohaterów wkracza też w końcu kobieta - ich ciężarna sąsiadka, której to oni muszą pomóc.
Adaptacja bestsellerowej powieści Ingvara Ambjornsena.

margot_
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones