Equilibrium

2002 1 godz. 47 min.
7,4 187 702
oceny
7,4 10 187702
39 769
chce zobaczyć
6,4 12
ocen krytyków
{"rate":6.41667,"count":12}

W przyszłości, w miejscu o nazwie Libria, żyje społeczeństwo, które tłumi wszystkie emocje. Codziennie każdy z obywateli musi zażywać przypisaną przez rząd dawkę leku prozium, zabijającego uczucia. Każdy, kto uchyla się od tego obowiązku, każdy, kto czuje, zostaje z miejsca likwidowany jako jednostka niepożądana. John Preston (Christian Bale) dokonuje egzekucji nielicznych buntowników. Pewnego dnia spotkanie z należącą do nich kobietą (Emily Watson) zmienia jego życie na zawsze. John rzuca służbę dla reżimu i odstawia truciznę. Od tej chwili cały swój talent poświęci ratowaniu ludzi i zniszczeniu społeczeństwa zła.

Obraz świata po III wojnie. Aby uniknąć kolejnych wyniszczających konfliktów zbrojnych, ludzie w państwie Libria poddawani są specyficznej kuracji - codziennie muszą (pod groźbą kary śmierci) zażywać dawkę leku zwanego prozium, który pozbawia ich wszelkich emocji, pozwalając jednocześnie skutecznie budować "nowe społeczeństwo". Nielegalne staje się wszystko, co może budzić uczucia: malarstwo, literatura, muzyka, a nawet domowe zwierzaki. Totalitarnemu państwu przewodzi tajemniczy Ojciec, który wygłasza swoje doktryny za pośrednictwem wszechobecnych telebimów, porządku natomiast pilnują specjalnie wyszkolone oddziały policji. Klerycy (tak ich zwą) są nie tylko mistrzami sztuk walki, ale i znakomitymi psychologami, którzy bezbłędnie wyczuwają ludzkie namiętności. A rebeliantów w Librii nie brakuje...

aynis
opis użytkownika

Państwo Libria to świat bez morderstw, kradzieży i przemocy. Jednakże ceną tego jest ludzkość pozbawiona uczuć. John Preston (w tej roli znany nam z "American psycho" czy "Idola" Christian Bale) jest klerykiem, który tropi ludzi, którzy odmówili przyjmowania Prozium - leku, dzięki któremu nie mają żadnych emocji. Niedopuszczalna jest miłość, zazdrość, ani tym bardziej złość. Niszczone są wszystkie dzieła sztuki i przedmioty, które mogą wywoływać uczucia. Pewnego dnia Preston  nie zażywa wyznaczonej dawki leku i odkrywa przed sobą inny, piękniejszy świat. Postanawia przeciwstawić się panującemu prawu....

Tamlin
opis użytkownika

Po trzeciej wojnie światowej resztki ludzkości dochodzą do okrutnej prawdy - nie przeżyją czwartej... W Librii, kolebce tych, którzy przeżyli, zawsze panuje pokój między ludźmi. Aby zachować równowagę, mieszkańcy muszą codziennie zażywać dawkę Prozium, leku, który całkowicie zabija emocje. Radość, miłość, smutek, złość, zazdrość, namiętność - to uczucia, których nikt legalnie nie może zaznać... Odmowa zażycia lekarstwa karana jest śmiercią. John Preston (Christian Bale) zajmuje się wyszukiwaniem i eliminowaniem tych, którzy nie zażywają swoich porcji leku. Pewnego razu sam pomija dawkę Prozium i odkrywa nowy, niezwykły świat pełen różnych wrażeń. Od tej chwili były kleryk Grammadonu zrobi wszystko, by oddać światu uczucia.

MC_Bubas
opis użytkownika

W ponurej przyszłości, po III wojnie światowej, rząd stwierdzia, że bezpośrednim powodem wszystkich konfliktów są ludzkie uczucia i chwiejne emocje. Wszyscy obywatele zmuszeni są zatem codziennie brać Prozium, specjalny lek, który tłumi uczucia. Porządku w społeczeństwie pilnują Klerycy, wyspecjalizowani w walce, tropiący wszystkich, którzy sprzeciwiają się nakazom rządu. Jeden z nich, John Preston (Christian Bale), przez przypadek traci jednak dawkę Prozium i zaczyna odczuwać emocje.

Mr__O
opis użytkownika

Po trzeciej wojnie światowej ludzie doszli do wniosku, że świat nie przetrwałby czwartej. Wynaleziono więc lek, Prozium, który zabijał emocje, zarówno negatywne jak i pozytywne. W Librii, gdzie toczy się akcja filmu, mieszkańcy co dzień zażywają swoją dawkę. Ci, którzy tego nie zrobią, są likwidowani. Zbuntowani Librijczycy próbują magazynować wszystkie zabytki sztuki. Samo ich posiadanie jest karane śmiercią. Z rebeliantami walczą Klerycy, doskonale wyszkoleni wojownicy i znawcy ludzkiej psychiki. Jednym z nich jest John Preston (Christian Bale), cieszący się wielkim szacunkiem w środowisku. Jednak pewnego dnia nie bierze własnej dawki Prozium... W rezultacie poznaje wspaniały świat pełen uczuć i dostrzega okrucieństwo panującego systemu. Postanawia dołączyć do rebeliantów i walczyć o lepszą przyszłość.

Anhinga
opis użytkownika

W państwie Libria zawsze panuje pokój między ludźmi. Aby równowaga nie uległa zachwianiu, ludność musi codziennie zażywać dawkę Proziumu, który całkowicie zabija emocje. Odmowa zażycia lekarstwa karana jest śmiercią. John Preston zajmuje się wyszukiwaniem i eliminowaniem tych, którzy nie zażywają swoich porcji leku. Jednakże pewnego razu sam pomija dawkę Proziumu - i odkrywa nowy niezwykły świat pełen różnych wrażeń, co daje mu siłę do walki o wolność.

opis dystrybutora dvd

Po dramatycznych doświadczeniach III wojny światowej ludzie starają się zabezpieczyć przed kolejnymi zagrożeniami. Powstaje idealne państwo Libria, którego obywatele mają być wolni od emocji mogących wywoływać konflikty i wojny. W tym celu muszą codziennie zażywać porcję leku zwanego prozium. Specyfik tłumi uczucia i powoduje zobojętnienie na piękno, miłość i sztukę. Za odmowę jego przyjęcia grozi śmierć. Porządku w kraju pilnują tzw. Klerycy. Jeden z nich – agent John Preston (Christian Bale), tropi tych, którzy unikają brania prozium. Gdy pewnego dnia on sam pominie jedną porcję - otworzą mu się oczy na nowy świat...

platforma vod