PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672786}

Escobar: Historia nieznana

Escobar: Paradise Lost
6,5 11 312
ocen
6,5 10 1 11312
Escobar: Historia nieznana
powrót do forum filmu Escobar: Historia nieznana

Po raz kolejny stworzono obraz, w którym najbardziej znana postać (w tym przypadku Escobar) przedstawiana jest z punktu widzenia "malutkiego" bohatera, jakby nic nie znaczącego dla tego "wielkiego (patrz: Hitler i jego sekretarka, Marilyn Monroe i asystent reżysera). Troszkę wtórne.
Uwielbiam Del Toro, jest dzikusem i pasuje do roli jak nikt inny. Nie ukrywam, że męczył mnie Josh Hutcherson, mina jakby cały czas był zły albo nafoszony. Wyluzuj, dasz radę!

jupikajej

Też lubię Del toro, ale do roli Escobara pasuje jak wół do karety. Przede wszystkim Del Toro jest zbyt charakterystyczny, by grać Escobra. Człowiek oglądając nie widział Escobara, ale Del Toro, udajacego Pabla, co było komiczne.Josh Hutcherson wyjęty jak z filmów dla gimbazy i taki chyba był target tego filmu. Jakie to było słabe.

milenasy

Czasami tak jest, że charyzma i charakterystyka aktora przyćmiewa postać którą gra, ale upieram się, że Del Toro pasuje do tej roli. Nie jest to rola wybitna, raczej idąc Twoją myślą, to Hutcherson miał być aktorem przyciągającym widza, pomimo to (Benicio Del Toro) zagrał Pablo Escobra leniwie aczkolwiek z większym wdziękiem niż w/w aktor swoją "dramatyczną" rolę.

ocenił(a) film na 4
milenasy

Też odniosłem wrażenie, że za mało jest Escobara w Del Toro, a za dużo Del Toro w Escobarze :)

ocenił(a) film na 6
milenasy

mi Del Toro bardziej leżał jako CHE

ocenił(a) film na 6
milenasy

Jest to bardzo dobra rola i w sumie najmocniejszy punkt średniego filmu, nie rozumiem krytyki Del Toro ?

ocenił(a) film na 8
milenasy

Tak słabe jak Twój komentarz...

ocenił(a) film na 5
milenasy

Del Toro w roli Escobara nie był zły, natomiast rzeczywiście, całkowicie się zgadzam co do Hutchersona . Racja, jak z filmów gimbazy. Ta wiecznie półotwarta gęba - co za maniera. Film niestety słaby. Kiepski scenariusz. Złe poprowadzenie aktorów. Szkoda.

ocenił(a) film na 6
jupikajej

Na pewno nie jest to taki film na jaki chciałoby się iść do kina, zobaczyć z wypiekami na twarzy, ciągle marzy mi się produkcja Killing Pablo według książki Marka Bowdena - najlepiej w reżyserii Michaela Manna - taką miałem myśl oglądając dobre sekwencje z Miami Vice w Ciudad del Este nocą, gdy dzieci zbierały styropianowe opakowania, tylko tam nie było tematu, a strona wizualna filmu zdjęcia Diona Beebe zderzyły się z brakiem scenariusza. Tu byłby temat i to historia w kilku wymiarach, społecznym, politycznym, pokazanie Escobara na tle realiów Kolumbii, działań CIA, dlaczego nie połączyć warsztatu Manna rodem z Informatora, który jest dla mnie przykładem kina totalnego z jakąś esencjonalną historią, która daje materiał na kapitalny, mocny scenariusz ?

hagen_filmweb

Wow, nie znam książki ale coś czuje, że narobię zaległości. Pomysł podoba mi się bardzo, Mann współpracujący z Del Toro to byłaby bardzo ciekawa kompozycja. Na pocieszenie świetnie się ogląda "Sicario", film mnie zaintrygował, a i Benicio Del Toro stworzył postać dramatycznie niebezpieczną. Jest to genialne!

ocenił(a) film na 6
jupikajej

Ten projekt przechodził przez kolejnych reżyserów - Escobara miał zagrać Bardem co było dobrym pomysłem, tego Manna to ja wymyśliłem - że to jest temat i film dla niego po scenach w Ciudal Del Este w słabym Miami Vice, ten warsztat Manna i ten temat z dobrym scenariuszem i mamy kapitalny film.

hagen_filmweb

To zobacz sobie serial Narcos o Escobarze właśnie - jest wymiar społeczny, polityczny, są Amerykanie. Nie wiem na ile fabuła jest zgodna z rzeczywistością, ale ogląda się to bardzo dobrze. W głównej roli świetny brazylijski aktor Wagner Moura.

ocenił(a) film na 6
adamcpdst

Boję się brać za kolejny serial, bo twórcy nie znają litości i ciągną fabułę przez kolejne sezony, tu chciałoby się treściwego dzieła, jeśli serial to 10=12 odcinków i koniec.

hagen_filmweb

Tu masz 10 odcinków pierwszego sezonu. Parę dni temu zapowiedzieli już drugi, który najpewniej będzie ostatnim - wszak Escobar nie żył wiecznie. :)

Ja mimo wszystko polecam zobaczyć choćby pilot - dość esencjonalny - jak się nie spodoba to można sobie odpuścić resztę. Mnie przekonał. :)

adamcpdst

Mnie przekonałeś. Chętnie obejrzę. Dzięki.

jupikajej

O, fajnie. Daj znać czy "weszło".

adamcpdst

Serial rzeczywiście wciąga i jest dużo lepszym obrazem niż wyżej wspomniany film pod którym się wypowiadamy. Dzięki za "wskazówkę"!!!!

jupikajej

No to cieszę się. :) A oglądanie powyższego filmu sobie definitywnie odpuszczam w takim razie. ;)

ocenił(a) film na 4
adamcpdst

W porównaniu z serialem Narcos ten film wypada bardzo słabiutko...

ocenił(a) film na 4
MKociarka

Też tak uważam - 4/10 !!!

ocenił(a) film na 7
hagen_filmweb

Obejrzyj ! Narcos bije na głowe Breaking Bad ! Polecam !

ocenił(a) film na 7
bananowiec51

Nic nie bije na głowę BB, ale Narcos faktycznie ogląda się zacnie.

ocenił(a) film na 7
Bemol72

kwestia gustu . BB to czysta fikcja , w Narcos z pewnoscią więcej faktów i zdarzeń które miały miejsce . Dlatego jak dla mnie BB jest słabszy .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones