PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618083}
6,6 3 852
oceny
6,6 10 1 3852
Eugenika w imię postępu
powrót do forum filmu Eugenika - w imię postępu

od Hitlera i bestialskich poczynań jego quasi-naukowców do teraźniejszej debaty na temat in vitro, aborcji... Wszystko pięknie spięte jedną, prostą (a raczej prymitywną) klamrą wszechogarniającego nas zła cywilizacji śmierci... Polecała Polonia Christiana, świetne recenzje Frondy, GP, innych niszowych portali katolickich, których nazw już nie pamiętam... Bardzo upraszczający temat eugeniki film, który tytułowy postęp chce zakrzyczeć głupimi, prymitywnymi animacjami rozwalonego jakby łapką na muchy płodu... DNO totalne, indoktrynacja, zero obiektywizmu, festyn w Bęczkowie gmina Górno.

najprawdziwszypolak

Zgadzam się. Beznadziejny film, który przedstawia jednostronne spojrzenie na ten temat. Jeszcze ta specjalistka od Pospieszalskiego, która wie chyba wszystko o aborcji, in vitro i antykoncepcji.

użytkownik usunięty
najprawdziwszypolak

Film chyba zrealizowany dla propagandy. Puszczany w salkach katechetycznych czy kościołach.

Oglądałem dawno, ale o ile dobrze pamiętam, pominięto tam temat eugeniki negatywnej, czyli takiej którą można by realizować w bardzo prosty i niekrzywdzący sposób: wystarczyłoby aby osoby z ciężkimi dziedzicznymi chorobami, powstrzymywałyby się od posiadania własnych dzieci (wystarczyłoby aby się zabezpieczali).
Mało to ciężko chorych dzieci, które cierpią latami, lub szybko umierają, a ich leczenie jest równie bardzo kosztowne?

Szkoda tylko, że ludzie nie mają na tyle oleju w głowie, ze wiedząc iż są chorzy, i tak decydują się na posiadanie własnego potomstwa, które potem cierpi. No, ale jeżeli ktoś twierdzi, niczym Matka Teresa, że cierpienie uszlachetnia i zbliża do Jezusa... to potem efekty mamy.

Już teraz stosuje się w Polsce eugenikę negatywną, gdyż prawo dopuszcza nawet dokonanie aborcji w przypadku gdy płód jest bardzo zdeformowany, cięzko chory itp.

ocenił(a) film na 1

Ogólnie to jest bardzo ciekawe i cyniczne zachowanie ludzi, którzy chcą odebrać prawo do aborcji w wyniku deformacji płodu lub choroby płodu. Inaczej mówiąc zmuszają cię do porodu nie zważając na późniejszą traumę rodziców. I idąc dalej po porodzie rodzice mają wybór oddać dziecko do nie dofinansowanego domu opieki, lub jeden z rodziców musi zrezygnować z pracy i będzie dostawał na opiekę 630zł, nie ważne że rehabilitacja takiego dziecka kosztuję fortunę. A po osiągnięciu pełnoletności dostanie dziecko rentę socjalną która jest jeszcze niższa.

użytkownik usunięty
rafib1975

Tu już nawet nie chodzi o same koszta. Czasami takie bardzo chore dziecko cierpi przez całe życie. Nie wiem czy to jest już wykonywalne, ale czymś świetnym byłoby możliwość badania płodu w okresie embrionalnym... Czyli pierwsze tygodnie, wtedy gdy jeszcze nie ma wykształconego mózgu. Do tego okresu najmniej dylematów moralnych.

najprawdziwszypolak

Niektórym mózgom wydaje się, że mogą być panami życia i śmierci. Tego urodzić, tego do zlewu, a tamtego do zamrażarki. Wasz problem polega na tym, że jesteście kompletnymi leniami, bazującymi swoje opinię na opiniach samozwańczych autorytetów. Wydaje Wam się, że posiedliście wiedzę na każdy temat, a tak naprawdę to powielacie "jedynie słuszną drogę" (partii). Nie potraficie odróżnić faktu od opinii i często jest dla Was ważniejsze kto mówi, a nie co mówi. Homo Sovieticus to najlepsze określenie na takich jak Wy.

siemohwbmf

tak, tak, racja 100%, jesteś super.

siemohwbmf

ja nie mam potrzeby na portalu filmowym angażowania się w jakieś dyskusje światopoglądowe, tudzież polityczne - mam od tego znajomych, przyjaciół, rodzinę, ludzi z pracy, kumpli poznanych przy barze itd.. Jak Ty tak ich nie masz i tu chcesz się wyżalić, to współczuję. Ale nie wchodź już ze mną w dyskusję jak nie komentujesz filmu, bo to, że tak powiem, 3xŻ - żenada, żałosne, żal...

ocenił(a) film na 9
najprawdziwszypolak

Masz kumpli, przyjaciół i rodzinę... i w ogóle żyjesz... bo nikt nie wylał ich/Ciebie kiedyś do zlewu.

Wad3r

Sugerujesz więc, że miłość francuska to kanibalizm... jest mi przykro z powodu Twojego życia seksualnego. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
najprawdziwszypolak

Czy plemnik, to zarodek?

Wad3r

Czy zarodek, to człowiek?

ocenił(a) film na 9
najprawdziwszypolak

W którym momencie "zaczyna się" Człowiek?

Wad3r

Odsyłam do opracowań medycznych w tym zakresie, a nie do katechizmu

ocenił(a) film na 9
najprawdziwszypolak

Proszę o bibliografię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones