Hmm

Kontrola ludzi oraz traktowanie ich jako jedną wielka mase, która ma nie myśleć, lecz wykonywać, pracować, nie narzekać. Nie ma podziwiać prawdziwych dzieł lecz zadowalać się nijakością, bez prawdziwych emocji. Film "ubrany w szaty" S-F świetnie się tutaj sprawdza. Jest akcja, są ukryte smaczki i jest coś do przemyślenia. Natomiast sam film "podany" jest w dość przystępny sposób. Dokąd zmierzają ludzie i czy aby na pewno nadmierna kontrola dla bezpieczeństwa jest tym czego pragną?

12
 • To co napisałeś to marzenie każdego dyktatora od zarania dziejów.

 • Ta "Kontrola ludzi oraz traktowanie ich jako jedną wielka mase, która ma nie myśleć, lecz wykonywać, pracować, nie narzekać" właśnie się dzieje i prowadzi do New World Order. Proponuję obejrzeć lub poczytać trochę o tym.

  • Unia Europejska jest pierwszym krokiem. Tolerancja prowadząca do nietolerancji, dyskryminacja i stopniowe zakazywanie coraz większej liczby rzeczy (palenie, pornografia) oraz zwiększone monitoringi, ustawy typu ACTA... Nie jestem pro islamski, ale mam nadzieję że wszelkie akcje z muzułmanami rozniosą to dzieło starych arystokratów.

   • " Nie jestem pro islamski, ale mam nadzieję że wszelkie akcje z muzułmanami rozniosą to dzieło starych arystokratów."
    Podtrzymujesz to dwa lata później ?

    • Dzisiaj odświeżyłam sobie ten film( oglądałam go sobie już niejeden raz), ale za każdym razem zastanawiam się, jak daleko może posunąć się człowiek w swoim okrucieństwie. No i nasuwa się odwieczne pytanie, kierować się uczuciem czy rozumem.Ale jednocześnie oddzielenie uczuć od rozumu zawsze kończyło się katastrofą (Hitler, Stalin i inni). I jak daleko są w stanie posunąć się ludzie władzy, aby zachować kontrolę nad masami.Unia Europejska jest tego świetnym przykładem ( zwłaszcza teraz, gdy na siłę próbuje nas zintegrować).
     Przyznaję, że wszelkie formy kontroli dusz( zwłaszcza religijne ) przyprawiają mnie o gęsią skórkę.Ludzie omamieni słowem *bożym*podążający ślepo za ... wiesz kim. Za kimkolwiek z religijnych oszołomów( nie ważne czy chrześcijańskich, czy muzułmańskich, czy żydowskich)
     I nawiązując do islamu, przyglądając się temu, co się dzieje w Państwie Islamskim przerażenie ściska mi żołądek, bo przyszłość jawi się w czarnych barwach. I może takie prosium to nie taka zła rzecz.Przestać czuć gniew, przestać nienawidzić, przestać gwałcić kobiety, przestać mordować dzieci...Ale jednocześnie przestać tworzyć muzykę, sztukę, poezję no i przestać kochać...Mamy przestać być ludźmi czy nie...?

 • W tym filmie nie ma nacisku na kontrolę. Podstawowym problemem jest uznanie negatywnych uczuć za przyczynę przestępstw i wojen. Według mnie bezzasadne, gdyż wielu złoczyńców to wyrachowani bezuczuciowcy nastawieni na zysk. Jednak domyślam się, że to był właśnie tylko kit wciskany masom, aby w dobrej wierze brały lek i stawały się powolne dyktatorowi.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: