film

Equilibrium

2002
1h 47m
7,4 195 253
oceny
7,4 10 1 195253
6,5 20
ocen krytyków
W futurystycznym państwie Libria ludzie biorą lek eliminujący zdolność odczuwania. Pewnego dnia jeden z odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa kleryków nie zażywa swojej porcji prozium, co odmienia jego życie. Zobacz pełny opis
Equilibrium zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Equilibrium
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:28:02 https://fwcdn.pl/webv/24/30/12430/z01.12430.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/275/32375/equilibrium__2002__official_trailer.vp9.1080p.webm

W przyszłości, w miejscu o nazwie Libria, żyje społeczeństwo, które tłumi wszystkie emocje. Codziennie każdy z obywateli musi zażywać przypisaną przez rząd dawkę leku prozium, zabijającego uczucia. Każdy, kto uchyla się od tego obowiązku, każdy, kto czuje, zostaje z miejsca likwidowany jako jednostka niepożądana. John Preston (ChristianW przyszłości, w miejscu o nazwie Libria, żyje społeczeństwo, które tłumi wszystkie emocje. Codziennie każdy z obywateli musi zażywać przypisaną przez rząd dawkę leku prozium, zabijającego uczucia. Każdy, kto uchyla się od tego obowiązku, każdy, kto czuje, zostaje z miejsca likwidowany jako jednostka niepożądana. John Preston (Christian Bale) dokonuje egzekucji nielicznych buntowników. Pewnego dnia spotkanie z należącą do nich kobietą (Emily Watson) zmienia jego życie na zawsze. John rzuca służbę dla reżimu i odstawia truciznę. Od tej chwili cały swój talent poświęci ratowaniu ludzi i zniszczeniu społeczeństwa zła.

boxoffice
$5 359 645 na świecie
$1 203 794 w USA
$4 155 851 poza USA
budżet
$20 000 000
dystrybucja
SPI International Polska Sp. z o.o.
studio
Dimension Films (przedstawia) / Blue Tulip Productions
tytuł oryg.
Equilibrium
inne tytuły
Cubic Międzynarodowy
Librium (tytuł roboczy) USA
więcej
200 ludzi przesłuchano szukając odtwórcy roli Partridge'a. Rozpoczęto już zdjęcia do filmu, kiedy Lucas Foster przyprowadził na plan Seana Beana, przekonując go, aby przyjął rolę.
Kurt Wimmer początkowo chciał, aby Dominic Purcell zagrał główną rolę Starszego Kleryka Grammatonu, Johna Prestona. Studio nie chciało jednak powierzyć głównej roli (wówczas jeszcze) nieznanemu brytyjskiemu aktorowi. Zamiast tego otrzymał rolę Seamusa, bojownika rebeliantów w początkowych scenach filmu.
Dwie różne aktorki grały żonę Prestona. Scenę jej likwidacji nakręcono jako pierwszą i brała w niej udział Alexa Summer. Jednak kiedy przyszedł czas na nakręcenie sceny jej aresztowania, aktorki nigdzie nie można było znaleźć. Maria Pia Calzone musiała zająć jej miejsce. W rezultacie w obsadzie pojawiają się jako dwie oddzielne pozycje: Summer określa się jako "Viviana Preston", a Maria Pia Calzone jako "Preston's Wife", chociaż odtwarzają tę samą postać.
Kurt Wimmer nie był zbyt znanym reżyserem, a przynajmniej do 2002 roku, kiedy to na ekrany wprowadził ''Equilibrium''. W obsadzie tej wyjątkowej produkcji znalazł się m.in.: Christian Bale i Sean Bean.   Akcja filmu rozgrywa się w szarej przyszłości, w państwie Libria, gdzie życie mieszkańców toczy się według ściśle określonych zasad, z których... więcej
Wyobraź sobie świat, w którym nie ma wojen, na ulicach miast nie giną ludzie, nie ma morderstw, gwałtów, łez, smutku i rozpaczy. Pięknie, prawda? Teraz wyobraź sobie ten świat bez miłości, radości, śmiechu, zachwytu, pozbawiony muzyki, obrazów, kolorów, filmów – nie ma niczego, co wywoływałoby uczucia. Oto Ziemia po trzeciej wojnie światowej.... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

A ostatnia walka najlepsza!

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Film niezły, może nie powala na kolana, jednak zmusza do jako takiej refleksji.

Zastanawia mnie pewna kwestia. Niektórzy piszą, że w filmie sprzecznością są "ślady" uczuć w wypowiedziach niektórych bohaterów. Ja nie widzę żadnej sprzeczności i zaraz na przykładzie wytłumaczę dlaczego.

Miałam do czynienia kiedyś z...

więcej

Equilibrium i Raport Mniejszości to prawdziwe, dobre kino futurystyczne. Bale i Cruz nie mają sobie równych :)

Z jednej strony niszczy się dzieła sztuki i cokolwiek, co mogłoby wywołać wyższe emocje, a zabudowa miasta jest taka, że wzruszyłaby niejednego architekta ( i te rzeźby w biurach ) ;) . Poza tym, po co mowy motywacyjne ludziom bez sumienia i uczuć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones