film

English Vinglish

2012
2h 9m
7,6 484
oceny
7,6 10 1 484
Mało asertywna gospodyni domowa znosi codziennie zniewagi ze strony wykształconego męża oraz córki z powodu nieznajomości języka angielskiego. więcej mniej
English Vinglish zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

English Vinglish
Zwiastun nr 1
nr 1 2012-10-12T20:49:20 https://fwcdn.pl/webv/90/99/29099/snap1.29099.4.jpg

Pieniądze, sława i znajomość języka angielskiego, w Indiach, te trzy elementy odgrywają dużą rolę w tym, w jaki sposób społeczeństwo ocenia jednostkę. "English Vinglish" to historia kobiety, która nie zna angielskiego, jest niepewna siebie i w dużej mierze zależna od rodziny. Film jest opowieścią o podróży, która przemienia ShashiPieniądze, sława i znajomość języka angielskiego, w Indiach, te trzy elementy odgrywają dużą rolę w tym, w jaki sposób społeczeństwo ocenia jednostkę. "English Vinglish" to historia kobiety, która nie zna angielskiego, jest niepewna siebie i w dużej mierze zależna od rodziny. Film jest opowieścią o podróży, która przemienia Shashi (Sridevi). Okoliczności sprawiają, że główna bohaterka jest zdecydowana pokonać tę niepewność, opanować język, dać światu lekcję na drodze stawania się asertywną i pewną siebie kobietą.

boxoffice
$1 862 086 w USA
studio
Curbside Films / Eros International / Hope Productions
tytuł oryg.
English Vinglish
inne tytuły
Zdjęcia do filmu powstały w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) i w Pune (Indie).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jest tak proste, a zarazem tak głębokie i przy tym absolutnie niebanalne. Nieważne, ile razy bym je oglądała, zawsze mam łzy w oczach. Zamiast przemów o dupie Maryny na własnym ślubie chciałabym usłyszeć właśnie takie słowa

Czekam na ten film bardzo. Bo 1. to powrót Sridevi po paru latach do aktorstwa. 2. zwiastun wydaje sie świetny - http://www.youtube.com/watch?v=8dWir9Q_Vek&feature=player_embedded. Byle do października:)

Film bardzo pogodny, pozytywny, spokojny, wyważony (świetny scenariusz, reżyseria i gra aktorów) i mądry. Te jego wszystkie zalety nie przeszkadzają w tym, że świetnie się go ogląda. Polecam.

...to tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=5vQi9kJvuss jest wersja tamilska, w której pojawia się
Ajith Kumar (ta sama rola, co Big B w wersji w hindi).

Pozdrawiam. :)

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones